reklama

Ciała są super

Pierwsza ciałopozytywna książka dla najmłodszych!

Moje ciało, twoje ciało, każdego rodzaju ciało... Wszystkie ciała są dobre! Ciała są super!

Ten ciałopozytywny picture book dla najmłodszych czytelników jest celebracją ludzkiego ciała. Pokazuje różne odcienie skóry, kształty ciała, rodzaje włosów, a nawet sposoby poruszania się czy blizny.

Ta pełna werwy książka świetnie nadaje się do czytania na głos i ma wiele pozytywnych, przyjaznych scen, którym można długo się przyglądać. To niewykluczający i ciałopozytywny hymn, którym warto podzielić się z dziećmi, aby zaszczepić w nich pozytywną postawę wobec własnego ciała i pewność siebie oraz szacunek i tolerancję do ciał innych ludzi.

Kocham swoje ciało! Ciała są super!

Książka znalazła się w wyborze American Library Association najlepszych książek feministycznych dla dzieci i młodych czytelników w 2022 roku.

Książka dla dzieci w wieku 3+

Tyler Feder dorastała i wciąż mieszka w okolicach Chicago, tam też uzyskała licencjat na Northwestern University i studiowała comedy writting w Second City Training Center. Jest autorką i ilustratorką wysoko cenionych wspomnień graficznych dla młodych czytelników pod tytułem Dancing at the Pity Party. Ciała są super to jej debiut w książkach dla najmłodszych. Tyler ma okrągły brzuch, kędzierzawe brwi i pieprzyka na lewym ramieniu, z którego wyrasta kilka włosków. Jej ciało jest super, tak samo jak twoje! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź tylerfeder.com

Informacje dodatkowe o Ciała są super:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-04-12
Tytuł oryginału: Bodies are Cool

Kup książkę Ciała są super

Ciała są super - opinie o książce

Dziś o ciałach. Różnych, różnistych. Tych idealnych i tych (pewnie w odczuciu wielu) mniej idealnych.

Dzieciaki z tej książki dowiedzą się jak bardzo jesteśmy różni. Różni nas wszystko. Kolor skóry, oczu, włosów, kształt i budowa ciała, a nawet zęby, brwi, nosy ,blizny , znamona itd, itd...

Lektura przede wszystkim uczy dziecko akceptacji i tolerancji a ilustracje zawarte w środku idealnie obrazują różnice pomiędzy ludźmi. Mało tego czytanie jej dziecku może być swego rodzaju zabawą jak to było w naszym przypadku. Moja młoda panna chętnie odpowiadała na pytania dotyczące tego co widzi. Mogła wskazać różnice bądź podobieństwa, mogła pytać o to czego nie rozumie a ja chętnie udzielałam jej odpowiedzi. Dodatkowo prosty do przyswojenia tekst kończący się każdorazowo zdaniem, że "ciała są super! " sprawia, że młody czytelnik chętnie uczestniczy we wspólnym czytaniu.

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2023-04-25, Ocena: 6, Przeczytałem,

Kochacie siebie? Kochacie swoje ciała?

Walka z kompleksami jest ogromnie trudna o czym sama się przekonałam. Żyjemy w świecie, gdzie nadmiernie się szufladkujemy, oceniamy, a wszystkie niedoskonałości są wyśmiewane... Na szczęście będąc rodzicem i rozmawiając z młodymi rodzicami odnoszę wrażenie, że wychowujemy dzieci w troszeczkę inny sposób niż jeszcze kilka lat temu. Stawiamy nacisk na większe poszanowanie ciała i drugiego człowieka. Nie ma dla nas tematu tabu i chcemy rozmawiać z dziećmi na różne tematy, a przydatne w tym są oczywiście książki takie jak chociażby ,,Ciała są super".

,,Ciała są super" to książka dedykowana dla dzieci już od 3 roku życia. To wtedy maluch zaczyna coraz więcej rozumieć i widzi pewne różnice w wyglądzie poszczególnych osób. To już na tym etapie należy tłumaczyć dziecku, że każdy z nas jest piękny i oryginalny. Nie ważne czy jesteśmy chudzi, czy grubi. Czy mamy włosy, czy ich nie mamy. Czy mamy skórę oliwkową, a może śniadą. To jakimi jesteśmy ludźmi określa nasze wnętrze, a nie wygląd. Dlatego też CIAŁA SĄ SUPER!

Książka w świetny sposób przedstawia różnice w ludzkim wyglądzie, dzięki krótkim wierszykom, ale i kolorowym ilustracją, które z całą pewnością przyciągną uwagę małego czytelnika. Jednak muszę przyznać, że według mnie ta książka powinna najpierw trafić w ręce osób dorosłych, bo dzieci same w sobie nie są uszczypliwe i nie są stworzone do wyśmiewania innych. One chłoną te zachowania od osób dorosłych. Dlatego to najpierw do nich powinno trafić przesłanie, że CIAŁA SĄ SUPER i to nie one definiują człowieka.

Najważniejsze to czuć się dobrze w swojej skórze i nie zwracać uwagi na to co mówią inni. Bądźmy sobą, bądźmy dobrymi ludźmi i pamiętajmy CIAŁA SĄ SUPER!

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski