Czarne Południe

Przy Soplu twardziele topnieją.

Jeżeli nie zabije cię kula, to dobije cię czar. Nie osmali cię ogień, to skapiejesz na mrozie. Oderwanym skrawkiem naszego świata wstrząsa brutalna wojna. Stary i kruchy porządek ostatecznie się zawalił - czas wybrać nowych władców. Ręka, która utrzyma nóż, rządzić będzie Przygraniczem.

I dlatego wszyscy, którzy chcą się liczyć w nowym układzie sił szukają Sopla. Sopel, by przeżyć i wyrwać się z Przygranicza musi szukać noża.
Napalm, jak na piromantę przystało, szuka okazji do rozróby.

Zanim nastanie Czarne Południe wszystkim uczestnikom te poszukiwania bokiem wylezą. Niektórym razem z flakami.

Informacje dodatkowe o Czarne Południe:

Czarne Południe - opinie o książce

Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2019-06-22, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2019,

"Czarne południe" to już czwarty tom przygód Sopla. Główny bohater poszukuje magicznego artefaktu, co wcale nie jest takie łatwe. Mamy tutaj znów sporo akcji, ale i tradycyjnie trochę spokojniejszych momentów, choć w tym tomie pojawia się więcej magii niż w poprzednich, ale i tom jest krótszy, a tym samym i dłużyzn mniej. Książkę czyta się dobrze, szybko, z zainteresowaniem śledzi się losy bohaterów. Do samego końca brakuje tego czegoś między czytelnikiem a bohaterami. Pozostają obojętni, zbyt mało różnorodni, ciężko ich zapamiętać, są za mało wyraziści. Poza tym sporym minusem "Czarne południe" to dobra kontynuacja, jest pomysł, ciekawy świat, a i zakończenie jakoś nie rozczarowuje. Cała seria warta zapoznania, choć mogła być lepsza.

Avatar użytkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2018-04-22, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2018, 52 książki 2018,

„Czarne południe” to nie jest typowa fantastyka, w której dostajemy całkowicie nowe uniwersum. Przygranicze i nasz świat są równoległymi wszechświatami. Różnica tkwi jednak nie tylko w wiecznej zmarzlinie Przygranicza. To dopiero w Przygraniczu ludzie zaczynają wykazywać magiczne zdolności. A wiadomo, że jak dać człowiekowi magię, to drogę znaczyć będą trupy, prawda? W świecie Pawła Kornewa magia ma jednak swoją cenę.Nie ma cudów z niczego, a zima nigdy nie była równie zabójcza.

Po dwóch tomach przygód Jewgienija Apostoła w Przygraniczu, wracamy do historii Sopla. Pech chciał, że to Sopel okazuje się na tyle wyjątkowy, aby sterować narzędziem łączącym świat Przygranicza i naszą rzeczywistość. Tęsknota za nią rozrywa lodowate pozostałości po sercu Sopla. Czy będzie w stanie otworzyć drogę powrotną? I komu najbardziej zależy, aby ten portal stanął otworem? Sopel musi uważać, aby nie skończyć z nożem w plecach, zamiast w ręku.

To drugie wydanie „Czarnego południa”, którego pierwsza seria wyszła nakładem Fabryki Słów w 2012 roku. Sopla do tej pory kojarzyłam ze wspominek znajomych i innych recenzji. To od jego przygód rozpoczyna się historia polskich odbiorców z Przygraniczem Pawła Kornewa. W tłumaczeniu Rafała Dębskiego to kawał solidnego świata, który urzeka swoją mroźną pogodą, a zatrzymuje wyrazistością postaci.

Całość recenzji na zukoteka.pl

Przeklęty metal
Paweł Kornew0
Okładka ksiązki - Przeklęty metal

Dobrze wiemy, czym zajmuje się egzorcysta w naszym świecie – wypędzaniem demonów. Jednak czym może się parać w uniwersum, w którym...

Żniwiarz
Paweł Kornew 0
Okładka ksiązki - Żniwiarz

Sebastian Mart – samozwańczy egzorcysta, człowiek posiadający władzę nad demonami – powraca w kolejnej odsłonie cyklu „Egzorcysta”...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski