reklama

Balon. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką

Jak przebić balon cytryną i schować w nim mydło? Czy można zmusić balon do śpiewu? W jaki sposób napełnić balon powietrzem bez nadmuchiwania? I dlaczego za drugim razem łatwiej go nadmuchać?

Dzieci zadają mnóstwo pytań, bo są z natury ciekawe i chcą zrozumieć, jak działa świat. Mali czytelnicy wykorzystują zwykły balonik i za jego pomocą sami odkrywają podstawowe prawa nauki, przy okazji świetnie się bawiąc.

Przygody z nauką to seria nowoczesnych książek zachęcających do samodzielnego eksperymentowania i wyciągania wniosków. Jej bohaterami są dzieci, angażujące czytelników do zabawy. Każda zawiera 10 prostych, ciekawych, dostosowanych do wieku doświadczeń z użyciem powszechnych składników.

W serii ukazały się również: ,,Jajko. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką", ,,Cytryna. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką", ,,Papier. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką", ,,Woda. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką", ,,Cukier. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką"

Informacje dodatkowe o Balon. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką:

Wydawnictwo: HarperKids
Data wydania: 2021 (data przybliżona)
Kategoria wiekowa: 3-5 lat
Język oryginału: francuski
Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb

Tagi: edukacja nauka doświadczenia eksperymenty Balon

Kup książkę Balon. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką

Balon. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką - opinie o książce

Avatar użytkownika - paulinarobak
paulinarobak
Przeczytane:2021-09-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2021,

"Przygody z nauką. Balon. 10 prostych, ale niesamowitych doświadczeń!" to następna część serii "Akademia mądrego dziecka". Znacie dziecko, które nie lubi ilustrowanych książek i to takich, które zachęcają do ich czytania, a jednocześnie do działania i eksperymentowania? Ja nie znam. Co ciekawe, w tej publikacji nie ma punktów, list czy przydługich instrukcji wykonania zadania (pamiętam takie ze szkoły - istna nuda). Są za to ilustracje z dziećmi w rolach głównych. Bohaterowie mierzą, sprawdzają, nieźle się przy tym gimnastykują, ale przede wszystkim obserwują, co się dzieje. Są po prostu siłą sprawczą wszystkiego, co się wydarzy.

Książeczka jest idealna dla maluchów (ale nie tylko), które przejawiają zainteresowanie światem i zachodzącymi w nim zmianami. Warto obserwować dzieci, żeby nie zmarnować ich naturalnej ciekawości. Uważam, że ta publikacja jest brakującym elementem w biblioteczce każdego smyka (gwarantuję, że starszaki też będą się przy niej świetnie bawić - pod warunkiem, że dostaną w pakiecie balony, żeby od razu móc działać).

Wewnątrz książki znajdują się m.in. pomysły na to, jak schować mydło w balonie, jak zmusić balon do śpiewania, jak zmienić go w rakietę, jak sprawić, by przykleił się do sufitu. Ta publikacja to niezwykle cenne źródło inspiracji jak pokazywać i tłumaczyć zjawiska, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Doświadczenia z pewnością zainteresują maluchy, ale nie znudzą również dzieci na etapie szkoły podstawowej, ponieważ przy okazji zabawy poznają m.in. czym jest elastyczność (przyda się chociażby na lekcjach przyrody w klasie czwartej), na czym polega zasada akcji i reakcji (spokojnie można podciągnąć pod fizykę), w jaki sposób strumień powietrza może tworzyć podciśnienie. Zainteresowani? W takim razie przyjemnej zabawy albo raczej nauki (w sumie to jedno i drugie). Drobna uwaga - niektóre eksperymenty wymagają pomocy osoby dorosłej. Ostrzegam , bo może być głośno, a nawet wybuchowo. Jedno jest jednak pewne - uśmiech na twarzy murowany!

Cytryna. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką
Jack Guichard0
Okładka ksiązki - Cytryna. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką

Jak zmienić kolor soku? Dlaczego limonka tonie, a cytryna unosi się na wodzie? Jak zrobić wulkan? Dzieci zadają mnóstwo pytań, bo są z natury ciekawe...

Papier. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką
Jack Guichard0
Okładka ksiązki - Papier. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką

Czy można jeść papier? Da się przekroić banana kartką? Dlaczego kulka papieru spada szybciej niż arkusz? Dzieci zadają mnóstwo pytań, bo są z natury...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski