Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko. Biografia

Historia życia

Jerzy Popiełuszko - kapłan, który z pozoru był zwykłym wikarym, chłopakiem z Białostocczyzny. W najtrudniejszych latach stanu wojennego okazał jednak wielką siłę ducha. Sam wolny, uczył innych, jak w świecie kłamstwa i zniewolenia żyć w prawdzie i wewnętrznej wolności, bez lęku i nienawiści. Teraz, czterdzieści lat od zamordowania księdza Jerzego Popiełuszki i czternaście lat od jego beatyfikacji, w ręce czytelników trafia jedyna taka opowieść o życiu tego kapłana, który po czterdziestu latach od męczeńskiej śmierci wciąż ma nam wiele do powiedzenia.

Poszerzone wydanie

Nowe, poszerzone wydanie znakomitej biografii autorstwa Ewy K. Czaczkowskiej i Tomasza Wiścickiego to pełna opowieść o życiu ks. Jerzego Popiełuszki i jego kulcie, ze świadectwami osób, które doznały łask za jego wstawiennictwem. Autorzy dotarli do kilkudziesięciu świadków życia ks. Jerzego, przeanalizowali setki dokumentów i nagrań. W książce przytaczają wszystkie hipotezy dotyczące porwania i śmierci tego kapłana.

Okazja do refleksji

Ksiądz Jerzy wyzwalał ludzi do życia w prawdzie i miłości, wiedząc doskonale, że od życia wewnętrznego jednostki zależy jakość życia społecznego. Stając w obronie bliźniego, upominając się o sprawiedliwość i szacunek dla godności człowieka, oczyszczał społeczne struktury. Lektura niniejszej książki przypomina nam, że skoro mógł robić to on – którego siłą była niezachwiana wiara, szczerość i prostota – może każdy z nas. Bo od naszej wewnętrznej postawy zależy nie tylko jakość życia wspólnoty, ale losy kraju i świata.

Informacje dodatkowe o Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko. Biografia:

Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła