Błogosławieństwo czy przekleństwo

Czy należysz do ludzi, którzy ciągle przegrywają i są sfrustrowani z powodu chorób, presji finansowych lub trudnych relacji? Albo może w twojej rodzinie zadziwiająco często zdarzają się wypadki? Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego inni zawsze odnoszą sukcesy i cieszą się powodzeniem? Derek Prince omawia niewidzialne siły działające w życiu ludzi - w Biblii nazwane błogosławieństwami i przekleństwami. Pierwsza z nich przynosi nam same korzyści, druga - same straty. Aby cieszyć się Bożymi błogosławieństwami i unikać przekleństwa, musimy zrozumieć, w jaki sposób te dwie siły działają. Autor pokazuje nam, że przekleństwa nie są mitami pochodzącymi z minionej epoki. Dzieli się świadectwami ludzi, którzy byli zaskoczeni, gdy odkryli, że nie są ofiarami ślepego przypadku. Ich problemem okazało się przekleństwo przekazane im przez poprzednie pokolenia. Co więcej, autor opisuje, w jaki sposób sami możemy rozpoznać, czy działa w naszym życiu przekleństwo. Pokazuje, jak możemy zdjąć przekleństwo ciążące nad naszym życiem oraz jak możemy dostąpić Bożego błogosławieństwa. DEREK PRINCE (1915-2003) urodził się w Indiach. Jego rodzice pochodzili z Wielkiej Brytanii. Studiował grekę i łacinę w Eton College oraz na Uniwersytecie Cambridge. Był członkiem Kolegium Filozofii Starożytnej i Współczesnej w King's College. Studiował również wiele współczesnych języków, a także hebrajski i aramejski, na Uniwersytecie Cambridge oraz na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. W trakcie służby w armii brytyjskiej podczas drugiej wojny światowej zaczai poznawać Biblię i doświadczył zmieniającej życie obecności Jezusa. W czasie tego spotkania zyskał dwa przekonania: po pierwsze, że Jezus żyje; po drugie, że Biblia jest księgą prawdziwą i mającą praktyczne zastosowanie również we współczesnych czasach. Te przekonania zmieniły kierunek całego jego życia, które zostało poświęcone studiowaniu i nauczaniu Biblii. Derek jest autorem ponad 50 książek, 500 wykładów w formie nagrań audio i 150 w formie wideo. Wiele z nich zostało przetłumaczonych na ponad 60 języków.

Informacje dodatkowe o Błogosławieństwo czy przekleństwo:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2014-03-10