Disney Uczy. Przygoda z Czytaniem. Elementarz

Elementarz powstał jako uzupełnienie programu Przygoda z Czytaniem i będzie wspaniałą pomocą na każdym etapie nauki.

Autorzy w taki sposób opracowali treści, żeby z książki mogły korzystać zarówno dzieci, które nie znają liter, jak i te, które już zaczęły naukę czytania. Podczas lektury Elementarza dzieci będą się uczyć alfabetu – każda litera jest zilustrowana obrazkami przedmiotów, zwierząt itp., których nazwy zaczynają się na daną literę, kończą się nią, a także mają ją w środku. Najmłodsi będą też mogli zapoznać się z dwuznakami. W celu przybliżenia dzieciom budowy wyrazów, są one zapisane z podziałem na sylaby oraz głoski.

Teksty towarzyszące każdej literze stopniowo przybierają coraz dłuższą formę. Na pierwszych stronach Elementarza są to krótkie zdania – także w formie wesołych rymowanek.

Nauka czytania ma być przede wszystkim zabawą, dlatego na kartach książki dzieci znajdą piękne ilustracje i wizerunki bohaterów znanych z filmów i seriali Disneya. Dzięki Elementarzowi nauka czytania będzie wspaniałą przygodą!

Czytanie? Z Elementarzem to pestka!

Informacje dodatkowe o Disney Uczy. Przygoda z Czytaniem. Elementarz:

Disney Uczy. Przygoda z Czytaniem. Elementarz - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2024-05-05, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

To barwa książka z ulubionymi postaciami z bajek, które z pewnością zachęcą dziecko by po nie sięgnąć.
Książka zawiera rozkładówki skonstruowane w ten sam sposób. Na każdej z nich znajdują się:
* litera, której strona dotyczy, przedstawiona jako duża i mała drukowana, oraz duża i mała pisana
* wyraz podstawowy i odpowiadający mu rysunek
* wyraz z podziałem na głoski i sylaby
* obrazki z wyrazami zawierającymi daną literę na początku, w środku i na końcu
* teksty o różnym poziomie trudności, urozmaicone ilustracjami.

Myślę, że to ciekawa pomoc dla dziecka wykazującego zainteresowanie literkami. Zachęca do poznawania ich, podejmowania pierwszych prób samodzielnego złożenia wyrazu czy nauki pisania.

Książka kucharska. Kubuś Puchatek
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Książka kucharska. Kubuś Puchatek

Z tej książki dowiecie się jak zrobić: ciasteczka, sąłatki, kanapki, gorące przekąski, desery, napoje, a nawet ukochane Kubusiowe co nieco. Sposób wykonania...

Jak poderwać dziewczynę
Opracowanie zbiorowe0
Okładka ksiązki - Jak poderwać dziewczynę

Fantastyczna! Śmieszna! Skuteczna!?.Jacek Niccolson, student, USAZaskakująco trafna! Już skorzystałem z jednej z rad i cieszę się!?.Robert Dubica, monter...

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun