Bambi

Tom 2 cyklu Disney Złota Kolekcja Bajek

Wydanie książek opisujących przygody kultowych bohaterów. Każdy tom opracowany w trosce o kulturę słowa, napisany poprawną polszczyzną, opowiada historię bohatera, która w przyjemny sposób dostarcza dzieciom nauki o świecie i jest źródłem wielu emocji.

Informacje dodatkowe o Bambi:

Avatar użytkownika - karolinaosewska
karolinaosewska
Przeczytane:2023-02-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Blaski i cienie życia

Narodziny dziecka to zawsze wielkie wydarzenie. Sprawia radość rodzicom bez względu na gatunek. Rodzice pragną pokazać cały otaczający ich świat swoim pociechom, z nimi spędzać każdą chwilę, przeżywać radości i smutki, podziwiać uroki pór roku, poznawać blaski i cienie życia, zapewniać poczucie bezpieczeństwa, po prostu być przy swoich pociechach, kiedy tego potrzebują.

Jednak czasem życie przynosi bolesne doświadczenia i odbiera dzieciom ostoję bezpieczeństwa jaką są dla nich rodzice. Z taką słodko-gorzką historią stykamy się w disneyowskim "Bambi", wzruszającej bajce o jelonku, księciu lasu, który zmuszony będzie stawić czoła trudnym momentom.

W bajce tej czytelnik spotka wiele pięknych i przeuroczych zwierzątek, takich jak główny bohater, jelonek Bambi, czy jego przyjaciele zajączek Tuptuś, skunks Kwiatek czy sarenka Felinka. Serce łamie niestety negatywne przedstawienie człowieka w tej bajce, wszystko zmienia punkt widzenia, pewne sprawy, które z naszego punktu widzenia nie wydają się niczym strasznym, z punktu widzenia mieszkańców lasu zdają się prawdziwym koszmarem.

"Bambi" to przeurocza, przesympatyczna i poruszająca opowieść, która nauczy wiele czytelnika w każdym wieku, zwraca bowiem uwagę na ważne aspekty i uczy nas tego by czasem spojrzeć na coś inaczej i pomyśleć czasem o innych, nie tylko o sobie. Wspaniała lektura do wspólnego czytania ze swoimi pociechami. Dla dzieci to szansa na poznanie nowej, pięknej bajki, a dla rodziców okazja powrotu do czasów dzieciństwa. Polecam !

Za egzemplarz do recenzji dziękuję z serca wydawnictwu Hachette.

Zakochany kundel
Walt Disney0
Okładka ksiązki - Zakochany kundel

W domu państwa Darling pojawia się mała suczka imieniem Lady. Jest ona oczkiem w głowie aż do czasu, gdy narodzi się dziecko Lady poznaje zawadiackiego...

Kraina Lodu II - Popatrz i znajdź
Walt Disney 0
Okładka ksiązki - Kraina Lodu II - Popatrz i znajdź

Teraz, kiedy na tronie zasiada królowa Elsa, w Arendelle wszystko dobrze się układa... ale czy na pewno? Wyrusz w podróż razem z Elsą, Anną, Olafem, Kristoffem...

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka