reklama

Bolek i Lolek szukają skarbu. Bajka o wychodzeniu z tarapatów

Dzisiaj jest TEN DZIEŃ! Wielkie Poszukiwanie Skarbu. Juuupiii! Bolek, Lolek i Tosia ruszyli biegiem przez ogród. Nagle usłyszeli skrzeczące ,,kra, kra!". To kruk Zakalec. Na pewno będzie chciał pokrzyżować im plany. Bolek i Lolek muszą sobie poradzić nie tylko z krukiem, ale też - co trudniejsze - z jego czarami.

Czasami w radzeniu sobie chodzio znalezienie skarbu, ale częściej - o zawiązanie butów lub zbudowanie najwyższego zamku z lego. Bolek i Lolek pokażą twojemu dziecku, jak próbować mimo przeszkód.

W serii ,,Rosnę z Bolkiem i Lolkiem" ukazały się jeszcze:

,,Bolek i Lolek i zaczarowana lokomotywa. Bajka o kreatywności"

,,Bolek i Lolek i piracka przygoda. Bajka o odwadze"

Na końcu każdego tomu znajdziesz wyjątkowy dyplom dla Twojego dziecka!

Informacje dodatkowe o Bolek i Lolek szukają skarbu. Bajka o wychodzeniu z tarapatów:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2023-05-17

Tagi: Publikacje dla najmłodszych książeczki obrazkowe i aktywizujące

Kup książkę Bolek i Lolek szukają skarbu. Bajka o wychodzeniu z tarapatów

Bolek i Lolek szukają skarbu. Bajka o wychodzeniu z tarapatów - opinie o książce

Bolek i Lolek to moi przyjaciele jeszcze z dziecięcych lat! Jak ja uwielbiałam ich przygody! Dlatego teraz z ogromną radością przedstawiłam tem zgrany i pełen przygód duet swoim dzieciom.
„Bolek i Lolek szukają skarbu” To pełna przygód książeczka, która przenosi nas w świat dwójki przyjaciół oraz ich sąsiadki Tosi, która również posiada wspaniałego psa Serdelka i kruka mieszkającego nieopodal, który otrzymał imię Zakalec. Tym razem wspólnie zabierają nas na poszukiwanie skarbu wprost do ogrodu Pani Korduli. Jest to stary, zaniedbany ogród, ale właśnie tam, jak co roku Pani Kordula ukrywa przed dzieciakami skarb, a ich zadaniem jest go odnaleźć! Dlatego wszyscy z pełnym zapałem wyruszają na poszukiwanie skarbu i kolejnych przygód!
Książeczka, która nadaje się dla każdego czytelnika. Z moim trzyletnim synem rozpoczęliśmy poznawanie Bolka i Lolka właśnie od tej książeczki, ale on już ich pokochał, co mnie bardzo ucieszyło! Uwielbiam, kiedy syn chętnie słucha bajek, z których czegoś może się nauczyć, zainspirować. Jestem pewna, że już niebawem sami podkradniemy pomysł Bolka i Lolka, i urządzimy poszukiwanie skarbów, bo jestem przekonana, że to będzie świetna zabawa dla nas wszystkich! Córeczka, która ma zaledwie rok również przyjemnie zasypiała podczas czytania książeczki, a i nasza ośmioletnia siostrzenica, która właśnie rozpoczęła swoją przygodę z czytaniem z wielkim zapałem sięgnęła po książkę i mknęła po kolejnych stronach przygód wyjątkowych dzieciaków. Dlatego myślę, że książka znajdzie bardzo szerokie grono odbiorców! Dla mnie samej był to wspaniały powrót do dzieciństwa, choć książka zdecydowanie została unowocześniona i zaktualizowana, nawet o autografy od „Lewego”!
Nie można oczywiście zapomnieć o wspaniałych ilustracjach, które są idealnym dopełnieniem całości I pozwalają nam przenieść się do świata bohaterów i razem z nimi wyruszyć na przygodę z poszukiwaniem skarbu! Ja bardzo serdecznie wszystkim polecam tą wspaniałą historię.
Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl, za co serdecznie dziękuję.

Bolek i Lolek kończą już 60 lat! I chociaż widząc tych bohaterów mam wrażenie, że cofam się do swojego dzieciństwa, to tak naprawdę jest to jeszcze bajka lat dziecięcych naszych rodziców.

Jakie wspomnienia towarzyszą Wam jeśli chodzi o tych bohaterów? Mi z pewnością przychodzi do głowy to, że zawsze można się było pośmiać. Miło mi, że mój Synek również bardzo polubił tych braci i chociaż do tej pory znał ich jedynie z kreskówki dzięki najnowszej serii @znakemotikon mógł się z nimi spotkać także w wersji papierowej.

W serii ukazały się aż trzy tytuły, a każdy z nich porusza ważne tematy.

Nam udało się przeczytać książkę o poszukiwaniu skarbów ?, która tak naprawdę pokazuje jak należy wychodzić z tarapatów.

Podoba mi się utrzymanie "dawnego ducha" bajki, z jednoczesnym uwspółcześnieniem pewnych tematów. Tak oto mamy przykładowo zeszyt z autografem Lewego, prawdziwy skarb Bolka, co z pewnością spodoba się miłośnikom piłki nożnej.

Do chłopców dołącza kolejna koleżanka- sąsiadka Tosia, która bardzo pasuje do Bolka i Lolka oraz ich przygód.

W książce odnajdziemy sporo magii, nie chcę Wam jednak psuć niespodzianki, więc nie zdradzę tu zbyt wiele.

Historia jednak z pewnością spodoba się zarówno miłośnikom klasyki, jak i dzieciom, które chłopców poznają po raz pierwszy.

Ogromnie podoba mi się też dyplom, który znajdziemy i możemy wyciąć na końcu książki. Dzięki temu, że jest dwustronny mamy wersję: jestem zaradny jak i jestem zaradna. A jak wiemy, czasami taki dyplom może sprawić wiele uciechy.

ArcyBolek
Joanna Olech0
Okładka ksiązki - ArcyBolek

Celem serii Poczytajki pomagajki jest wzmocnienie dzieci, szczególnie tych, które z domowego zacisza trafiają do grup przedszkolnych...

Dynastia Miziołków
Joanna Olech0
Okładka ksiązki - Dynastia Miziołków

Dynastia Miziołków w 1993 roku była drukowana w odcinkach przez czasopismo "Świat Młodych". Otrzymała nagrodę literacką im. Kornela Makuszyńskiego...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski