Cisza. Kronika życia pewnego mordercy

Karl Heidemann od dziecka cierpiał na nadwrażliwość słuchową. Już w brzuchu matki czuł się przytłoczony przez kakofonię otaczających go zewsząd dźwięków. Podczas swojej pierwszej wycieczki poza mury dźwiękoszczelnej piwnicy, w której spędzał dzieciństwo, stał się naocznym świadkiem samobójstwa matki. Zamiast szoku chłopiec odczuł emanujący od śmierci spokój oraz bezwzględną, niczym niezmąconą ciszę. To wczesne odkrycie dało początek niezdrowej fascynacji śmiercią i wszystkim, co z nią związane. Swoje badania nad procesem umierania Karl rozpoczął od zabijania chorych zwierząt, by następnie poszukać materiału do badań również wśród ludzi. Jego dwie pierwsze ofiary to ludzie odpowiedzialni za śmierć jego matki.
  Portret mordercy z wyboru, który pod koniec życia wreszcie odnalazł spokój w murach klasztoru, by tam czekać na śmierć.    Autor: Nota wydawcy

Informacje dodatkowe o Cisza. Kronika życia pewnego mordercy:

Cisza. Kronika życia pewnego mordercy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ksebardo
Ksebardo
Przeczytane:2019-02-23, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Książka pełna śmierci, morderstw i ciężkich do zaakceptowania psychologicznie sytuacji. Pierwsze co przychodziło mi na myśl to totalne szaleństwo! Nie jestem fanką takich klimatów, bo mocno się stresuję i jednak wolę barwne kolory życia. Jednak z niecierpliwością czekałam na zakończenie, żeby dowiedzieć się czy w końcu ten młody seryjny morderca da żyć innym. To co robił było niewyobrażalne. A zakończenie? Odetchnęłam z ulgą choć nie takiego się spodziewałam. Na pewno to najlepsze zakończenie do tej książki! Polecam mocno na nocne czytanie

Avatar użytkownika - anikirax
anikirax