Coraz lepiej. Dlaczego świat nie schodzi na psy

To książka dla wszystkich tych, którzy wciąż nie są zadowoleni z otaczającego świata - a zwłaszcza tych, którzy coś z tym robią. Zgadza się - wciąż może być lepiej!

Czy uważasz, że dzisiejszy świat jest gorszy niż kiedykolwiek w historii? Czy wierzysz, że stopniowo tracimy grunt pod nogami? Jeżeli tak, nie jesteś w tym osamotniony. Istnieją niezliczone powody, dla których sądzimy, że dzisiejszy świat jest absolutnie najgorszy w historii.

Czy jednak w zderzeniu z faktami da się to stanowisko obronić? Niekoniecznie! Współczesny świat nie jest idealny - ciągle się w nim zabijamy, cierpimy głód i choroby. Jednocześnie jeszcze nigdy w historii świata zjawiska te nie miały tak marginalnego charakteru - jeszcze nigdy nie było tak dobrze jak teraz: pokój na świecie jest o wiele bardziej cenioną wartością niż setki lat temu. Dzisiejszych dyktatorów nie sposób porównać z Attylą czy Dżyngis-chanem. Walczymy o równe traktowanie kobiet, przeciwstawiamy się rasizmowi. Coraz skuteczniej walczymy w chorobami nękającymi ludzkość. Sprzeciwiamy się krzywdzeniu zwierząt. Jesteśmy milsi!

Trudno w to uwierzyć? Mark Juddery pokazuje, że obszarów, w których jest coraz lepiej, jest o wiele więcej, a czas, w którym żyjemy, jest absolutnie wyjątkowy w historii świata.

Informacje dodatkowe o Coraz lepiej. Dlaczego świat nie schodzi na psy:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2018-09-15
Kategoria: Psychologia
ISBN: 9788301200510

Kup książkę Coraz lepiej. Dlaczego świat nie schodzi na psy

Coraz lepiej. Dlaczego świat nie schodzi na psy - opinie o książce

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka