reklama

Ci wredni Rzymianie

Tom 10 cyklu Strrraszna historia

Strrrasznie zabawna i trochę okrutna historia starożytnego Rzymu. Z tej książki dowiesz się wszystkiego o szalonych cesarzach, ich niewiernych żonach i wesołych kompanach z fajnymi pomysłami na dobrą zabawę. Nie zabraknie też informacji o podstępnej taktyce okrutnej rzymskiej armii i krwawych igrzyskach sportowych.
Na pewno nie wiesz:
- co rzymski żołnierz nosił pod spódniczką,
- jak starożytni Brytowie tapirowali sobie włosy,
- po co bogatym Rzymianom potrzebne było vomitorium.

Historia pełna jest też opowieści wojennych, dreszczowców, horrorów i komedii. Taką właśnie historię znajdziesz w tej książce. Przy odrobinie szczęścia będziesz mógł zaszokować swojego nauczyciela.

„Rzymianie mieli najlepsza? armie? staroz?ytnego s?wiata. Potrafili bowiem zrobic? uz?ytek z czegos?, czego nie wykorzystywali ich wrogowie. Rzymianie uz?ywali swoich mózgów. Czy potrafisz posługiwac? sie? swoim mózgiem jak rzymski strateg?”

Informacje dodatkowe o Ci wredni Rzymianie:

Ci wredni Rzymianie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2021-03-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Historia starożytnego Rzymu w wersji na wesoło i raczej dla młodych. Nie przytłaczają wiedzą, ale podają sporą dozę ciekawostek historycznych. Mimo wszystko polecam, bo lektura mija szybko.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-08-17, Ocena: 4, Przeczytałem,

STRASZNIE CIEKAWI RZYMIANIE

Co zrobić, żeby historia była ciekawa dla dzieci i młodzieży? Można np. zabrać uczniów w teren, pokazać im zamek, kilka przedmiotów i opowiedzieć związane z nimi fakty. Można także zainteresować je ciekawostkami, przełamując w ten sposób akademicką nudę. A można po prostu dać im książki z serii „Strrraszna historia”, które autentycznie wciągają, bawią i uczą, wywołując przy tym całą masę emocji, ze strachem, jak obiecuje tytuł, włączenie.

Starożytni Rzymianie, któż z nas o nich nie słyszał? Wojny, igrzyska, cesarzowie, Asteriks i… Nie, to ostatnie to jednak nienajlepszy przykład, choć z drugiej strony każdy, kto dobrze bawił się na przygodach dzielnych Galów, także i czytając tę książkę będzie zadowolony z lektury. Ale skończmy z tymi wtrąceniami i wróćmy do treści. Co zatem jeszcze znajdziecie tutaj, poza poruszonymi wyżej kwestiami? Mnóstwo ciekawostek, od niewiernych rzymskich żon, przez ciekawostki o tapirowaniu włosów przez Brytów, po wyjaśnienie czym było vomitorium. Chcecie dowiedzieć się tego wszystkiego? Poznać kilka krwawych faktów i odkryć, co rzymscy żołnierze mieli pod swoimi… spódniczkami? Albo poznać gry i zabawy starożytnych? A zatem sięgnijcie po niniejszą książkę i cieszcie się, bo wszystko to (i jeszcze dużo więcej) czeka tu na Was!

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/08/strrraszna-historia-ci-wredni-rzymianie.html

Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2015-10-03, Ocena: 5, Przeczytałam,
Paranoja panujących
Terry Deary0
Okładka ksiązki - Paranoja panujących

Ta książka to przerażający przeglad najbardziej paranoidalnych przywódców w historii. Ludzie na przestrzeni dziejów cierpieli pod...

Ci odjazdowi jaskiniowcy
Terry Deary0
Okładka ksiązki - Ci odjazdowi jaskiniowcy

Smakowite fakty w prehistorycznym sosie! Wiedza o epoce kamiennej, zawarta w tej książce, wali cię po głowie kamiennym tłukiem i wciąga za włosy do jaskiń...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung