reklama

Cień anioła

Karol Sobota na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym - ma podobne problemy i zainteresowania jak tysiące współczesnych nastolatków. Wszystko zmienia sie jednak pewnego dnia, gdy Karol na jednej z warszawskich ulic wpada na.. anioła. A potem zdaje sobie sprawę, że aniołów jest dużo, dużo więcej.

Kim są i czego chcą od chłopaka? Kto kim jest? Kto kogo udaje? Kto jest dobry, a kto zły? Widziałeś ich? Czy to możliwe, że były przy nim każdego dnia? Że żyją wśród nas? I że.. nie zawsze mają dobre intencje?

Informacje dodatkowe o Cień anioła:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2012-05-30
ISBN: 978-83-259-0489-0

Kup książkę Cień anioła

Cień anioła - opinie o książce

"Cień anioła" Iwony Czarkowskiej należy do fantastyki. Opowiada historię chłopaka który na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym. Wszystko jednak się zmienia kiedy Karol wpada na anioła. A potem na każdym kroku widzi anioły. Jest ich coraz więcej.
Czemu Karol wodzi anioły? Czego one od niego chcą ?
Jakie mają intencje?
Karol Sobota jest zwyczajnym chłopakiem z normalnymi problemami. Co sprawia że jest taki wyjątkowy i widzi anioły?
Powieść porusza takie tematy jak przyjaźń, fantastyka, rodzina, kłamstwo, zdrada, zabójstwo, intryga i wiele wiele innych.
Powieść pokazuje że nie wartość pozorom. Oraz pokazuje że na każdym kroku można spotkać fałszywych ludzi którzy myślą tylko o sobie.
Jeśli zaś chodzi o całą książkę to cóż książka jakoś nie porywa ale nie jest też nudna. Coś się w niej dzieje jednakże nie jest do końca dopracowana. Zwłaszcza zakończenie pozostawia wiele do życzenia. Jednak myślę że dla zabicia czasu jest to dobra lektura.

Avatar użytkownika - Elia
Elia
Przeczytane:2022-02-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2022,

To pozycja która pochlonelam w 2 dni.Karol Sobota z pozoru zwyczajny nastolatek z dnia na dzień spotyka na swojej drodze coraz więcej dziwnych postaci. Okazuje się, że są to anioły... Karol dzięki tym dziwnym istotom i zabiegom różnych okolicznosci  odkrywa siebie, odkrywa też  zagadkowa sprawę  ze swego dzieciństwa. Kolejna piękna książka o dojrzewaniu, o odkrywaniu siebie, do tego z zagadka w tle. Polecam szczególnie młodzieży!

Karol Sobota jest nastolatkiem przeżywającym bunt. Jego tata zginął w wypadku. Chłopak winą za wszelkie niepowodzenia obarcza ojczyma i w mniejszym stopniu mamę. Jakby miał mało problemów, zaczyna widzieć anioły. Aniela, która także jest aniołem ma go strzec przez czymś złym, ale Karol nie bardzo potrafi słuchać dobrych rad. Pakuje się więc w kolejne kłopoty, podejmuje złe decyzje, a nawet ucieka z domu.  Na domiar złego na celownika bierze go tajemnicza organizacja o nazwie Cień Anioła. Ale nie tylko Karol postępuje nie fair. Jego ojczym i dziadek skrywają przed nim tajemnicę. Robią to z miłości, jednak narażają chłopca na niebezpieczeństwo...

Całym sercem wierzę w anioły i uwielbiam ten motyw  w literaturze. Jednak nie do końca przemawia do mnie obraz aniołów z jednym  skrzydłem. Jednak przedstawienie ich jako ludzi, którzy nie dokończyli swoich spraw, przez co pozostają wciąż na ziemi, jest ciekawym pomysłem.

Karol przeżywając bunt i kierując się emocjami podjął wiele złych decyzji. Wprowadził chaos w życie swoje i swojej rodziny. Ten chaos da się odczuć podczas czytania książki. Autorka poruszyła wiele wątków, jednak brakło mi dokończenia niektórych, jak chociażby organizacji Cień Anioła, czy tez czarnego anioła, którego nieraz widział Karol.

Niemniej książka jest ciekawa, zwłaszcza ej zakończenie i wyjaśnienie wielu kwestii. Jeśli ktoś lubi anioły, podobnie jak ja, to w wolnych chwili warto sięgną po tę pozycję.

Avatar użytkownika - Karmelek3
Karmelek3
Przeczytane:2013-04-02, Ocena: 6, Przeczytałam,
Niebieska przygoda klauna Pyzola
Iwona Czarkowska0
Okładka ksiązki - Niebieska przygoda klauna Pyzola

Ekoludki z Zielonej Planety, czyli świat ludzi widziany oczami niezwykłych istot! Mądra, niezwykle przyjazna seria edukacyjna o tematyce ekologicznej...

Anielscy z Niebieskiego (Tom 2). Tymek, magik czy anielinek?
Iwona Czarkowska0
Okładka ksiązki - Anielscy z Niebieskiego (Tom 2). Tymek, magik czy anielinek?

Oto nasza odpowiedź na zalew książek o wampirach: mądre opowieści, edytorsko opracowane tak, żeby początkujący czytelnik mógł dobrze się bawić i...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung