Baśnie chińskie

URZEKAJĄCA KOLEKCJA MITÓW I LEGEND ZE STAROŻYTNYCH CHIN!

Najobszerniejszy i najbardziej zróżnicowany zbiór ponad siedemdziesięciu ponadczasowych podań, starannie ułożonych w siedem wyrazistych części. Znalazły się tu zarówno przypowieści mądrościowe, baśnie, jak i przekazy religijne, których akcja rozgrywa się wieki temu. Wypełniają je księżniczki w niebezpieczeństwie, dobrzy i źli czarownicy, antropomorficzne zwierzęta, nieziemskie duchy i wiele jeszcze bardziej intrygujących postaci.

MAGICZNE BAŚNIE PRZESYCONE FOLKLOREM DALEKIEGO WSCHODU, KTÓRE ZAPADNĄ W PAMIĘĆ KAŻDEMU, KTO ZECHCE ZANURZYĆ SIĘ W EGZOTYCZNĄ KULTURĘ I WIERZENIA MIESZKAŃCÓW PAŃSTWA ŚRODKA.

Richard Wilhelm (1873-1930) - wybitny sinolog oraz ewangelicki teolog i misjonarz. Przez ponad dwie dekady, jako nauczyciel i pastor w chińskiej prowincji Szantung, zgłębiał lokalną historię i kulturę, studiował klasyczne teksty. Za zasługi pedagogiczne został odznaczony przez cesarzową Cixi i otrzymał tytuł daotái. Pracował też jako doradca naukowy i wykładowca akademicki. Przetłumaczył m.in. fundamentalne dzieła z zakresu chińskiej filozofii (Daodejing - Księgę drogi i cnoty) oraz taoizmu i konfucjanizmu (Yijing - Księgę przemian).

Informacje dodatkowe o Baśnie chińskie:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2024-10-22
Kategoria: Socjologia, filozofia
Tytuł oryginału: The Chinese Fairy Book

Tagi: Popularne wierzenia i wiedza nienaukowa

Kup książkę Baśnie chińskie

Jak (nie) zostać królową