Bazgraki piszą i czytają. Kapitan Nauka

Bazgraki piszą i czytają (3-6 lat) to wciągające zabawy z sympatycznymi bohaterami, dzięki którym dzieci nauczą się czytać i pisać proste wyrazy. Różnorodne zadania i zabawna fabuła rozwijają zainteresowania dziecka, a przy okazji ćwiczą wzrok, słuch oraz sprawność manualną, by przedszkolaki przygotowały się do wczesnoszkolnych wyzwań.

Tajemnice liter alfabetu

Wraz z sympatycznymi Bazgrakami dzieci rozwiązują fascynujące zadania, m.in. łączą sylaby w wyrazy, próbują złamać szyfr literowy, układają domino i wyszukują litery tworzące ich imię. W ten sposób uczą się nazywać głoski, pisać litery, łączyć dźwięki i symbole w wyrazy oraz je odczytywać i zapisywać. Ćwiczą przy tym percepcję i pamięć wzrokową oraz słuchową. Polecenia opracowane przez Monikę Sobkowiak, nauczycielkę i neurologopedę, zostały tak przygotowane, aby dziecko miało wrażenie, że uczestniczy w przygodach przyjacielskich Bazgraków.

Kolorowe ilustracje Poli Augustynowicz pobudzają dziecięcą ciekawość i wyobraźnię oraz motywują do nauki czytania i pisania.

Książka ,,Bazgraki piszą i czytają" umożliwia niekończącą się zabawę - zmywalne karty i flamaster suchościeralny pozwalają na wielokrotne rozwiązywanie zadań.

Rozwój

nauka czytania, grafopercepcja, spostrzeganie wzrokowe, koordynacja oko-ręka

Autorki:

Monika Sobkowiak - nauczycielka wychowania przedszkolnego, neurologopeda, autorka artykułów, książek i zabaw dla dzieci. Nieustannie poszukuje kreatywnych rozwiązań edukacyjnych i sposobów na rozwijanie twórczego myślenia u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Prowadzi blog Pani Monia, inspirującego nauczycieli do innowacyjnego działania w edukacji.

Pola Augustynowicz - ilustratorka i graficzka, obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Studiowała na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, a także dziennikarstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Projektuje książki, tekstylia, opakowania, współpracuje z magazynami. Laureatka licznych konkursów graficznych i biennale.

W serii również

Bazgraki piszą i czytają. Kapitan Nauka - opinie o książce

Bazgraki kodują. Kapitan Nauka
Monika Sobkowiak0
Okładka ksiązki - Bazgraki kodują. Kapitan Nauka

Bazgraki kodują (3-6 lat) to wciągające zabawy z podstaw programowania dla przedszkolaków. Dzięki różnorodnym szyfrom, rebusom i zagadkom dzieci uczą...

Kapitan Nauka. Bazgraki i liczby
Monika Sobkowiak0
Okładka ksiązki - Kapitan Nauka. Bazgraki i liczby

Bazgraki i liczby (3-6 lat) to idealne zabawy do nauki liczenia w zakresie 10. Angażujące zadania graficzne o różnym stopniu trudności doskonalą...

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun