reklama

Cztery rodzaje istnienia. Nowa koncepcja człowieka

Światowej sławy ekspert w dziedzinie umysłu i mózgu wyjaśnia, co czyni nas tym, kim jesteśmy

Joseph LeDoux opisuje poszczególne części naszej osobowości, dzieląc je na cielesną, neuronową, kognitywną i świadomą. Jak wyjaśnia badacz, wszystkie żywe istoty istnieją biologicznie. Niektóre z nich (zwierzęta) wykształciły też układy nerwowe, więc istnieją również neurobiologicznie. Pośród nich znajdują się takie, które potrafią myśleć i planować, a zatem istnieją poznawczo. Wreszcie, są i takie, które istnieją także świadomie. Taką istotą jest człowiek. Wszystko, czym jesteś, co robisz i myślisz, mieści się w tych powiązanych ze sobą sferach istnienia.

Joseph LeDoux wyjaśnia najbardziej zawiłe tajemnice naszej świadomości w sposób jasny i zrozumiały dla każdego. Jedyny warunek? Musisz być istotą świadomą.

Wiele jeszcze musimy się dowiedzieć o świadomości, ale dobra teoria jest najlepszą drogą do zrozumienia. Chociaż naturalnie uważam, że moja koncepcja jest całkiem dobra, dopiero czas pokaże, czy mam rację. Tymczasem zamierzam podążać tą drogą i sprawdzić, co się wydarzy. Dołącz na własne ryzyko!

Joseph Le Doux

Informacje dodatkowe o Cztery rodzaje istnienia. Nowa koncepcja człowieka:

Wydawnictwo: Copernicus Center Press
Data wydania: 2024-09-25
Kategoria: Popularnonaukowe
Tytuł oryginału: Four realms of existence. A New Theory of Being Human

Tagi: Neurobiologia psychologia Kognitywistyka

Kup książkę Cztery rodzaje istnienia. Nowa koncepcja człowieka

Lęk. Neuronauka na tropie źródeł lęku i strachu
Joseph LeDoux0
Okładka ksiązki - Lęk. Neuronauka na tropie źródeł lęku i strachu

Lęk to książka, która wyjaśnia najbardziej palące kwestie zdrowia psychicznego, wskazując naukowe podstawy zaburzeń strachu i lęku. Zaburzenia...

Joseph LeDoux0
Okładka ksiązki - Historia naszej świadomości. Jak po czterech miliardach lat ewolucji powstał świadomy mózg

Słynny neurobiolog Joseph LeDoux zgłębia historię naturalną życia na Ziemi, prezentując nowe spojrzenie na podobieństwa między nami a naszymi przodkami...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski