reklama

Czarne Łabędzie

Sny to nie zawsze majaki zmęczonego umysłu.

Laura wiedziała, że przewijające się przez jej myśli nocne mary to zaledwie początek wydarzeń, jakie mają ją spotkać. Nieznajomy, który nawiedza ją w snach, jest jej bliski, jednak wydaje się związany z nią w sposób dla niej niezrozumiały. Kiedy zostaje porwana i uwięziona, musi dokonać wyboru: czy pozostać tym, kim jest, dochować wierności swoim ideałom, jednocześnie stawiając na szali własne życie, czy wkroczyć w świat mroku, wampiryzmu i demonów, ryzykując zatracenie siebie.

Czy miłość rzeczywiście zwycięża wszelkie przeciwności? Czy wystarczy kochać, by pozostać dobrym człowiekiem? Czy dobro i zło są zawsze oddzielone wyraźną granicą, czy przeciwnie - pojęcia te mieszają się ze sobą, niczym płyny, które trudno rozdzielić. Każdy musi wybrać stronę, ale czy łatwo dostrzec tę właściwą?

"Czarne Łabędzie" to książka o miłości, dążeniu do wolności, ale i o konsekwencjach własnych wyborów. Pokazuje, że cechy, które uważamy za słabości, emocje, których chętnie byśmy się pozbyli, tak naprawdę są piękne, ponieważ są ludzkie, tworzą nas i sprawiają, że jesteśmy lepsi.

Informacje dodatkowe o Czarne Łabędzie:

Czarne Łabędzie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Niegrzeczne_lite
Niegrzeczne_lite
Przeczytane:2022-12-02, Ocena: 6, Przeczytałem, Recenzenckie,

Wierzycie w reinkarnację? Czy według Was nasza dusza jest w stanie się odrodzić i przeżyć na nowo swoje życie w innym ciele?

????????????

Laura od dawna miewała sny, których realizm dominował nad nocną marą. Każdy z nich był niemal namacalny, a występująca w nich postać, zdawała się być wspomnieniem kogoś, kogo nie mogła znać. Pewnego wieczoru, podczas wyjścia z koleżankami do clubu, dziewczyny natrafiają na wilka. Potęga bijąca od tego zwierzaka, paraliżuje Laurę tak mocno, że kobieta nie jest w stanie jakkolwiek zareagować. Dopiero w momencie, w którym życie jej przyjaciółek staje na włosku, wydusza z siebie niemrawe "nie", które wystarcza, aby wilk odpuścił łowy.
To wstrząsające wydarzenie bardzo mocno odciska swe piętno na przerażonych dziewczynach. Jednak główna bohaterka odczuwa coś jeszcze. Jej myśli wciąż krążą wokół jego postaci, a kłębiące się w głowie myśli nie dają jej spokoju. Czy istnieje możliwość, że już kiedyś go spotkała?
Tak, wydaje się to nierealne...
Krótko po tym wydarzeniu, na jej drodze staje mężczyzna, którego zapach tak dobrze zna ze snów. Nadludzki magnetyzm ciągnie ich ku sobie, a wszystko dookoła przestaje mieć znaczenie.
Laura nie jest świadoma tego, w jak ogromnym niebezpieczeństwie się znajdzie.
Czy jej wybranek okaże się czystym złem, które jedynie czyha na jej duszę?
O co chodzi z tytułowymi czarnymi łabędziami?

W książce tej spotkamy postaci, które zaliczane są do grona fantastycznych. Głównym wątkiem nie jest romans pomiędzy bohaterami, choć odgrywa on kluczową rolę. Autorka ukazuje nam, jak silne jest poczucie własnej wartości oraz przekonań, którymi się kierujemy.

W tej powieści będziemy mogli poznać kilka historii, które dopiero pod koniec złożą się w spójną całość. W każdej z poboczych opowieści spotkamy namiętność, zrozumienie, wolę walki i wraz z bohaterami będziemy musieli ponieść konsekwencję ich działań.

Fani zmierzchu zdecydowanie odnajdą się w tej historii.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski