reklama

Cat Power. Uzdrawiająca moc kotów

Kot jest lekarstwem na wszystko!

Tajemnica uzdrawiającej mocy kotów wreszcie wyjaśniona. Te niezwykłe zwierzęta potrafią wpływać leczniczo zarówno na ciało, jak i na duszę.W świecie ciągłych zmian reprezentują ich przeciwieństwo: spokojny, wyraźny rytm życia. Już sama ich obecność w domu zmniejsza stres, lęki i samotność. Koty potrafią być niezłomnym wsparciem w cięższych okresach choroby i żałoby, a przy tym dają radość na co dzień.

Dwie szwedzkie pisarki i miłośniczki kotów nie tylko dzielą się swoimi doświadczeniami, ale także docierają do naukowców - badaczy kocich cech. Od nich dowiadują się między innymi, dlaczego mruczenie kota jest tak przyjemne i czy naprawdę koty chodzą wyłącznie własnymi ścieżkami.

Koty pokazują drogę do mądrzejszego i bardziej zrównoważonego życia, pełnego pozytywnych wibracji. To jest CAT POWER!

Dzięki Cat Power! lepiejzrozumiesz swojego kota, a jeśli jeszcze go nie masz, to zrozumiesz, dlaczego powinieneś.

CAT POWER! to naprawdę dobra i dobrze napisana książka. Naukowe fakty, przystępny język i cudowny osobisty wydźwięk. Ten tekst przyciąga uwagę i łatwo go polubić. - SVT Babel

Kolejne słowa nieustannie wzmagają nasz optymizm i nadzieję na przyszłość, choć autorki wcale nie unikają trudnych tematów. Książka, która przyniesie Ci radość i którą pokochasz. - BTJ Sverige

Informacje dodatkowe o Cat Power. Uzdrawiająca moc kotów:

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2023-02-22
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Cat Power. KATTENS LÄKANDE KRAFT

Tagi: Poradniki praktyczne

Kup książkę Cat Power. Uzdrawiająca moc kotów

Cat Power. Uzdrawiająca moc kotów - opinie o książce

Książka w porządku. Przytoczone fajne historie odnośnie relacji z kotami. Autorki piszą o swoich doświadczeniach z "leczniczą" mocą kotów. Jako posiadaczka kota z ciekawością zaczytywałam się w ich relacjach i spostrzeżeniach. Koty coraz więcej interesują naukowców i starają się badać ich umiejętności i wpływ na człowieka. Okazuje się, że wielokrotnie pomagają podczas chorowania, podtrzymują na duchu i uczą nas ludzi odpoczynku.

Nie było tutaj dowodów naukowych, że ktoś naprawdę ozdrowiał dzięki tym zwierzętom, ale trzeba przyznać, że poprawiają samopoczucie, rozweselają, wspierają. I o tym właśnie jest ta książka.

Avatar użytkownika - poczytamcikotku
poczytamcikotku
Przeczytane:2023-03-12,

17/2023

„Cat power. Uzdrawiająca moc kotów”

Przedstawiam Wam książkę, która zaintrygowała mnie już samym tytułem. Zaciekawiło mnie, o jaką uzdrawiającą moc tutaj chodzi, zwłaszcza że sama mam pięć kotów. Z natury jestem kociarą, więc tak naprawdę wszystko, co kocie, budzi moje zainteresowanie.

„Cat power” to książka napisana przez dwie szwedzkie pisarki, które tak jak ja uwielbiają koty. Autorki zamieściły tutaj nie tylko swoje własne opowieści związane ze swoimi pupilami, ale także naukowe fakty i teorie, mnóstwo legend i niesamowite ciekawostki.

„Dzięki Cat Power lepiej zrozumiesz swojego kota, a jeśli jeszcze go nie masz, to zrozumiesz, dlaczego powinieneś go mieć”.

To zdanie idealnie pasuje do podsumowania tej książki. Znajdziemy w niej wszystko, czego potrzebujemy, by bliżej poznać te zwierzęta. Dowiemy się również czemu to psy, a nie koty uważane są za najlepszych przyjaciół i skąd się wzięła ta bzdurna teoria.
Mimo tego, że w książce zamieszczono porównania psów i kotów, to nie ma w niej ani grama wywyższania jednego zwierzęcia ponad to drugie, co uważam za ogromny plus. Odwieczna walka psiarzy z kociarami nie zostanie rozstrzygnięta. Posiadacze kotów dostrzegą pewne cechy, których wcześniej nie zauważali. Rozwiążą się też pewne zagadki dotyczące dziwnych kocich zachowań, których rozwiązania są niezwykle banalne.

„Cat power” to książka, która moim zdaniem, zdaje egzamin z bycia świetnym przewodnikiem dla teraźniejszych i przyszłych właścicieli kotów. Autorki odkrywają przed nami tajemnice kociej natury i udowadniają, że koty to inteligentne i kochające zwierzęta, które dodatkowo potrafią ugasić w nas uczucie niepokoju i lęku.
Zamieszczenie w książce legend to dodatkowy plus. Mogę powiedzieć, że był to strzał w dziesiątkę. Znacie historię słynnej figurki kotka, machającego łapką? Ja na przykład nie znałam i nawet nie zwracałam uwagi na tę figurkę w sklepach. Nie wiedziałam, że ma ona jakieś znaczenie. Po tym, co przeczytałam, już wiem, że jak kiedyś zobaczę ją w jakimś sklepie, to od razu po nią wejdę i kupię. Tak więc podsumowując, książka bardzo mi się spodobała i chciałabym o wiele więcej takich pozycji na rynku. 10/10

Avatar użytkownika - kotoksiazka
kotoksiazka
Przeczytane:2023-03-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

CAT POWER to pozycja idealna dla kociarzy 🐈🐈⬛. Dzięki niej dowiesz się jaką moc posiadają nasi koci przyjaciele i zapragniesz go mieć koło siebie.

Zacznę od tego, że pozycja napisana jest prostym językiem w zajmujący sposób, zatem czyta się ją bardzo dobrze i ekspresowo. Zajęło mi to raptem jeden dzień 😉. Ponadto książkę urozmaicają świetne ilustracje/rysunki kotów, które znajdziemy pomiędzy rozdziałami, wraz z fajnymi cytatami oraz różnymi ciekawostkim.

Co najważniejsze pozycja nie składa się z suchy faktów czy wyników badań, są to relacje osób, głównie badaczy, profesorów, ale także zwyczajnych osób opisujących sytuacje z prawdziwego życia posiadaczy kotów.

Autorki potrafiły mnie zainteresować, co jest na duży plus, bo jako miłośniczka kotów lubię zagłębiam się w temat. Dotychczas oglądałam różne programy poświęcone tym futrzakom i pewną wiedzę już posiadałam. Może nie jest to odkrywcza pozycja, ale na pewno dowiedziałam się dzięki niej paru ciekawych i przydatnych informacji, które wykorzystam.

Avatar użytkownika - Anna1990
Anna1990
Przeczytane:2023-02-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Koty to niezwykłe zwierzęta. Ich obecność ma nie tylko dobroczynny wpływ na ciało i duszę, ale mogą być dla ludzi życiowymi przewodnikami. W świecie nieustannych zmian reprezentują jego kompletne przeciwieństwo: spokojny i nieśpieszny tryb życia. Obecność kota w domu mniejsza stres, lęki i samotność. Potrafią być dużym wsparciem, gdy tego się potrzebuje. Oprócz odrobiny uwagi nie chcą nic w zamian. Książka pokazuje jak bardzo koty i ich obecność są ważne dla naszego dobrego samopoczucia. By się o tym przekonać wystarczy tak niewiele...
Książek, które opowiadają o niezwykłości kotów jest jak na lekarstwo. Jednak każda kolejna pozwala nam lepiej poznać ich naturę i odkryć ich tajemnice. To był główny podwód, który sprawił, że nie mogłam nie sięgnąć po Cat Power. Uzdrawiająca moc kotów. Pragnęłam lepiej poznać istoty, które są ze mną na co dzień. W przeszłości już co nieco o nich czytałam, ale ta książka po raz kolejny utwierdziła mnie w przekonaniu, że ich nie doceniamy. A przecież ich obecność w naszym życiu ma tak wiele zalet! Przy okazji dają nam niesamowitą szansę by, co nieco się od nich nauczyć-życia w teraźniejszości, prawdziwego odpoczynku i zdrowego egoizmu.
Autorki niniejszej książki opowiadają czytelnikowi o własnych doświadczeniach z Felis catus i o zmianach, jakie zaszły w ich życiu pod kocim wpływem. Zapewne wiele osób mogłoby podzielić się podobnymi doświadczeniami z milusińskimi.
Cat Power. Uzdrawiająca moc kotów odkrywa przed czytelnikami wiele kocich tajemnic. Pokazuje jak dobroczynny wpływ na nasze dusze i ciało ma kocie towarzystwo. To obowiązkowa lektura dla wszystkich kociarzy i tych, którzy pragną wieść szczęśliwsze życie.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski