Bajkoterapia w Zaczarowanym Lesie

Bajkoteriapia w Zaczarowanym Lesie to zbiór opowiadań o przygodach kilku bohaterów, którzy radzą sobie z różnymi trudnościami, takimi jak nieśmiałość, nadpobudliwość, dysleksja, wady wymowy, lęk przed krytyką ze strony innych czy postawa uległa i wycofana.

Każde opowiadanie przedstawia inny problem, z którym dziecko może się zmagać, a następnie pokazuje, jak można sobie z nim radzić. Historie bohaterów znakomicie się sprawdzą również jako punkt wyjścia do rozmowy opiekunów z dziećmi na temat emocji im towarzyszących.

Książka zawiera również opowiadanie, które przedstawia wizualizację i ma na celu zaprosić dziecko do uruchomienia swojej wyobraźni oraz wejścia w stan relaksacji.

Na końcu każdego opowiadania znajduje się ciekawe zadanie dla dziecka związane z prezentowanym tematem, które ma uruchomić refleksję. Dzięki książce, dziecko może nauczyć się radzić sobie z emocjami i sytuacjami w zdrowszy sposób, co w dłuższej perspektywie pozwoli mu na zbudowanie adekwatnej samooceny i pewności siebie.

Informacje dodatkowe o Bajkoterapia w Zaczarowanym Lesie:

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Data wydania: 2024-05-01

Tagi: Problemy społeczne dzieci i młodzieży - ochrona środowiska Publikacje dla dzieci i młodzieży oraz edukacyjne - problemy społeczne Problemy osobiste i społeczne dzieci i młodzieży Dzieci od ok. 5 lat

Kup książkę Bajkoterapia w Zaczarowanym Lesie

Spotkanie z Krasnoludkiem
Renata Rybacka0
Okładka ksiązki - Spotkanie z Krasnoludkiem

Roksana uwielbia święta Bożego Narodzenia. Te ponownie miały być wyjątkowe, spędzone w górskiej chacie wraz z rodzicami. Z uwagi na intensywne opady śniegu...

Jak być szczęśliwym, czyli rozmowy o sztuce komunikacji
Renata Rybacka0
Okładka ksiązki - Jak być szczęśliwym, czyli rozmowy o sztuce komunikacji

Nietypowy poradnik na temat sztuki komunikacji, czyli umiejętności prowadzenia konstruktywnej rozmowy. Tym razem jednak nie z innymi, a z samym sobą. To...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz