reklama

Odkryj w sobie czarny charakter!

Spojrzenie ostre jak brzytwa, długa grzywka, czarne warkocze i wielkie kołnierzyki – po tym poznacie Wednesday Addams. Jak również po zdecydowanym działaniu, niewzruszonych decyzjach i głębokim przekonaniu o tym, że ma prawo być, kim jest. Bo KAŻDY z nas ma do tego prawo!

Od Wednesday Addams możecie się wiele nauczyć. I nie chodzi o wypychanie zwierząt ani grę na wiolonczeli. Chodzi o asertywność, zdrowe stawianie granic i szacunek do samych siebie. Nawet jeśli komuś się to nie spodoba i uzna, że zachowujesz się nikczemnie, bo nie robisz tego, czego chcą inni. Wiesz co? Witaj w erze nikczemności! Wszyscy zasługujemy na to, by żyć w zgodzie ze sobą!

Dowiedz się, jak stanąć za sterami własnego życia – tak jak Wednesday. W tej książce znajdziesz mnóstwo porad, ilustracji, cytatów i praktycznych wskazówek, jak stawiać siebie na pierwszym miejscu, rezygnować z toksycznych znajomości i cieszyć się pasjami, które cię ekscytują. Kochaj siebie i żyj swoim życiem.

Co więc zrobiłaby Wednesday? Wednesday żyłaby po swojemu!

Zajrzyj do tego przewodnika i zainspiruj się kultową bohaterką!

Wednesday Addams to obecnie najsłynniejsza nastolatka na świecie. Pokochały ją nie tylko jej rówieśnice, ale również wiele innych kobiet, nie tylko fanki twórczości Tima Burtona. Serial „Wednesday”, wyprodukowany przez Netflix zyskał ogromną popularność na całym świecie, bijąc rekordy oglądalności. W ciągu pierwszego tygodnia od swojej premiery użytkownicy Netfliksa obejrzeli ponad 341 milionów godzin tego serialu, który pobił pod tym względem dotychczasowego rekordzistę, czwarty sezon „Stranger Things”. Serial został numerem jeden w 83 krajach (na 93, w których działa Netflix).

Informacje dodatkowe o Co zrobiłaby Wednesday? Witaj w erze nikczemności #villainera. Nieoficjalny przewodnik:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2023-10-25
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: What Would Wednesday Do?: Embrace your villain era and thrive
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Robert Waliś

Kup książkę Co zrobiłaby Wednesday? Witaj w erze nikczemności #villainera. Nieoficjalny przewodnik

Co zrobiłaby Wednesday? Witaj w erze nikczemności #villainera. Nieoficjalny przewodnik - opinie o książce

Czy znajdzie się wśród Was osoba, która nie zna Wednesday Addams? Myślę, że nie ma takowej. Możecie się teraz zastanawiać, co ta książeczka robi w moich rękach. Wszak nie jestem w grupie docelowych odbiorców, a są nimi młodzi dorośli (jak ja nie lubię tego określenia) – a dla mnie dzieci +10 i młodsza młodzież.

Wednesday to ikona popkultury nie o dzisiaj. Postać bardzo charakterystyczna i lubiana tak przez nastolatków, jak i przez dorosłych. W wielu adaptacjach wcielało się w rolę tej chmurnej dziewczynki kilka aktorek (z mniejszym, lub większym powodzeniem); Lisa Loring, Niede Fugere, Christina Ricci i w końcu Jenna Ortega. Od zawsze podobała mi się ta zwariowana i dziwna rodzina; interesował mnie mrok wyzierający z oblicza dziecka.

W zeszłym roku platforma Netflix zafundowała fanom Addamsów prawdziwą ucztę – serial, którego główną bohaterką jest właśnie Wednesday. Ci z Was, którzy go oglądali chyba zrozumieją – zwyczajnie można się zakochać w tym serialu, nie wspominając o bohaterce i z niecierpliwością oczekiwać drugiej odsłony.

Gdy pojawił się ten przewodnik nie mogłam sobie odmówić przyjemności poznania.

Imię i nazwisko: Wednesday Friday Addams

Rodzice: Morticia i Gomez Addamsowie

Rodzeństwo: Pugsley Addams

Rodzina i przyjaciele: Wujek Fester. Lurch, Kuzyn Coś, Rączka

Data urodzenia: Piątek, 13 listopada 2006

Cechy szczególne: Długa czarna grzywka, dwa czarne warkocze, ciemnobrązowe oczy, czarne lub szare ubrania, duży spiczasty kołnierzyk, talizman z obsydianem.

Charakter: Zabójczo inteligentna, bezkompromisowa, pewna siebie, szczera, opiekuńcza wobec najbliższych. Nie toleruje niesprawiedliwości. Rzadko okazuje emocje. Uwielbia rozwiązywać zagadki kryminalne, pisać powieści, grać na wiolonczeli i parać się szermierką.

Jednym z wielu cytatów umieszczonych w tej książeczce, są słowa wcześniejszej odtwórczyni roli Wednesday, Christiny Ricci: Dzisiejsi młodzi ludzie zasługują na własną wersję Wednesday. Muszę się z tym zgodzić, choć Christina całkowicie przekonywała mnie jako Addamsówna, to jednak przyznaję, że to Jenna Ortega „rozbiła bank”.

Może ktoś kwestionować, czy w ogóle można się czegoś nauczyć od tej dziewczyny. Jak ktoś taki może stać się przykładem dla dzisiejszej młodzieży? Wątpiących odsyłam do przewodnika.

A co znajdziemy w przewodniku? Mimo niewielkiego rozmiaru i niewielu stron – naprawdę sporo ciekawych rad, cytatów, przykładów i oczywiście cieszących oko ilustracji. Chyba nie tylko według Wednesday każdy ma swoją mroczną stronę, ale od teraz powinniśmy zacząć ją pielęgnować. Chociaż wczytując się tak naprawdę wcale nie o to chodzi. Każdy z nas powinien umieć ustanowić granice, unikać nie wspierających ludzi, oddawać się obaw swoim pasjom i umieć zaakceptować fakt, że nigdy nie zadowolimy wszystkich.

Wednesday przybliży Wam jak być asertywnym, jak cieszyć się różnicami, jak być sobą i że wcale nie jest konieczne posiadanie przyjaciela. Bardzo ważna jest własna przestrzeń i podkreślenie swojej osobowości. I ponad wszystko należy być sobą, w 100%.

Wednesday przetrwała jako bohaterka, ponieważ nie boi się być śmiała.

Ona nie zna skruchy ani lęku, jest bystra i osobliwa – bardzo rzadko widuje się nastoletnie bohaterki tak pewne siebie. - Jenna Ortega

Książeczka świetnie mogłaby wpisać się w klimat halloweenowy, ale niestety ja sięgnęłam po nią później. Sądzę, że idealnie nada się jako prezent, lub dodatek do prezentu dla młodego fana Addamsówny. Wygląda bardzo zachęcająco i może okazać się ciekawym źródłem porad i cytatów – do zastosowania w życiu. Sądzę, że mogłaby być dłuższa i treściowo bardziej rozbudowana.

Przewodnik Co zrobiłaby Wednesday? Polecam nie tylko młodym ludziom, do których jest kierowany. Wśród dorosłych także znajdują się osoby samotne, mocno zagubione, nieradzące sobie z codziennością, nigdzie nie pasujące. To książeczka dla Was. Świetna pozycja, która niesie z sobą coś więcej niż tylko rozrywkę.

" [...] Nie ma niczego bardziej romantycznego niż ciemne, chłodne poddasze podczas burzy z piorunami. [...] "

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego Wednesday Addams jest taka wyjątkowa? Czy chcielibyście być jak ona?
Wednesday jest na swój sposób wspaniałą dziewczyną, która nie idzie za trendami. Doskonale wie, czego chce. Umie odmówić, gdy to nie jest zgodne z jej sumieniem. Potrafi obronną ręką wybrnąć z każdej sytuacji. A gdy trzeba, potrafi przegonić swoich przeciwników. Mimo mroku, jaki w niej panuje, jest dobrą i bardzo utalentowaną dziewczyną. Ze swoją rodziną nie ma lekko, mimo wszystko kocha ich nadżycie i nigdy źle o niej nie mówi.
Biorąc do ręki "Nieoficjalny przewodnik. Co zrobiłaby Wednesday?" wejdziecie w Erę Nikczemności #Villainera. Dowiecie się, co trzeba zrobić, żeby w życiu być asertywnym. Dzięki temu wasze życie stanie się piękniejsze. Bądźcie jak Wednesday i róbcie, to co podpowiada wam serce, rozum i sumienie. Nie kopiujcie innych i nie róbcie tego, czego oczekują inni. Bądźcie szczerzy sami wobec siebie, a dopiero potem paczcie na innych. Na przykładzie tej bohaterki możecie zobaczyć, że warto inwestować w siebie.
W tym poradniku Wednesday daje złote rady dotyczące między innymi: mądrości, rodziny, przyjaciół, domu, stylu, muzyki i pracy. Poznacie również siedem życiowych zasad według Wednesday.
Idealny poradnik dla wszystkich nastolatków. Każdy z was znajdzie tutaj coś dla siebie.
Dodatkowym atutem tej książki jest świetna i przyciągająca okładka. Dokładnie nie mogę się od niej oderwać. Na końcu znajdziecie kilka kartek do samodzielnego wypełnienia.
Ten przewodnik można przeczytać w ciągu jednego posiedzenia (ja tak zrobiłam) lub częściowo z doskoku.
Ta książka jest godna polecenia.

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung