Cała prawda

Niezwykła opowieść o wielkich pytaniach, ważnych chwilach i niesamowitej wyprawie

Mark jest zupełnie zwykłym chłopcem - ma najlepszą przyjaciółkę o imieniu Jessie, ukochanego pieska, lubi robić zdjęcia oraz pisać haiku, a także marzy o tym, by kiedyś wspiąć się na pewną górę.

Jednak pod jednym bardzo ważnym względem Mark różni się od swoich rówieśników. Jest poważnie chory, na tyle poważnie, że połowę życia spędza w szpitalach, poddawany różnym terapiom. Mimo to nikt nie potrafi powiedzieć, czy chłopak ma szanse na wyzdrowienie.

Zmęczony tym wszystkim Mark postanawia spełnić swoje marzenie, choćby miała to być ostatnia rzecz, jaką zrobi w życiu. Zabiera tylko aparat fotograficzny oraz zeszyt, w którym zapisuje haiku, i opuszcza dom, aby z psem u boku zdobyć szczyt góry Rainier.

Bo nigdy nie jest za późno na przygodę życia

Informacje dodatkowe o Cała prawda:

ISBN: 9788364481963
Tytuł oryginału: The Honest Truth
Tłumaczenie: Magda Białoń-Chalecka

Kup książkę Cała prawda

Cała prawda - opinie o książce

Avatar użytkownika - Zakladka
Zakladka
Przeczytane:2016-04-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Jestem zachwycona! Dawno nie czytałam czegoś tak poruszającego i wyjątkowego. Na okładce widnieje, iż jest to książka w klimacie ,,Gwiazd naszych wina", ale ja uważam, iż jest to znacznie lepsza historia od tej, która spotkała Hazel i Gusa. Zawsze lubiłam książki, których bohaterowie mimo młodości wykazują się ogromna mądrością i charakteryzuje je jakiś niezwykły czyn. Tak też tu, Mark mimo wycieńczenia organizmu decyduje się na 400 km podróż po kraju, w celu spełnienia marzenia. Podczas wyprawy, poznajemy jego historię, która jest wprowadzana poprzez płynne przejścia między teraźniejszością, a tym, co działo się wcześniej. Oprócz tego chłopak prezentuje nam szereg swoich przemyśleń, które nieraz zaskakują, zważając na jego wiek. Poza tym spotyka go wiele przygód, na które nie jest przygotowane, a ich skutki nieraz mnie zaskakiwały czy zszokowały. Samo zakończenie jest piorunujące! Może nie tyle się go nie spodziewałam, co było ono pełne emocji i napięcia. Ważne jest też to, iż poznajemy te historię z dwóch stron. Oprócz Marka, pokazującego nam kolejne etapy swojej eskapady, mamy Jess, dziewczynę, która jednocześnie bojąc się o swojego przyjaciela, stara się dotrzymać danego mu słowa. Mark to jak już z napisałam niezwykły chłopiec. Bardzo mądry i przede wszystkim logicznie myślący. Nieraz podczas swojej podróży pokazał, iż umie wykazać się sprytem i przebiegłością rodem z filmów akcji. Okładka, mimo iż lekko dziecinna i prosta, bardzo mi s ę podoba i idealnie pasuje do książki, którą czytało się szybko i lekko. 2 godziny i już wszystko poznane. Może to i błąd. Nie było dostatecznie dużo czasu, by rozkoszować się wartościami, jakie przedstawiała książka, ale w sumie, to i tak przyniosła same pozytywne wrażenia. Jednym słowem, warta polecenia. Ponadczasowa, skierowana do wielu pokoleń i co najważniejsze ciekawa. Takie książki należy gromadzić w swoich biblioteczkach!
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski