Biologia komórki roślinnej. Tom 2

Nowoczesny podręcznik poświęcony biologii komórki roślinnej. Jego motywem przewodnim są ścisłe związki między strukturą składników budujących komórkę, a jej funkcjonowaniem. W książce uwzględniono najnowsze koncepcje naukowe oparte na wynikach badań. Podręcznik składa się z 2 tomów.W tomie 2 zebrano informacje dotyczące:-budowy i działania genomu komórek roślin;-funkcjonowania systemu błon wewnętrznych;-integracji metabolicznej i homeostazy energetycznej;-biomechaniki;-systemów komunikacji wewnątrz- i międzykomórkowej;-wzrostu i różnicowania.W tomie 2 zgromadzono niezbędne dane uzyskane nie tylko metodami biologii komórki, ale również biochemii, biofizyki, biologii molekularnej oraz fizjologii, aby w jak najlepszy sposób opisać złożoność funkcjonowania komórek roślin. Wiele informacji zawartych w książce pojawia się po raz pierwszy w polskiej literaturze.Książka jest bogato ilustrowana. Oprócz zdjęć i rysunków, w tomie 2 czytelnik znajdzie również dalszą część słowniczka podstawowych terminów biologii komórki oraz zbiór interesujących adresów internetowych, przydatnych w indywidualnych poszukiwaniach informacji o biologii komórki roślinnej i z dziedzin pokrewnych.Podręcznik przeznaczony jest dla studentów: biologii, biotechnologii, bioinformatyki, różnych działów nauk rolniczych (technologii żywności, rolnictwa, ogrodnictwa, leśnictwa), medycznych i pokrewnych ze wszystkich typów uczelni. Książka jest również znakomitym materiałem źródłowym lub uzupełniającym dla doktorantów i pracowników naukowych zajmujących się szeroko pojmowaną biologią roślin, a także dla uczniów i nauczycieli szkół średnich oraz osób pragnących wejrzeć w fascynujący świat komórek roślin.

Informacje dodatkowe o Biologia komórki roślinnej. Tom 2:

Wydawnictwo: PWN