reklama

Chora z miłości

Agresywny. Narcystyczny. Toksyczny.
Joachim Kershaw.
Już dawno osiadł w samotności, nie wpuszczając nikogo w swe drapieżne pobliże. To cena za postawienie własnej osoby w centrum i robienie z ludzi marionetek. Przecież nie znaczyli dla niego więcej niż wystygła kawa. Wybrało się żywot nienawistnego pana, rozstawiającego innych po kątach, więc należało się liczyć z konsekwencjami. Nikt nie uraczy go szczerymi zamiarami. A może jednak...? Może ktoś wreszcie odważy się zrobić krok bliżej i dotrzeć do tego, co naprawdę w nim drzemie?

Dramat psychologiczny z niezdrową zażyłością i relacjami rodzinnymi w tle.

Informacje dodatkowe o Chora z miłości:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-02-22

Tagi: toksycznerelacje dramat romans agresja 18+ książka18+ toksyczność uzależnienie ból cierpienie mrok nadzieja

Kup książkę Chora z miłości

Chora z miłości - opinie o książce

Joachim Kershaw to narcystyczny, toksyczny, agresywny i drapieżny osobnik.
Jego życie jest pełne mroku i nienawiści.
Nienawiści do siebie?
Do innych?
Do otoczenia?
Może do całego świata?
Tak, do całego świata byłoby chyba odpowiednim określeniem.
Jak sam o sobie uważa, nie posiada serca.
Otaczających go ludzi traktuje jak figury w swojej ulubionej grze, a ostatnie słowo zawsze należy do niego….
Szach mat.

Co posunęło go do tego, że stał się taką bezduszną bestią?
Czy jest szansa na to, że się przed kimś otworzy?

Kochani na wstępie muszę Was poinformować, że ta książka nie będzie dla każdego.
Poruszane w niej tematy są ciężkie i nie każdy będzie mógł to przeczytać.
Książka posiada również ograniczenia wiekowe +18, ze względu na drastyczne sceny.

Po przejrzeniu profilu Pauliny i przeczytaniu już samego początku jej książki wiedziałam, że to książka dla mnie.
Niezdrowe relacje, toksyczny bohater oraz sarkastyczny narrator?
Czegoż chcieć więcej?
Pióro autorki od razu przypadło mi do gustu, Paulina ma zupełnie odmienny styl pisania niż to, co do tej pory przeczytałam, to sprawia, że książka staje się jeszcze wyjątkowa.
Gdy poruszana była „cięższa” scena, zawsze mogliśmy polegać na naszym kochanym narratorze, przez którego wielokrotnie parskałam śmiechem!
Przez historie wręcz się pędzi i nim się obejrzałam to już koniec.
Musiałam pożegnać się z bohaterami i została we mnie okropna pustka.
Paulina pisze emocjami i sprawia, że czytelnik te emocje cały czas odczuwa, nie ma możliwości przeczytania tej książki na zimno…
Ta książka nie pytając, wysysa z Was gamę uczuć tych pozytywnych, ale również i negatywnych.

Dziękuje Ci pięknie Paulino, za zaufanie i że mogłam dumnie patronować Twoje dzieciątko literackie!
Wiedz, że od Ciebie przeczytam nawet instrukcje obsługi pralki!

Ocenka: 10/10

Avatar użytkownika - Mrokiem_zaczytan
Mrokiem_zaczytan
Przeczytane:2023-11-04, Przeczytałam,

Joachim to człowiek, którego ciężko zdefiniować jednym określeniem. Jest zimny, narcystyczny, zraniony, despotyczny i bezlitosny. Emocje, które w nim buzują, wykraczają niejednokrotnie poza przyjęte normy. To postać wyjątkowa i tragiczna zarazem. To właśnie Joachim łączyć będzie historię dwóch sióstr. Kobiet młodych, które obsesyjnie chcą wkroczyć do jego zaburzonego świata. Przemoc, mrok, złe myśli i pragnienia są tu na porządku dziennym. Trzeba odwagi, by się z nimi zmierzyć...

Sięgając po ,,Chorą z miłości" spodziewałam się emocji, ale to co otrzymałam, potrafi człowieka zmiażdżyć. Nie jest to lektura łatwa, a historia ma drugie, a nawet trzecie dno. Książka napisana jest w sposób nietypowy. Łączy dialogi bohaterów, ich przemyślenia, działania, a jednocześnie narracyjnie wplata wyjątkowy sarkazm. Bardzo podobał mi się pomysł z grafikami, które odnoszą się do treści. Brawo. Lektura 18+ daje do myślenia. Pokazuje świat, zaburzenia i dysfunkcyjne relacje, które chyba by mi nigdy nawet nie przyszły do głowy. ,,Chora z miłości" to połączenie dramatu psychologicznego z gigantyczną huśtawką socjopatycznych wrażeń, o których nie można przestać myśleć, nawet po zakończeniu.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski