Ćwiczenia projektowe z turbin cieplnych + CD

Książka zawiera wiedzę z zakresu projektowania i eksploatacji turbin cieplnych. Zamieszczono w niej definicje podstawowych pojęć w związku z omówieniem jednowymiarowej teorii stopnia turbinowego, a także algorytmy i programy obliczeniowe do określenia parametrów czynnika oraz kinematyki stopnia w różnych sytuacjach. Omówniono:- charakterystyki stopnia, przydatne w procesie projektowania- wybrane zasady projektowania wielostopniowego układu łopatkowego turbin- sposoby kształtowania łopatek o zmiennej geometrii wzdłuż wysokości- zagadnienia pracy układów łopatkowych w zmienionych warunkach. Przedstawiono przykład weryfikacji pomiarów turbiny upustowo-kondensacyjnej, obliczenia turbiny do napędów pomocniczych oraz przykłady analiz pracy turbin w zmienionych warunkach. Dołączono podprogram do obliczania termodynamicznych właściwości gazów.Książka jest przeznaczona dla studentów kierunków: energetyka oraz budowa i eksploatacja maszyn wyższych uczelni technicznych. Mogą z niej korzystać zarówno studenci słuchający wykładu z turbin w ramach kursu podstawowego, jak i studenci kierunków dyplomowych z zakresu konstrukcji maszyn przepływowych i siłowni cieplnych.

Informacje dodatkowe o Ćwiczenia projektowe z turbin cieplnych + CD:

Wydawnictwo: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne