Twoje ciało jest tak zaprojektowane, aby chronić cię przed bólem, funkcjonować we właściwym ułożeniu i z lekkością - by zarówno stabilizacja, jak i ruch miały początek w powięziowym środku ciężkości i wewnętrznym rdzeniu.

Z książki Karen Gabler Ciało - konstrukcja doskonała. Sieć nerwowo-mięśnowo-powięziowa w skutecznej terapii przewlekłego bólu dowiesz się, jak odnaleźć swój środek ciężkości, używając oddechu oraz jak za pomocą delikatnych ruchów znaleźć swój wewnętrzny rdzeń. Dzięki temu ból stanie się tylko niemiłym wspomnieniem, a ty zaczniesz żyć we własnym Zrównoważonym Ciele.

U podstaw treningu zrównoważonego ciała leży zrozumienie, że powięź, która została gdzieś zablokowana i jest napięta, może być przywrócona do właściwego ułożenia i ponownie nawodniona, a dzięki ruchowi i oddechowi można ją utrzymać w takiej kondycji na dłużej.

Karen Gabler wykorzystuje swoje ponad trzydziestoletnie doświadczenie w pracy z ciałem metodą hands-on, nauczycielki ruchu i jogi oraz własne doświadczenia z praktyki jogi, aby przekazać przełomowe informacje i opisać innowacyjne techniki służące leczeniu przewlekłego bólu. Książka zawiera ilustracje umożliwiające lepsze zrozumienie wewnętrznej architektury ludzkiego ciała oraz techniki lekkiego i pełnego gracji ruchu. Autorka dokładnie, niczym przez szkło powiększające, przygląda się wewnętrznym mechanizmom działającym w najgłębszych warstwach ludzkiego ciała oraz sposobom ich wykorzystania w życiu codziennym.

Informacje dodatkowe o Ciało - konstrukcja doskonała. Sieć nerwowo-mięśnowo-powięziowa w skutecznej terapii przewlekłego bólu:

Wydawnictwo: Galaktyka
Data wydania: 2018-11-09
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Tytuł oryginału: Your Bodys Brilliant Design

Kup książkę Ciało - konstrukcja doskonała. Sieć nerwowo-mięśnowo-powięziowa w skutecznej terapii przewlekłego bólu

Ciało - konstrukcja doskonała. Sieć nerwowo-mięśnowo-powięziowa w skutecznej terapii przewlekłego bólu - opinie o książce

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski