Będzie dobrze

Opinie o książce - Będzie dobrze

Avatar użytkownika - Bookszonki
Bookszonki
Przeczytane:2024-09-02, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Dzisiaj będzie o książce, która pomimo, iż przeczytałam ją kilka dni temu, ciągle siedzi mi w głowie.   Ela jest młodą dziewczyną, która jest ciężko chora. Niestety dla niej, nikt nie potrafi jej zdiagnozować.   Dziewczyna żyje życiem innych dzięki social mediom i książkom, tułając się od specjalisty do specjalisty. Ulega namowom rodziny i próbuje sił z doktorem, który ma same dobre opinie a ten postanawia przyjąć dziewczynę na oddział.   Tam Ela zostaje zaskoczona odwiedzinami chłopaka, który czyta jej w myślach. Podaje się on za asystenta Śmierci... To jest jego oficjalne stanowisko.   Od pierwszej strony fabuła mnie wciągnęła, nie mogłam się oderwać od lektury. Bardzo mocno przeżywałam z Elą jej chorobę, wydarzenia temu towarzyszące i brak szans na diagnozę. Właściwie to ta diagnoza pozostała tajemnicą aż do samego końca.   Książka ma wątki fantasy jak właśnie Draco (skojarzenie z Malfoy'em skąd inąd słuszne) i jego super moce, co mi pasuje idealnie bo lubię takie miksy.   Dużo nawiązań do Harrego Pottera to kolejny, w dodatku ogromny plus, gdyż jestem wielką #potterhead    Mimo trudnej, dołującej i przykrej tematyki nie brakuje tutaj dużej dawki poczucia humoru i ciętych ripost a język, jakim książka jest pisana jest lekki i przyjemny.   Czy Eli uda się w końcu wygrać z chorobą? A jeśli tak, to czym będzie to okupione? Czy dziewczyna będzie potrafiła dokonać wyboru?   Mam po lekturze wiele przemyśleń
Avatar użytkownika - booksitsmypassio
booksitsmypassio
Przeczytane:2024-09-03, Ocena: 6, Przeczytałam,
Tytuł: Będzie Dobrze. Autor : Aleksandra Kern. Wydawnictwo Prozami Data premiery : 18.10.2023r. #współpracareklamowa #współpracabarterowa #współpracarecenzencka   Opis książki : W życiu Eli, studentki wkraczającej w dorosłość, wszystko wydaje się tracić sens. Dziewczyna zmaga się z dziwną i nieuleczalną chorobą, której żaden lekarz nie potrafi zdiagnozować. Dni mijają, badania się mnożą, a szansa na wyleczenie tydzień po tygodniu staje się mniejsza. W tym trudnym momencie pojawia się tajemniczy chłopak, podający się za asystenta Śmierci. Oferuje dziewczynie coś, czego nikt inny nie potrafił jej dać – nadzieję. Jego obecność powoduje jednak, że granice między życiem a śmiercią zlewają się w niejasny obraz. Czy Ela zdoła uwierzyć w niewiarygodne zdolności przystojnego kolegi? Czy razem rozwiążą tajemnicę jej choroby i odnajdą drogę do uzdrowienia?   " Żeby nie było: nasza relacja jest czysto przyjacielska. Powiedziałabym nawet, że to coś w rodzaju więzi, jaką ma ze sobą rodzeństwo, gdyby nie fakt, że jetem jedynaczką i nie mam o tym pojęcia. W każdym razie tak zawsze wyobrażałam sobie posiadanie starszego brata, który, mimo że jest mega upierdliwy, troszczy się o mnie i chroni przed całym złem tego świata. "     Historia, która ukazuje jak kruche jest nasz życie i nasze zdrowie. Główna bohaterka Ela zmaga się z chorobą, której żaden lekarz nie potrafi zdiagnozować. Zamiast być studentką, brać udział w imprezach
Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2024-06-02, Ocena: 5, Przeczytałam,

Niektóre książki potrafią mnie zaskoczyć na wiele sposobów, ale najbardziej zawsze doceniam styl jakim zostały napisane i jeśli istnieje, to ich przekaz. Może i faktycznie pozycja jest dla starszej młodzieży, ale spokojnie mogą ją przeczytać wszyscy. Wiecie, gdyby zlikwidować przemyślenia głównej postaci, które były nad wyraz komiczne, to książka pewnie by liczyła około stu stron. Myśli tej dziewczyny były tak nieokiełznane niczym źrebię, które zaraz po porodzie próbuje wstać, chociaż nie wie jak to się robi. Ona miała tysiące przemyśleń bez względu czego one dotyczyły. I początkowo historia robi nas w balona, bo rozpoczyna się jakby sceną erotyczną, tylko z zadziwiającym końcem, bowiem ona wszystko widziała na opak. To sieje trochę takie niezrozumienie, ale dla mnie było świetnym zagraniem, gdyż pokazało, że nawet w rzeczach zwyczajnych można nas zaskoczyć. I pomimo tego, że opisy są komiczne, to jednak nie do końca jest to wesoła książka. Opowieść bowiem dotyczy młodej dziewczyny, której nikt nie potrafi wyleczyć. Przechodzi ona przeróżne badania o różnym stopniu bólu i wciąż nic nie wiadomo. W pewnym momencie będąc w szpitalu zapoznaje się z tajemniczym asystentem. Czy możliwe by on był w stanie jej pomóc? Powiem wam, że książka bardzo mi się podobała, ale miała jedno ale. Naprawdę mnie przeraziła. Pomimo tego, że to fikcja, dokładnie znam objawy chorobowe dwudziestolatki. Od połowy książki czytałam ją jakbym siedziała na żywym prądzie, dostałam ataku paniki i koniec... Może to wrażenie zostawię dla was. Dziewczyna z książki naprawdę jest chora, my znamy jej szpitalne zabiegi, łącznie z bólem. Bardzo mnie to stresowało. W tej kwestii jestem nad wyraz wrażliwa i żeby było zabawniej, obecnie przechodzę te same dolegliwości co ona. Co do całości, to jest świetnie napisana, ma średni druk, niedługie rozdziały i zaskakujące wątki, a także w sposób zabawny podchodzi do wszystkich niemiłych rzeczy, które jej robią. Zwyczajnie powaliła mnie na kolana w przenośni i dosłownie.

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski