Czerniawski. Polak, który oszukał Hitlera

Roman Czerniawski, znany również jako Walenty, Armand, Hubert i Brutus. Jeden z największych agentów w historii europejskiego wywiadu. Innowator, którego generał Sikorski osobiście odznaczył orderem Virtuti Militari. Człowiek, który rozkazywał Francuzom, wzbudzał podziw Abwehry, pracował dla rządu Jego Królewskiej Mości, oszukał Hitlera, a przede wszystkim służył Polsce.

Na podstawie m.in. niedawno odtajnionych dokumentów z archiwów brytyjskich służb specjalnych Andrzej Brzeziecki kreśli portret jednego z najbardziej bohaterskich Polaków działających w wywiadzie podczas II wojny światowej. Ten ekscentryczny mężczyzna zaskakiwał największych przywódców Europejskich swoim sprytem, pomysłowością i niestandardowymi metodami konspiracyjnymi, a jego życiorys z powodzeniem mógłby posłużyć Ianowi Flemingowi za wzór przy tworzeniu postaci Jamesa Bonda, z którym dzielił także słabość do płci pięknej.

,,Czerniawski. Polak, który oszukał Hitlera" to trzymająca w napięciu książka o człowieku, którego marzeniem, było rozegranie ,,wielkiej gry" o niepodległość Polski i który nigdy nie zapominał, skąd pochodzi i o czyją wolność walczy.

,,Wspaniała opowieść o niezwykłym bohaterze w czasach wojennej zawieruchy. Gorąco polecam." Vincent V. Severski

Informacje dodatkowe o Czerniawski. Polak, który oszukał Hitlera:

Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: 2018-04-25
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Czerniawski. Polak, który oszukał Hitlera

Czerniawski. Polak, który oszukał Hitlera - opinie o książce

Bardzo ciekawa. Poznałam postać, o której do tej pory nic nie wiedziałam, a wartą, aby o niej pamiętać.

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2018-10-20, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Czerniawski Roman występujący pod różnymi pseudonimami - agent europejskiego wywiadu. Oddany Polak, który nigdy się "nie sprzedał", także nigdy nie zapomnial dla kogo walczy i gdzie jest jego ukochana ojczyzna. Człowiek z licznymi wadami, trudnym charakterem, to nie jest bohater bez skazy, popełnia również błędy, był bardzo kochliwy, nie raz jego słabość do kobiet zgubiła go, a nawet narażała jego życie, dlatego nie jest przedstawiony w biografii jako ten krystaliczny, jednak swoją pomysłowością i przebiegliwością, potrafił oszukać Hitlera.

Betonowy umysł. Historia twardogłowych towarzyszy z PZPR
Andrzej Brzeziecki0
Okładka ksiązki - Betonowy umysł. Historia twardogłowych towarzyszy z PZPR

O tych, którzy chcieli rządzić Polską silną ręką.   ,,Beton" - tak o nich mówiono. Ortodoksi, zamordyści, jądro PZPR. Wśród polskich komunistów zawsze...

Zmierzyć arszynem. Marek Karp i Ośrodek Studiów Wschodnich
Andrzej Brzeziecki0
Okładka ksiązki - Zmierzyć arszynem. Marek Karp i Ośrodek Studiów Wschodnich

Historia instytucji kształtującej polską politykę wschodnią III Rzeczpospolita rodziła się w rewolucyjnym zamęcie, z bagażem przeszłości i z nadziejami...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski