Batman Detective Comics. Droga do zagłady. Tom 6

Ostatni tom serii ,,Batman Detective Comics" w ramach Uniwersum DC. Bruce Wayne w wyniku wojny Jokera stracił swoją fortunę i dom. Przegrywa również bitwę o serca i umysły mieszkańców Gotham. W mieście dochodzi do fali protestów przeciwko samozwańczym stróżom prawa. Atmosferę podgrzewa kampania wyborcza Christophera Nakano, byłego policjanta rannego podczas jednego z ataków Jokera, kandydującego na burmistrza. Jakby tego było mało, pojawia się tajemniczy nowy złoczyńca, Zwierciadło, który podburza wszystkich do wyjścia na ulice i dąży do wszczęcia brutalnych starć, w których tak naprawdę nikt nie może zwyciężyć. Oprócz tego zobaczymy również starcie z Robinem, kryzys związany z atakiem Husha oraz początek nowej ery w Gotham. Scenariusz do finałowego tomu napisał Peter J. Tomasi (,,Batman and Robin", ,,Super Sons"), a zilustrowali go tacy rysownicy jak Brad Walker (,,Aquaman"), Kenneth Rocafort (,,Red Hood And The Outlaws"), Bilquis Evely (,,Supergirl: Woman of Tomorrow") czy Nicola Scott (,,Wonder Woman"). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach ,,Detective Comics" #1028-1033.

Informacje dodatkowe o Batman Detective Comics. Droga do zagłady. Tom 6:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-06-29, Ocena: 4, Przeczytałem,

KOLEJNY KONIEC PEWNEJ ERY

Ten tom ,,Detective Comics" przypomina mi nieco finałowy tom ,,Batmana" z czasów ,,Nowego DC Comics". W skrócie, takie pomieszanie z poplątaniem, różnych mniej lub bardziej ze sobą powiązanych wydarzeń. Całkiem niezłe w odbiorze, nadające się nawet dla fanów, którzy nie śledzili zbyt dokładnie serii, ale bardziej sprawdzające się w danych fragmentach, niż jako jedna, duża całość.

Wojna Jokera się skończyła. Ale dla Bruce'a Wayne'a skończyła się utratą domu i pieniędzy. I bez uszczerbku nie wyszedł też wizerunek Batmana, przeciw któremu w Gotham trwają protesty. Mało? Sytuacja zaognia się bardziej w wyniku kampanii wyborczej, w której udział bierze były policjant, ranny podczas ataku Jokera, w mieście pojawia się Zwierciadło, nowy łotr, podburzający ludność by wyszła na ulice i zaczęła walki, jakie będą miały tragiczne konsekwencje, a do tego wraca Hush. Czy w tym szaleństwie, jakie rozpęta się w Gotham, prowadząc do końca pewnej ery, ktokolwiek może zwyciężyć?

Avatar użytkownika - isil
isil
Ocena: 3, Przeczytałem,
Hiszpański Fiszki Plus dla początkujących 1
Okładka ksiązki - Hiszpański Fiszki Plus dla początkujących 1

Hiszpański Fiszki PLUS dla początkujących 1 (A0-A1) to pakiet będący częścią rozbudowanego systemu nauki, dzięki któremu szybko i skutecznie nauczysz...

Okładka ksiązki - Leczenie zapalnych chorób reumatycznych. Leki syntetyczne, biologiczne i innowacyjne terapie. Cz. I. W gabinecie lekarza specjalisty

Autoimmunologiczne zapalne choroby reumatyczne (ang. autoimmune inflammatory rheumatic diseases - AIRD) to niejednorodnagrupa chorób z różnymi objawami...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz