Czy Wszechświat myśli?. I inne ważne pytania nauki

Szaman powiedział mi, że moja babcia wciąż żyje. Za sprawą mechaniki kwantowej. Nie żyje jedynie tu i teraz. Czy to prawda? Krótka odpowiedź brzmi: takie stwierdzenie wcale nie jest całkowicie błędne. Dlaczego? Co mechanika kwantowa ma do powiedzenia na temat zmarłych babć? O czym, do licha, jest ta książka?

Mówiąc krótko: o wielkich pytaniach, które pojawiają się w naszym życiu, a na które odpowiedzi może udzielić fizyka. Od pytań o to, czy chwila teraźniejsza różni się od przeszłości i czy nasze zachowania są przewidywalne po rozterki związane z tym, czy prawa fizyki mogą wpływać na nasze decyzje i czy żyjemy we Wszechświecie, który myśli i się rozwija niezależnie od nas.

Sabine Hossenfelder udowadnia nam, że fizyka to nie tylko teoretyzowanie uprawiane przez bujających w obłokach naukowców. To nasze życie codzienne, to wszystko, co istnieje we Wszechświecie, łącznie z Tobą, z samą autorką książki i z babcią dociekliwego czytelnika.

Czy Wszechświat myśli? jest książką dla wszystkich, którzy nie obawiają się stawiać wielkich py­tań i są gotowi zmierzyć się z wnioskami, do jakich mogą one prowadzić.

Informacje dodatkowe o Czy Wszechświat myśli?. I inne ważne pytania nauki:

Wydawnictwo: Copernicus Center Press
Data wydania: 2023-08-09
Kategoria: Popularnonaukowe
Tytuł oryginału: Existential Physics: A Scientist's Guide to Life's Biggest Questions

Tagi: fizyka

Kup książkę Czy Wszechświat myśli?. I inne ważne pytania nauki