reklama

Ciekawe, co tam jest

Wokół nas znajduje się tak wiele rzeczy, których nie możemy zobaczyć. Zastanawiamy się, co się kryje w szafce, walizce, za zamkniętymi drzwiami… W lodówce znajdziemy jedzenie, w pralce pranie. To oczywiste, prawda? Ale co z wozem strażackim? Nie mówiąc już o szopie czy kurniku! Dołącz do ciekawskiego psa i razem dowiedzcie się wszystkiego. Będziesz się świetnie bawić!

„Ciekawe, co tam jest” stanowi oryginalną formę pierwszego słowniczka obrazkowego dla najmłodszych z hasłami związanymi z domem, przedszkolem, przyrodą, zwierzętami, miastem i wsią. Na każdej tematycznej rozkładówce przedstawiono jakieś miejsce – jedne bardziej znane maluchom, drugie – nieco mniej, pełne rozmaitych przedmiotów, które dziecko być może już widziało albo używało, ale nie wszystkie potrafi nazwać. Przedmioty rozmieszczono w przemyślany sposób, dzięki czemu można się także pobawić się w ich wyszukiwanie.

Informacje dodatkowe o Ciekawe, co tam jest:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2023-08-23
Kategoria wiekowa: 3-5 lat
Ilustracje:Federico Bonifacini

Kup książkę Ciekawe, co tam jest

Ciekawe, co tam jest - opinie o książce

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2023-10-23, Ocena: 5, Przeczytałem,

W dzieciństwie, gdy świat pełen jest sekretów i nieodgadnionych tajemnic, ciekawość jest niczym iskra dla niepohamowanej wyobraźni.  To właśnie ona skłania najmłodszych do zadawania pytań, eksplorowania otaczającego świata i odkrywania nieznanych obszarów wiedzy. Książki dla dzieci stają się magicznymi kompasami w tej niezwykłej podróży, otwierając drzwi do krainy, gdzie słowa są kluczami do skarbnicy nowych umiejętności.

Czy wasze dzieci kiedykolwiek zastanawiały się, co kryją w sobie takie zwykłe przedmioty jak lodówka, skrzynka na narzędzia czy kurnik? A może są ciekawe co można znaleźć w iglo, vanie zespołu muzycznego lub wozie strażackim?

"Ciekawe co tam jest?" to książka, która zabiera czytelników w niesamowitą podróż po bardziej i mniej oczywistych przedmiotach i miejscach, które niczym zamknięte pudełka  skrywają w sobie fascynujące sekrety.

Przewodnikiem w tej niezwykłej wyprawie jest Berni, sympatyczny i ciekawski psiak, który ma niezwykły talent do ukazywania zwykłych rzeczy w niezwykłym świetle.

Każda strona to mała zagadka zachęcająca do zabawy w odkrywców. Po lewej stronie znajduje się obiekt, a po prawej wszystkie rzeczy, które można znaleźć w jego wnętrzu. To forma słownika obrazkowego z hasłami związanymi z otoczeniem. Dzięki temu maluchy uczą się obserwować świat i odkrywać miejsca, które na pierwszy rzut oka wydają się niedostępne.

Książka "Ciekawe co tam jest?" to nie tylko świetna rozrywka, ale także doskonały sposób na poznanie otaczającego świata, rozwijanie spostrzegawczości oraz poszerzanie zasobu słownictwa. Berni zastanawia się ile wokół znajduje się schowanych rzeczy, niedostępnych dla oka i zachęca czytelników do poszukiwań. To niesamowita podróż przez tajemnice codziennego życia, która rozbudza wyobraźnię i kreatywność.

To idealna lektura dla maluchów, które z zaciekawieniem odkrywają świat i z dziecięcą ciekawością poznają rzeczywistość.

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-09-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Dziecięca ciekawość nie zna granic. Maluchy czasem zadają pytania, o których my, dorośli, nawet byśmy nie pomyśleli.    Podczas nauki mówienia często możemy usłyszeć pytanie "co to?", "co tam jest?" (powiedzcie, że to znacie, że nie tylko mój dwulatek tak ma :)).   To właśnie w tym okresie świetnie sprawdza się wszelkiego rodzaju ilustrowane encyklopedie czy tak zwane leksykony.   Do takich książek zdecydowanie należy tytuł "Ciekawe, co tam jest?" autorstwa Magdy Gargulakovej, z prostymi, oddającymi rzeczywistość ilustracjami Federico Bonifacini.    To pozycja, która zaspokoi dziecięcą ciekawość, odnośnie tego co się skrywa w szafkach, pojemnikach czy zamkniętych pomieszczeniach.    Do zajrzenia w każdy zakamarek zaprasza sympatyczny pies Berni. Dzieci sprawdzą co skrywa lodówka czy skrzynka na narzędzia, jak również kurnik, gabinet zabiegowy czy wnętrze pralki. Miejsca są naprawdę przeróżne! A skarbów w nich, jak się okazuje, cała masa!   Bardzo lubię tego typu książki bo wspierają rozwój dziecka, zwłaszcza jego zasób słownictwa i mowę a także poszerzają horyzonty.   Można ją także wykorzystać do zabawy na przeróżny sposób - pokazywanie i wyszukiwanie na obrazkach czy nawet w naszym najbliższym otoczeniu.   Serdecznie Wam polecam do czytania, nauki i zabawy!
Kształty. Już znam!
Magda Garguláková 0
Okładka ksiązki - Kształty. Już znam!

Mylą ci się kształty? Nie martw się! Razem na pewno się ich nauczymy. Koło jest okrągłe jak słońce, trójkąt przypomina znak drogowy, a prostokąt...

Kolory. Już znam!
Magda Garguláková0
Okładka ksiązki - Kolory. Już znam!

Mylą ci się kolory? Nie szkodzi! Ta książka pomoże ci w zapamiętaniu ich nazw. Auta mogą być żółte albo czerwone, prawda? A truskawki...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung