reklama

Batman. Szalona miłość

Najbardziej zwariowana historia o Batmanie i jego wrogach! Oto świat Mrocznego Rycerza ukazany w niepokojących opowieściach o niebezpiecznych damach, demonach i śmiertelnych pułapkach! Zanurz się w odlotową wizję, w której szaleństwo miesza się z grozą, a niezwykła Harley Quinn pokazuje, co znaczy prawdziwa miłość. Choć może w tym przypadku należy raczej mówić o krwawej obsesji. Nie zapominajmy jednak o tym, że Harley jest z zawodu psychiatrą, a jej ulubionym pacjentem był właśnie roześmiany mistrz zbrodni z Gotham!

Autorzy albumu, Bruce Timm i Paul Dini, to para genialnych twórców stojących za sukcesem uhonorowanego Nagrodą Emmy serialu animowanego Batman. Ich pierwszy wspólny komiks, Szalona miłość, został znakomicie przyjęty przez krytykę i otrzymał w 1994 r. nagrody Eisnera oraz Harveya w kategorii najlepszej zamkniętej opowieści. Rok później ponownie uhonorowano ich Nagrodą Eisnera za komiks Batman Adventures Holiday Special.

Informacje dodatkowe o Batman. Szalona miłość:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-12-17, Ocena: 4, Przeczytałem,

FROM AKRHAM, WITH LOVE

„Batman: Szalona miłość” to wbrew pozorom nie komiks dla dzieci – a właściwie nie tylko komiks dla dzieci – a jedna z najlepszych opowieści o Człowieku Nietoperzu, jakie powstały. Może nie jest to historia tej samej kategorii, co np. „Powrót Mrocznego Rycerza”, „Batman: Rok pierwszy”, „Batman” Długie Halloween / Mroczne Zwycięstwo” czy „Azyl Arkham”, jednak i tak to jedna z tych historii (swoją drogą wyróżniona komiksowym odpowiednikiem Oskara, czyli Nagrodą Eisnera), którą koniecznie poznać powinni wszyscy miłośnicy bohatera. I teraz mogą, w pierwszej polskiej edycji, w której oprócz tytułowej historii znalazły się też inne epizody, w tym nastrojowy i urzekający (a przy okazji również nagrodzony Eisnerem) „Batman Adventures Holiday Special”.

Harley Quinn – wariatka, morderczyni, przestępczyni. Kobieta rozdarta. Ukochana Jokera, choć z tą ich miłością różnie bywało. Co sprawiło, że stała się taka, jaka jest? Jakim cudem z psychiatry zmieniła się w psychotyczkę?
Poza tym na czytelników czeka opowieść o tym, co dzieje się w Gotham, gdy nadchodzi zima i zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Oprócz tego Batman połączy siły z demonem Etriganem w walce przeciwko Ra’sowi. A to tylko część atrakcji, jakie czekają na Was w tym tomie.

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/12/batman-szalona-miosc-i-inne-opowiesci.html

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung