Białe, małe kłamstweka

Anne White odwróciła wzrok tylko na sekundę... To wystarczyło, aby straciła z oczu swoją 8-letnią córkę. Wydaje się, że tylko na chwilę, ale... poszukiwania nie przynoszą rezultatów. Setki apeli, tysiące ogłoszeń, kilkudziesięciu policjantów w akcji i nic... Wszelki ślad po dziewczynce zaginął.

Po 7 latach, kiedy Anne już niemal traci wiarę w odnalezienie córki, Abigail przychodzi na posterunek. Tak zwyczajnie, prosto z ulicy przyprowadza zaginione niedawno dziecko. Gdzie była, co się z nią działo przez ostatnie kilka lat? Co tak naprawdę wydarzyło się tego straszliwego dnia, kiedy zniknęła, między matką a córką? Czy ktoś jej zagraża? Kogo lub czego boi się Abigail? Czy w rodzinie jest bezpieczna?

Tej wciągającej mrocznej opowieści nie można przegapić!

Philippa East dorastała w Szkocji, gdzie studiowała psychologię i filozofię na Uniwersytecie w Oxfordzie. Po ukończeniu studiów przeniosła się do Londynu, aby szkolić się na psychologa klinicznego, i przez ponad dziesięć lat pracowała w publicznej służbie zdrowia NHS, zajmując się pacjentami z problemami psychicznymi. Teraz mieszka na wsi w hrabstwie Lincolnshire z mężem i kotem. Jest psycholożką i terapeutką, ale też pisarką. Nagrodzone opowiadania Philippy były publikowane w różnych czasopismach literackich. Białe kłamstewka to jej debiutancka powieść.

Informacje dodatkowe o Białe, małe kłamstweka:

Wydawnictwo: Harde
Data wydania: 2021-01-27
Tytuł oryginału: Little White Lies
Tłumaczenie: Emilia Skowrońska

Kup książkę Białe, małe kłamstweka

Białe, małe kłamstweka - opinie o książce

Avatar użytkownika - karolinamatiaszewska
karolinamatiaszewska
Przeczytane:2021-03-21, Przeczytałem,

"Ile błędów można popełnić? Ile błędów to już za dużo? A co, jeśli to tylko małe błędy, malutkie, ukryte ściegi, które bez problemu można spruć? A co, jeśli są ogromne, jeśli schrzaniło się ścieg, który miał wszystko trzymać?"
Anne White przez siedem lat nie mogła odnaleźć swojej córki. Abigail miała osiem lat, gdy straciła ją z oczu. Później były poszukiwania, apele, urywki z monitoringu, na których widać samotną dziewczynkę.
Po siedmiu latach, gdy wszyscy tracą nadzieję Abigail pojawia się na posterunku policji i przyprowadza zaginioną niedawno dziewczynkę. Tak po prostu... Co robiła przez ten czas? Gdzie była i z kim?
Abigail wraca do domu, ale nie jest tak jak Anne sobie wyobrażała. Powrót okazuje się trudniejszy niż myśleli, no i jest jeszcze coś. Tajemnica, która musi w końcu wyjść na jaw.
Troszkę więcej spodziewałam się po tej książce. Leniwie tocząca się akcja, która tylko chwilami przyśpiesza, niezrozumiałe zachowanie dziewczynki i tajemnice, o których istnieniu się dowiadujemy, by finalnie dowiedzieć się co tak na prawdę stało się siedem lat wcześniej, w dniu zaginięcia dziewczynki.
Pełna niedopowiedzeń, czasem niezrozumiałego zachowania bohaterów. Tajemnica Anny ostatecznie nie taka okropna. Sama nie wiem, liczyłam na więcej emocji, więcej dramatu może nawet krwi. Zamiast tego dostajemy historię o trudnych relacjach, błędach rodzicielskich i traumie dziewczynki żyjącej przez siedem lat z mężczyzną, który karmił jej dziecięcy, naiwny umysł kłamstwami.
Nie porywa, jednak czytając chciałam w końcu poznać prawdę. Dlatego polecam, warta przeczytania, ale raczej jako "lekki" thriller 🙂

Czy jedno małe,niewinne kłamstewko moz?e doprowadzic? do ogromnej tragedii?
BIAŁE,MAŁE KŁAMSTEWKA opowiadaja? historie? zaginie?cia os?mioletniej Abigail.Jedna chwila nieuwagi spowodowała lawine? siedmiu lat rozpaczy,poszukiwan? i nadziei.Setki apeli,tysia?ce ogłoszen? a takz?e policyjne s?ledztwo nic nie dało.Po dziewczynce wszelki słuch i s?lad zagina?ł.Ale,po tych cie?z?kich wre?cz długich latach Abigail w kon?cu sie? odnajduje.Co sie? z nia? przez ten czas działo?Gdzie była?I co tak naprawde? sie? wydarzyło?Czy mała dziewczyna moz?e tak po prostu znikac??
.6/10
Nie ukrywam,z?e ta historia ma w sobie jaka?s? mała? cza?stke?,kto?ra intryguje od samego pocza?tku.Co prawda,akcja w niej toczy sie? dos?c? leniwie i niekiedy mało wciagaja?co,ale sa? w niej ro?wniez? i takie momenty,kiedy serce znacznie przyspiesza swo?j bieg.Nawarstwiaja?ce sie? w tej fabule niedopowiedzenia i tajemnice sprawiaja?,z?e mamy ochote?,jak najszybciej poznac? rozwia?zanie tej zagadki.Co ciekawe,narratorem tej opowies?ci nie jest sama Abigaila,lecz autorka oddało tu głos matce dziewczynki Anne oraz bardzo bliskiej jej sercu kuzynki,Jess.To włas?nie ich oczami s?ledzimy i poznajemy cały przebieg tych wydarzen?.Małymi krokami odkrywamy,iz? kaz?dy z domowniko?w został w jakis? sposo?b uwikłany w ten rodzinny dramat.Kiedy Anne stara sie? nawia?zac? kontakt ze swoja? nastoletnia? juz? co?rka?,zaczyna zastanawiac? sie?,ile Abigail pamie?ta z tego dnia,w kto?rym zagine?ła.Co jes?li wszystko dobrze pamie?ta?
BIAŁE,MAŁE KŁAMSTEWKA Philippy East moz?e nie sa? takim typowym,rasowym thrillerem,lecz za to z pewnos?cia? sa? mroczna? powies?cia? obyczajowa? z rozgrywaja?cym sie? dramatem w tle.To opowies?c? o rodzinie,sekretach,poczuciu winy i odczuwaniu konsekwencji tego,w jakim stopniu tak małe,białe kłamstwa wypływaja? na powierzchnie? potrafia? zniszczyc? wszytko woko?ł.Ksia?z?ke? czyta sie? dobrze,ale bez specjalnych emocji.Nie dos?wiadczycie tu takz?e spektakularnych i porywaja?cych zwroto?w akcji.Mimo obiecuja?cego pocza?tku fabuła okazała sie? lekko przewidywalna,przegadana i mało zaskakuja?ca.
@hardewydawnictwo

6/10

Bez szwanku
Philippa East0
Okładka ksiązki - Bez szwanku

Mijają trzy miesiące, odkąd Sarah nie płaci czynszu. Zarządzająca nieruchomością Jenn wchodzi do małego londyńskiego mieszkania, gdzie gra radio, a na...

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun