Batman, Który się Śmieje

W serii ,,Batman Metal" Mroczny Rycerz stawił czoło drużynie składającej się z koszmarnych wersji samego siebie. Każda z postaci przybyła z innego świata mrocznego multiwersum, w których Batman w jakiś sposób zboczył z superbohaterskiej ścieżki.

Większość koszmarnych Batmanów zginęła, ale pozostał jeden wyjątkowy. Batman, Który się Śmieje. To Bruce Wayne, który stał się Jokerem, szczerzący zęby socjopata dysponujący strategicznymi umiejętnościami Batmana i sadystycznym poczuciem humoru Księcia Klaunów.

Aby powstrzymać najnowszy plan szaleńca, Batman będzie musiał przechytrzyć samego siebie, połączyć siły z niespodziewanymi sojusznikami, a być może nawet złamać jedną ze swoich najważniejszych zasad.

Przerażający mieszkaniec mrocznego multiwersum jest najniebezpieczniejszym mistrzem zbrodni. Właśnie pojawił się w Gotham, by zamienić dom Bruce'a Wayne'a w inkubator zła.

Nie jest sam. Z jednej z tysięcy rozmaitych rzeczywistości mrocznego multiwersum przybywa Ponury Rycerz. Bezwzględny pogromca złoczyńców jest w stanie wykorzystać każdą broń ze swego arsenału, by zlikwidować wybrane przez siebie cele.

Dochodzi do wojny innej niż wszystkie - do wojny Batmanów. Na linii ognia stają najbliżsi przyjaciele Batmana, jego najgroźniejsi wrogowie i sobowtóry z innych światów. Pozostaje tylko jedno pytanie:

Kto będzie śmiał się ostatni? Odpowiedź znajdziecie w tomie ,,Batman, Który Się Śmieje" - przerażającej opowieści autorstwa jednego z najwybitniejszych scenarzystów komisowych naszych czasów! Scott Snyder ponownie łączy siły z niezwykle utalentowanym rysownikiem, znanym jako Jock (,,Batman - Mroczne Odbicie", ,,Wiedźmy"), by wysłać złowrogą postać z alternatywnego wszechświata do Gotham.

Informacje dodatkowe o Batman, Który się Śmieje:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-05-21, Ocena: 4, Przeczytałem,

BAT-JOKER

„Batman: Metal”, pierwszy event z prawdziwego zdarzenia, jaki rozegrał się w ramach „DC Odrodzenie” był rzeczą szczególną na polskim rynku. Stanowił bowiem pierwsze w pełni kompleksowe wydanie jakiegokolwiek wydarzenia od DC ze wszystkimi tie-inami, a także wprowadzał do uniwersum nowe postacie. Jedna z nich w szczególności przypadła fanom do gustu, a mowa oczywiście o Batmanie, Który się Śmieje, stanowiącym połączenie Mrocznego Rycerza i jego największego wroga, Jokera. I to on doczekał się własnej serii, której pierwszy tom właśnie pojawił się na polskim rynku. I jaki jest to tom? Niemal równie dobry, co event. To oczywiście tylko rozrywkowa fabuła, balansująca na szalonej granicy oddzielającej superhero od horroru, ale warta uwagi, jeśli jesteście miłośnikami Batmana.

Kiedy w wyniku wydarzeń „Metalu” nasz wszechświat najechały szalone, horrorowe odpowiedniki bohaterów z mrocznego multiwersum, sytuacja była trudna, ale udało się pokonać większość z nich. jednakże Batman, Który się Śmieje, Mroczny Rycerz, który stał się Jokerem, przetrwał i teraz trzeba zrobić coś z tym problemem. Kiedy pojawia się w Gotham, by siać śmierć i zniszczenie, Batman znów będzie musiał stawić mu czoła. Ale ten jego wróg jest potężniejszy, niż jakikolwiek inny i jeszcze bardziej nieprzewidywalny. Ale oto na scenie pojawia się Ponury Rycerz z mrocznego multiwersum. Tak zaczyna się wojna Batmanów, która nie może skończyć się dobrze. Ale jakie będą konsekwencje tych wydarzeń?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2020/05/batman-ktory-sie-smieje-1-scott-snyder.html

Sztuka wywierania wpływu Jak wprowadzić dowolną zmianę
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Sztuka wywierania wpływu Jak wprowadzić dowolną zmianę

Wywieranie wpływu na ludzkie zachowanie jest jednym z największych wyzwań stojących przed liderami. Niezależnie od tego, czy jesteś dyrektorem dużego przedsiębiorstwa...

Zabawy w liczenie. Dodawanie i odejmowanie
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Zabawy w liczenie. Dodawanie i odejmowanie

Kolorowe, ciekawe i wciągające książki z ćwiczeniami do nauki liczenia. Mnóstwo łamigłówek, podchwytliwych pytań i zagadek, dzięki którym...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung