reklama

Dobranocki ze świata zwierząt. Opowieści do czytania przed snem

Czas układania się do snu jest dla dzieci bardzo ważnym momentem w ciągu dnia. Kiedy proszą o bajkę na dobranoc, dobrze jest mieć pod ręką zbiór pełen opowieści, które pomogą dziecku wyciszyć się i spokojnie zasnąć.

Ta przepiękna książka z ilustracjami Anny Láng zawiera bajki, których bohaterami są małe i duże zwierzęta. Są tu więc sprytne lisy, tchórzliwe zające, podstępne koty, naiwne owce, ciekawskie myszy, dumne lwy i wiele innych postaci. Ich niezwykłe przygody, doświadczenia i pomysły wywołają uśmiech na twarzach dzieci, ale też mogą skłonić do pomyślenia, jakie przesłanie ma usłyszana opowieść.

Tak bogaty zbiór bajek z różnych kultur i zakątków świata daje dorosłym szeroki wybór wartościowych historii na dobranoc. Przeczytanie każdej z nich zajmie najwyżej pięć minut. To idealny wstęp do świata literatury i sposób, by każdego dnia rozwijać dziecięcą wyobraźnię.

Informacje dodatkowe o Dobranocki ze świata zwierząt. Opowieści do czytania przed snem:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2023-09-25
Tytuł oryginału: 5 Minute Bedtime Stories from the Wild

Kup książkę Dobranocki ze świata zwierząt. Opowieści do czytania przed snem

Dobranocki ze świata zwierząt. Opowieści do czytania przed snem - opinie o książce

Avatar użytkownika - Justyna_M
Justyna_M
Przeczytane:2023-11-08, Ocena: 6, Przeczytałem,

To solidne i fascynujące wydanie z niesamowitymi ilustracjami, które towarzyszy nam bardzo często, a na pewno dla każdego zabieganego rodzica będzie wybawieniem.

Bajki nie są długie, idealne na czas przed zaśnięciem, pozostawiają czas na przedyskutowanie zawartego w nich morału. To unowocześniona wersja historyjek, które prawdopodobnie już dobrze znacie - na pewno część z nich. Większość z tych bajek zbudowana jest według schematu, w którym rolę odgrywa kontrast bohaterów typu silny-słaby lub sprytny-naiwny. Zwierzęta z przypisanymi im ludzkimi cechami posuwają się do niecnych występków jak podstęp czy oszustwo. Potrafią też współpracować, pomagać i szerzyć dobro. Są odpowiednikami typów ludzkich i społecznych stosunków, reprezentują cechy postaw jak: lis jest przebiegły, sowa - mądra, lew - odważny, a mrówka - pracowita. Jednak najkorzystniejszym elementem zwierzęcych bajek jest rozśmieszenie czytelnika i przekazanie mądrości. Tutaj zawarto wszystkie te elementy.

Przeczytacie o Trzech Małych Świnkach, Maszy i Niedźwiedziu, czy Lisie i Lamparcie. To kilka z 70 bajek zawartych w tej książce. Każda z opowiastek jest napisana prosto i przystępnie, a nawet same ich tytuły brzmią zachęcająco. Grafika jest urocza i zabawna. Na pewno zwróci uwagę Waszych dzieci.

To cenny zbiór bajek, który uwrażliwia dzieci i pozwala lepiej zrozumieć prawa, którymi rządzi świat. Pobudzają wyobraźnię, wyciszają, uczą odróżnić dobro od zła i rozwijają empatię.

To świetny pomysł na prezent. Serdecznie polecam!

Avatar użytkownika - sabinapisarek
sabinapisarek
Przeczytane:2024-02-20, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Przychodzę podzielić się z Wami moimi wrażeniami po przeczytaniu tej uroczej książki. "Dobranocki ze świata zwierząt" to po prostu skarb dla naszych małych czytelników, a także dla nas, rodziców, którzy kochają czytać swoim dzieciom przed snem. Znajdziecie tu aż 70 bajek!

Najpierw muszę wspomnieć o ilustracjach - są absolutnie wspaniałe! Kolorowe, intrygujące, naprawdę wnoszą dodatkową magię do każdej opowieści i sprawiają, że bajka staje się jeszcze bardziej realistyczna i fascynująca. Moje dzieci uwielbiają je oglądać!

A co do samych opowieści - są po prostu idealne na dobranoc! Nie są zbyt długie, ale na tyle ciekawe, że trudno oderwać się od czytania. I to, że każda bajka skupia się na innym zwierzęciu, sprawia, że dzieci uczą się o różnorodności świata przyrody w naprawdę przyjemny sposób. Każda bajka ma długość od 1 do 3 stron.

Oprawa tej książki również robi wrażenie. Twarda okładka i wysokiej jakości papier to gwarancja, że książka będzie towarzyszyć nam przez wiele lat, a te mieniące się elementy na okładce sprawiają, że książka wygląda jeszcze bardziej magicznie!

Polecam "Dobranocki ze świata zwierząt" każdemu rodzicowi, który szuka wspaniałej książki do czytania swoim dzieciom przed snem. To również świetny pomysł na prezent! Jestem pewna, że ta książka dostarczy Wam wielu cudownych chwil spędzonych razem. Jej walory estetyczne i edukacyjne sprawią, że stanie się ulubionym towarzyszem wieczorów i wyjątkowym wspomnieniem z dzieciństwa.

Słownik ukraiński. Ukraińsko-polski, polsko-ukraiński
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Słownik ukraiński. Ukraińsko-polski, polsko-ukraiński

Praktyczny, nowoczesny słownik ukraińsko-polski i polsko-ukraiński. Napisany przy wykorzystaniu komputerowej analizy najczęściej występujących w języku...

Z kredką wśród zwierzaków 1
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Z kredką wśród zwierzaków 1

Z kredką wśród zwierzaków to dydaktyczne malowanki dla najmłodszych. Zabawne rysunki nauczą maluchy rozróżniać i nazywać zwierzęta, a barwne wzory ułatwią odpowiedni dobór kolorów....

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung