reklama

Zjawiaj się znikąd. Zabijaj cicho. Znikaj niezauważony.

Twoim atutem jest zaskoczenie.

Twoim celem jest realizacja zadań, które wydają się niemożliwe do wykonania.

Twoją nagrodą będzie podziw w oczach sojuszników i strach w oczach wrogów.

Jeśli zginiesz w boju, daleko za linią frontu, ostatni ślad, jaki zostawisz, to bezimienna mogiła.

Dariusz Kaliński sięga do wspomnień polskich komandosów i źródeł historycznych, by odtworzyć szlak bojowy najbardziej brawurowych polskich specjalsów - żołnierzy 1. Samodzielnej Kompanii Commando. Nigdy nie pogodzili się z klęską wrześniową, walczyli we Francji, a gdy i ona upadła, przedostawali się do walczącej samotnie Wielkiej Brytanii.

Przeszli rygorystyczną selekcję i mordercze szkolenie komandoskie. Sam naczelny wódz obiecał im, że będą pierwszymi spośród polskich żołnierzy, którzy ponownie pójdą w bój o wolną Europę. Swoim męstwem i poziomem wyszkolenia dowiedli, że są elitą wojsk alianckich. Zabijali i ginęli. Do ojczyzny nie było im dane wrócić. Oto ich wojenna historia.

Informacje dodatkowe o Awanturnicy i bohaterowie. Wojennym szlakiem polskiej kompanii braci 1. Samodzielnej Kompanii Commando:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2024-05-15
Kategoria: Historyczne

Tagi: Historia II Wojna Światowa

Kup książkę Awanturnicy i bohaterowie. Wojennym szlakiem polskiej kompanii braci 1. Samodzielnej Kompanii Commando

Twierdza Warszawa
Dariusz Kaliński0
Okładka ksiązki - Twierdza Warszawa

Polacy! Gdyby Spartanie odżyli i zobaczyli Wasz heroizm i bohaterstwo, waleczny i dzielny ten naród schyliłby przed Wami czoło. (...) Byłem dziś w kilku...

Bilans krzywd. Jak naprawdę wyglądała niemiecka okupacja Polski
Dariusz Kaliński0
Okładka ksiązki - Bilans krzywd. Jak naprawdę wyglądała niemiecka okupacja Polski

Czy można oszacować skalę krzywd wyrządzonych Polakom przez niemieckiego okupanta?   Twierdzili, że zaprowadzą porządek wśród ludzi niezdolnych...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung