Automotywacja. Odkryj w sobie siłę do działania!

Chcesz zacząć regularnie uprawiać sport, zdrowo się odżywiać, nauczyć się języka obcego lub zrzucić zbędne kilogramy, ale brakuje ci determinacji i wiecznie odwlekasz realizację swoich planów? Poznaj skuteczne sposoby, jak wzbudzić w sobie motywację wewnętrzną, i zacznij działać!

Dowiedz się, skąd się bierze kryzys i na czym polega proces przechodzenia przez zmiany. Naucz się wykorzystywać siłę nagród oraz zarządzać trudnością zdań. Przekonaj się, że możesz aktywnie radzić sobie z przeciwnościami, traktując je jako wyzwanie, a nie problem.

Z poradnikiem:

odkryjesz źródła swojej siły wewnętrznej

ocenisz poziom automotywacji oraz gotowość na zmiany

dowiesz się, jak radzić sobie z przeszkodami, by osiągnąć zamierzone cele

- osiągniesz przepływ (flow), który pomoże ci skoncentrować się na zadaniu i odczuwać przyjemność z wykonywania danej czynności

Marzena Jankowska - psycholog, trener biznesu, nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Bankowej. Właściciel firmy doradczo-szkoleniowej KOMILITON Trening i Rozwój. Prowadzi badania i popularyzuje wiedzę z zakresu twardości psychicznej (hardiness). Jest członkiem i założycielem Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu oraz członkiem Zarządu Stowarzyszenia ,,Pro Ethica".

Beata Wolfigiel - psycholog, trener, wykładowca akademicki, akredytowany coach ICF. Od 2004 r. właściciel firmy ,,Entuzja" Szkolenia i Doradztwo. Prowadzi badania naukowe na temat doświadczenia przepływu (flow) w zadaniach zawodowych. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologii Pozytywnej, Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu oraz ICF Global.

Informacje dodatkowe o Automotywacja. Odkryj w sobie siłę do działania!:

Wydawnictwo: Edgard
Data wydania: 2015-03-25
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Automotywacja. Odkryj w sobie siłę do działania!

Automotywacja. Odkryj w sobie siłę do działania! - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2019-03-10, Mam,

Ile razy sobie powtarzamy: żeby mi się chciało, tak jak mi się nie chce? Może warto się przyjrzeć swoim niezrealizowanym postanowieniom lub innym wielkim planom, a potem małym kroczkom. Książka może być szansą na poszerzenie samoświadomości i rozpoczęciem drogi ku skutecznym wprowadzeniom zmian.

Atutem tej książki jest przejrzystość, uporządkowany spis treści i przystępność języka psychologii. Autorki łączą perspektywę praktyki z wiedzą akademicką. Obie są psychologami, trenerkami, a także doktorantkami.

Czytelnik może sprawdzić, jak wygląda jego poziom automotywacji i gotowość do zmiany. Potem może przejść przez następne etapy wprowadzania zmian, zaradzić kryzysowi. Cenne są przede wszystkim rozdziały dotyczące obszarów badań autorek, dotyczącego tzw. przepływu (flow) oraz twardości psychicznej. Sporo miejsca zajmują tu ćwiczenia, co jest warte podkreślenia. Teoria jest dodatkiem do ćwiczeń, a nie na odwrót - i to jest dobre!

Kiedy, jak i dla kogo ta oferta poradnikowa może być skuteczna? Samo czytanie nie działa. Na okładce czytamy, jakie to wspaniałe rzeczy dzieją się z tym poradnikiem, a przecież nie zawsze działają... Do wprowadzenia zmian potrzebujemy może kontaktu z drugim człowiekiem, a nie tylko z samą lekturą? Może książka byłaby pierwszym krokiem, żeby się zmotywować, a trzeba iść dalej?

A jak z Waszą automotywacją? Może inne tego typu książki Wam pomogły? Zachęcam do przeczytania i tej.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski