reklama

Córka Bogini Księżyca

Urzekające fantasy inspirowane legendą o Chang'e, chińskiej bogini księżyca.

Dorastająca na Księżycu Xingyin przywykła do samotności. Nie wie, że jest ukrywana przed Niebiańskim Cesarzem, który skazał jej matkę za kradzież eliksiru nieśmiertelności. Kiedy jednak magia Xingyin zostaje wykryta, dziewczyna musi uciekać z domu.

Trafia do Niebiańskiego Królestwa, krainy cudów i tajemnic. Ukrywając swoją tożsamość, korzysta z okazji, by uczyć się u boku syna cesarza. Opanowuje łucznictwo i magię, a między nią a księciem rozkwita uczucie.

Aby ocalić matkę, Xingyin wyrusza na niebezpieczną wyprawę, stawiając czoła legendarnym stworzeniom i okrutnym wrogom. Ale kiedy dochodzi do zdrady, a zakazana magia zagraża królestwu, Xingyin musi rzucić wyzwanie samemu Niebiańskiemu Cesarzowi.

Informacje dodatkowe o Córka Bogini Księżyca:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-10-12
Tytuł oryginału: Daughter of the Moon Goddess
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza

Kup książkę Córka Bogini Księżyca

Córka Bogini Księżyca - opinie o książce

Xingyin jest córką Bogini Księżyca, którą matka ukrywała od urodzenia. Gdy robi się niebezpiecznie, Xingyin ucieka z Księżyca i trafia do Niebiańskiego Królestwa. Jest to książka, w której dużo się dzieje,  pełna niebezpiecznych przygód, wypraw, pojedynków i skrywanych uczuć. Uwielbiam takie opowieści.

Avatar użytkownika - dajnurawksiazki
dajnurawksiazki
Przeczytane:2022-12-11, Ocena: 6, Przeczytałem,

Xingyin wraz z matką mieszka na Księżycu. Nigdy nie zastanawiała się, dlaczego właściwie nikt ich tam nie odwiedza. Gdy pewnego dnia niespodziewana wizyta Niebiańskiego Cesarza zaburza spokojną codzienność, dziewczyna poznaje prawdę:  jej matka, Bogini Księżyca, została na nim uwięziona za kradzież eliksiru nieśmiertelności i ukrywa istnienie swojej córki, by zapewnić jej bezpieczeństwo. Kiedy okazuje się, że obecność dziewczyny może wkrótce wyjść na jaw, Xingyin zmuszona jest opuścić dom.

Trafia do Niebiańskiego Królestwa, gdzie, nie zdradzając nikomu swojej tożsamości, zdobywa wykształcenie i stara się obmyślić plan wyzwolenia matki z niewoli.

??

,,Corka Bogini Księżyca" to wspaniała historia, której klimat porwał mnie już od pierwszych stron. Sue Lynn Tan wykreowała niesamowity świat pełen magii, ciekawych miejsc i stworzeń, a barwny, kwiecisty język sprawił, że lektura była dla mnie prawdziwą przyjemnością.

Bardzo lubię historie z silnymi postaciami kobiecymi, a główna bohaterka jest właśnie kimś takim. Jej wytrwałość w dążeniu do celu była dla mnie godna podziwu.

Muszę przyznać, że rozterki miłosne Xingyin również mnie zaangażowały i razem z nią przeżywałam wszystkie emocje.

Niech Was nie przerazi objętość tej książki. Uważam, że naprawdę warto dać jej szansę.

Czekam na drugi tom z niecierpliwością! ?

Avatar użytkownika - Foxie
Przeczytane:2023-05-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2023,
Niebiańskie królestwo (Tom 2). Serce Wojowniczki Słońca
Sue Lynn Tan0
Okładka ksiązki - Niebiańskie królestwo (Tom 2). Serce Wojowniczki Słońca

Drugi tom "Córki Bogini Księżyca" - wciągającego romantasy inspirowanego chińską legendą o Chang'e! Misja Xingyin się zakończyła i dziewczyna wraca do...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski