Boćki i zające. Zwierzęta na łące. Polne przygody

Och, jaki cudny spacer po łące! Co tam brzęczy i pachnie? Ciekawe, dokąd prowadzi ten ślad mrówek? Co to za zwierzęta skubią trawę na pastwisku? Dzięki tej kolorowej książce mali przyrodnicy będą obserwować zwierzęta, takie jak króliki, boćki czy owieczki bawiące się na kwietnej łące. Każda strona publikacji to nowa scena do podziwiania, a na końcu na naszych milusińskich czeka niespodzianka - ciekawe, czy uda im się zgadnąć, jakie zwierzę spałaszuje dany przysmak.

Seria ,,Poznaję Przyrodę" to pierwsze spotkanie z naturą dla dzieci od lat 3. Realistyczne i ciepłe ilustracje oraz prosty tekst zaspokoją ciekawość małych czytelników i nauczą ich zachwytu nad światem.

Informacje dodatkowe o Boćki i zające. Zwierzęta na łące. Polne przygody:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2024-06-03
Kategoria wiekowa: 3-5 lat
Tytuł oryginału: Mein erstes Natur Wimmelbuch: Tiere auf der Wiese

Tagi: Publikacje dla najmłodszych książeczki obrazkowe i aktywizujące Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Opowiadania dla dzieci i młodzieży Książki interaktywne oraz książki aktywizujące Dzieci od ok. 3 lat

Kup książkę Boćki i zające. Zwierzęta na łące. Polne przygody

Boćki i zające. Zwierzęta na łące. Polne przygody - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sylwiaa915
Sylwiaa915
Przeczytane:2024-08-25,

Przepięknie ilustrowane książki o zwierzętach dedykowane najmłodszym czytelnikom- tak w skrócie mogłabym opisać tę serię.

W sumie w jej skład wchodzą aż 3 tytuły, a jeden z tomów udało mi się zrecenzować już jakiś czas temu. I wiecie co? Kazda z tych książeczek jest warta uwagi.

Ilustracje... oj, ten aspekt definitywnie skradł moje serce ❤️. Ogromnie podoba mi się ta kreska i już samo to zachęca mnie do sięgania po te pozycje. Urzeka mnie także zorganizowanie książki w "wyszukiwankowy" sposób. Na marginesie każdej z rozkładówek znajdziemy kilka obrazków, które powinniśmy odszukać na głównej ilustracji. Właśnie dzięki temu zabiegowi mamy szansę poznać nazwy kolejnych gatunków.

Jeśli nie przepadamy za wyszukiwankami to nie musicie się obawiać. W gruncie rzeczy to klasyczne pozycje z krótkim tekstem opowiadającym nieco o życiu zwierząt.

Prześledzimy różne siedliska, obejrzymy zwierzęta o rozmaitych porach roku, a na końcu będziemy mieli szansę rozwiązać zadania, które pokażą nam co jedzą pewne zwierzątka lub też jakie mają tropy.

Uważam, że to godne polecenia pozycje dla maluchów.

Avatar użytkownika - ania7770
ania7770
Przeczytane:2024-08-07, Przeczytałam, Dzieci,

Znacie serię dla dzieci „Poznaję przyrodę” od Wydawnictwa Jupi Jo!? Jeżeli nie, to koniecznie musicie to zmienić. W ostatnim czasie ukazała się kolejna książka z tej serii, czyli „Boćki i zające. Zwierzęta na łące. Polne przygody”, która przybliży Waszym pociechom fascynujący świat przyrody i rozbudzi w nich ciekawość poznawania natury i tego, co można znaleźć i zaobserwować wokół nas. Jest to niezwykle pięknie wydana, ale również wartościowa książka, która z pomocą kolorowych ilustracji pokaże dzieciom, jakie zwierzęta spotkać można na łące, gdzie mieszkają, co jedzą i co robią w dzień i w nocy.

Książka jest bardzo kolorowa i bogato ilustrowana, co z pewnością zachęci maluchy do odkrywania ciekawostek w niej zawartych. Pokazuje maluchom jakie zwierzęta żyją na łąkach, co robią tam za dnia i nocą oraz czym się żywią. Przy każdym bloku znajduje się również krótki, pełen ciekawostek tekst, który opisuje zwyczaje panujące na łące.

Podczas ładnej i słonecznej pogody na łące dużo się dzieje. Pszczoły zbierają nektar, pająki pletą sobie sieci, wiele owadów i zwierząt wychodzi ze swoich mieszkań, by cieszyć się otaczającą ich przyrodą. Pod ziemią również dużo się dzieje. Kreciki szukają pysznych dżdżownic, małe króliki się bawią, a karczowniki wykopują sobie nowe korytarze. Gwarno jest również wśród krzewów, gdzie słychać ćwierkanie ptaków, a małe pisklęta uczą się samodzielności. Idąc dalej widzimy pastwisko, na którym pasą się krówki z cielakami i owce z jagniętami. Gdy dzień robi się gorący wiele zwierząt zmierza do strumienia, który jest idealnym miejscem na ochłodę. I tak zbliża się noc, podczas której wiele zwierząt układa się do snu i słychać wszędzie cykanie koników polnych.

Ta książka sprawdzi się idealnie dla małego wielbiciela natury, który uwielbia odkrywać i uczyć się nowych rzeczy dotyczących przyrody i świata, w którym żyjemy. Jest to doskonała pomoc w poznawaniu natury i nauki szacunki wobec niej. Na końcu tej książki maluchy będą mogły pomóc zwierzętom dotrzeć do ich pożywienia. My jesteśmy zachwyceni tą pozycją i często będziemy do niej wracać. Polecamy.

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski