Bułeczka ratuje świat

Tom 2 cyklu Bułeczka

Właśnie zaczęły się wakacje, a Bułeczka nocuje u babci. Jest tam też Klaus - chłopak babci, który uwielbia obserwować ptaki i wie o nich wszystko. Kiedyś uratował kosa, który uderzył w szybę i stracił przytomność. Bułeczka też chce uratować kosa. Albo jakiegoś innego ptaka. Albo jakiekolwiek zwierzę. Chciałaby uratować cały świat!

Dorośli ciągle niszczą przyrodę - najwyższy czas, by ktoś się nią zaopiekował. Tylko od czego zacząć? Od roślin? Od zwierząt? A może od wycieczki na plażę?

Informacje dodatkowe o Bułeczka ratuje świat:

Wydawnictwo: Dwie siostry
Data wydania: 2021-11-01
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
Tytuł oryginału: Frallan räddar världen
Język oryginału: szwedzki
Tłumaczenie: Anna Czernow

Tagi: Dzieci od ok. 6 lat bóg

Kup książkę Bułeczka ratuje świat

Bułeczka ratuje świat - opinie o książce

Bułeczka ratuje świat
Sara Ohlsson @ohlssonsara
ilustracje: Lisen Adbåge @lisenadbage
tłumaczenie: Anna Czernow

Wydawnictwo: Dwie Siostry
Cykl: Bułeczka (tom 2)

Znacie Bułeczkę? Jest już drugi tom jej przygód.

Seria książek o Bułeczce, czyli Francesce Fransson to pełna poczucia humoru opowieść o radości czerpanej z codziennych chwil i bycia razem opowiedziana przez samą główną bohaterkę Bułeczkę.

Właśnie zaczęły się wakacje, a Bułeczka nocuje u babci. Jest tam też Klaus – chłopak babci, który uwielbia obserwować ptaki i wie o nich wszystko. Kiedyś uratował kosa, który uderzył w szybę i stracił przytomność. Bułeczka też chce uratować kosa. Albo jakiegoś innego ptaka. Albo jakiekolwiek zwierzę. Chciałaby uratować cały świat!

Dorośli ciągle niszczą przyrodę – najwyższy czas, by ktoś się nią zaopiekował. Tylko od czego zacząć? Od roślin? Od zwierząt? A może od wycieczki na plażę?

Jeśli tak jak ja, polubiliście jej przygody w pierwszym tomie "Bułeczka rządzi" - spodoba Wam się kolejna część.
A jeżeli jeszcze jej nie znacie - koniecznie sięgnijcie.
Książka dla dzieci od 5 roku życia.

Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2024-02-29, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2024,

Bułeczka znowu bezpretensjonalna, sympatyczna, życiowa i bardzo przyjemna w odbiorze.

Bułeczka rządzi!
Lisen Adbage, Sara Ohlsson0
Okładka ksiązki - Bułeczka rządzi!

Bułeczka tak naprawdę ma na imię Francesca, ale nikt tak do niej nie mówi. Mieszka z mamą i chodzi już do szkoły. Do rodziny należy jeszcze babcia, chociaż...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung