Celem niniejszego opracowania jest stworzenie zarysu koncepcji modernizacji polskiego rolnictwa oraz rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich w warunkach dokonujacej się transformacji systemowej. Zrealizowanie tego celu będzie możliwe poprzez identyfikację i analizę czynników ograniczających przemiany strukturalne na tych terenach.Praca zmierza do udowodnienia następujących hipotez badawczych:1) wyznacznikiem przemian, które dokonują się w polskiej przestrzeni społeczno-gospodarczej w części dotyczącej obszarów wiejskich jest powstawanie i narastanie zjawiska wielofunkcyjności tych obszarów;2) rozwój obszarów wiejskich jest uwarunkowany potencjałem ekonomicznym i stopniem ich wielofunkcyjnosci;3) siła wpływu zarówno czynników ograniczających rozwój, jak i jego stymulantów zależy w dużej mierze od potencjału ekonomicznego i stopnia wielofunkcyjności gmin.

Informacje dodatkowe o Bariery i możliwości wielofunkcyjnego rozwoju obszarów wiejskich (na przykładzie regionu konińskiego):

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
Data wydania: b.d
Kategoria: Edukacyjne

Kup książkę Bariery i możliwości wielofunkcyjnego rozwoju obszarów wiejskich (na przykładzie regionu konińskiego)

Bariery i możliwości wielofunkcyjnego rozwoju obszarów wiejskich (na przykładzie regionu konińskiego) - opinie o książce

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski