Biologia

Najlepiej sprzedający się podręcznik biologii na świecie

Ponad 7 milionów sprzedanych egzemplarzy

Przetłumaczony na 17 języków

Najbardziej aktualny, atrakcyjny w formie podręcznik dla studentów biologii, medycyny, nauk przyrodniczych i nauk pokrewnych. Doskonały dla uczniów klas biologiczno-chemicznych i maturzystów

Motywem wiodącym publikacji uczyniono ewolucjonizm jako czynnik determinujący życie na Ziemi oraz naszą wiedzę na jej temat. Autorzy, największe światowe autorytety w dziedzinie nauk przyrodniczych, podkreślają rolę genetyki i badań molekularnych w zakresie rozwiązywania największych zagadek naszej planety. Postęp w genetyce i biologii komórki zmienia medycynę i rolnictwo. Neurobiologia i biologia ewolucyjna wpływają na kształt psychologii i socjologii. Nowoczesne modele ekologiczne pozwalają społeczeństwom na lepsze szacowanie skutków aktualnych problemów środowiskowych, takich jak na przykład globalne ocieplenie. Z tych i innych powodów nigdy dotąd nie było równie ważnego okresu do podjęcia studiów nad życiem - czytamy we "Wprowadzeniu". Przyczyny i ewolucyjne uwarunkowania zjawisk są dla autorów publikacji istotniejsze aniżeli ich opisowe, encyklopedyczne ujęcie. Dzieło Neila Campbella i Jane Reece to od lat niedościgniony lider w dziedzinie wprowadzających podręczników do biologii, a także doskonałe źródło wiedzy dla maturzystów przygotowujących się na studia. Dbałość o precyzję sformułowań oraz pasja zespołu autorskiego uczyniły zeń najlepszy podręcznik do tego przedmiotu przez siedem kolejnych edycji. W najnowszym wydaniu współautorom udało się tchnąć nowe pomysły przy zachowaniu jednolitości i ponadczasowej wartości znakomitego tekstu. Książka jest perfekcyjna pod względem dydaktycznym. Proporcje między tekstem zasadniczym, repetycjami, sprawdzianami i podsumowaniami a przede wszystkim znakomitymi ilustracjami, są tak dobrane, by zawartość podręcznika można było nie tylko zapamiętać, ale także zrozumieć - przekonuje prof. dr hab. Jan Strzałko z Wydziału Biologii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Dzieło Campbella to najlepiej sprzedający się podręcznik biologii na świecie, którego do dziś sprzedało się ponad 7 milionów egzemplarzy. W przetłumaczonej na 17 języków i liczącej 1420 stron książce znalazło się 10 000 terminów. Wiedza w niej zawarta jest aktualna, a jej opis tak zbudowany, by pokazać czytelnikowi, że nauka jest procesem i polega nie tylko na gromadzenia faktów, ale przede wszystkim na stawianiu i weryfikacji hipotez, które nie są niezmienne - dodaje prof. Strzałko. Tekst podręcznika ilustrują zdjęcia, schematy i wykresy, wyjaśniające trudniejsze do zrozumienia procesy i zjawiska biologiczne.

Informacje dodatkowe o Biologia:

Wydawnictwo: Rebis