reklama

Children of Ambition

Tom 2 cyklu Children of Vice

Drugi tom serii mafijnej o losach dzieci bohaterów „Ruthless People”!

Donatella Aviela Callahan, córka Melody i Liama, jest twarda, ambitna i nie zna litości. Mimo uprzywilejowanej pozycji mafijnej księżniczki, kobieta nie miała w życiu łatwo.

Matka dobrze przygotowała ją do objęcia przyszłej roli, nie traktowała jej jak delikatniej i kruchej dziewczyny. Wręcz przeciwnie, zadbała, żeby jeszcze w młodości poznała, czym jest strach i ból. Pragnęła pokazać córce brutalność świata, aby nikt nie zdołał jej skrzywdzić.

Teraz Donatella zajmie należne jej miejsce wśród rodziny między ludźmi równie zimnymi i okrutnymi jak ona. Każdy z nich musi zachować żelazne nerwy, jeżeli chce przetrwać i utrzymać rządy swojego rodu.

Informacje dodatkowe o Children of Ambition:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2023-03-16
ISBN: 9788383205076

Kup książkę Children of Ambition

Children of Ambition - opinie o książce

"Children of Ambition" to kontynuacja losów dzieci Melody i Liana, których znamy z serii Ruthless people?

W poprzednim tomie serii to właśnie Donatella ciekawiła mnie najbardziej. Tutaj była dokładnie taka jak oczekiwałam. Jest podobna do matki bardziej niż by tego chciała (swoją droga uwielbiam Melody). To ambita i żadna władzy kobieta. Melody wychowała ją na kobietę, która poradzi sobie w męskim świecie. Donatella nie boi się ubrudzić sobie rąk. Niestety wie, że rodzinny tron nie należy do niej i nigdy nie będzie miała możliwość na nim zasiąść. Dona ciężko pracowała by zyskać swoją pozycję wśród ludzi. Kiedy Ivy stała się najważniejszą kobietą w rodzinie, poczuła, że jej pozycja coraz bardziej słabnie. Nienawidzi być postrzegana jako słaba, więc musiała znaleźć sposób na utrzymanie swojej władzy. Ja uwielbiam takie bohaterki jak ona??

Jak zawsze w książkach autorki mamy perspektywe nie tylko głównych bohaterów, ale również tych drugoplanowych. Ich punkt widzenia wiele wnosi do niektórych sytuacji. Wiele mówi też o samych bohaterach i o tym jak postrzegają ich inni.

Uwielbiam książki autorki za jej polityczne rozgrywki. Myślę, że teraz ciężko je podciągnąć pod książki z motywem mafijnym, bo jest już tego tam niewiele. Właściwie to mafijne jest jedynie pochodzenie i profesja rodzinny Callahan. Większość akcji, której oczywiście jest dużo, to polityczne i społeczne gry, mające na celu wzmocnienie pozycji rodziny. Ich klan już jest potężny, ale oczywiście chcą mieć więcej władzy.

Końcówka książki była czymś na ci liczyłam. Miała nadzieje, że w końcu do tego dojdzie. Oby kontynuacja tego wątku była bardziej rozbudowana w kolejnym tomie. Może nie jest to już to samo co Liam i Melody, bo jednak mam do nich sentyment, ale to dalej świetna seria. Polecam?

American Savages
J. J. McAvoy0
Okładka ksiązki - American Savages

Rodzina Callahanów i ich imperium rozpada się w drobny pył. Liam znalazł się w więzieniu, a Melody zaginęła. Zdaniem policji to mężczyzna jest odpowiedzialny...

Childstar
J. J. McAvoy0
Okładka ksiązki - Childstar

Amelia London is America's sweetheart. Noah Sloan is America's bad boy. Both are former child stars and once were lovers. When they are cast as the leads...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski