Budgie. Od In For The Kill! Do Impeckable (1974-1979)

Pierwszy tom tej książki obejmował lata 1967-1973 – czas, w którym mały zespół z Walii zdefiniował nowy styl. Budgie w ciągu trzech lat wydało trzy albumy, które ugruntowały drogę do sukcesu In For The Kill z 1974 i Bandolier z 1975.

W tym tomie znajdziemydalszy ciąg historii zespołu Budgie. Całość rozpoczyna się od In For The Kill i obejmuje trzy kolejne płyty: Bandolier wydaną przez MCA oraz Brittania i Impeckable wydane przez A&M.

Książka ta opisuje wzloty i upadki zespołu z lat 1974-79. W czasie tych sześciu lat grupa przyjęła równie dużo trudnych lekcji, co podczas poprzednich siedmiu. Tom kończy się w roku 1979, w którym wypłynął nurt New Wave Of British Heavy Metal. Dołączenie Johna Thomasa do zespołu pod koniec tego roku przysłużyło się do odświeżenia Budgie i wprowadzenia go w lata 80. Ale to już inna historia.

Informacje dodatkowe o Budgie. Od In For The Kill! Do Impeckable (1974-1979):

Wydawnictwo: Kagra
Data wydania: 2015-08-18
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: BUDGIE. from In For The Kill! to Impeckable
Tłumaczenie: Robert Filipowski

Tagi: Budgie Rock hard rock Burke Shelley Tony Bourge Ray Phillips Steve Williams John Thomas muzyka

Kup książkę Budgie. Od In For The Kill! Do Impeckable (1974-1979)

Budgie. Od In For The Kill! Do Impeckable (1974-1979) - opinie o książce

Avatar użytkownika - mictatencuhtli
mictatencuhtli
Przeczytane:2022-05-05, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,

Obowiązkowa pozycja dla fanów Budgie. Wielkie źródło informacji o tym niezwykłym zespole. Dużo szczegółów, ciekawostek. Niestety, nie da się zauważyć często występujących powtórzeń - takich jak wypowiedzi muzyków. Tym niemniej, bardzo dobrze że ta pozycja trafiła na polski rynek.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski