Artur czarodziej

"Moje spotkanie z książką o małym czarodzieju Arturze zaowocowało miłością od pierwszego wejrzenia. Od razu zapragnąłem opowiedzieć tę historię swoim dzieciom, a także wszystkim dzieciom w Polsce. Urzekła mnie doskonale pomyślana i mistrzowsko skonstruowana intryga, bo czy można sobie wyobrazić opowieść bardziej fascynującą niż ta historia chłopca, który potrafi zmieniać się w różne zwierzęta i pozostając zawsze sobą, umie jednocześnie włączyć się w rytm życia swoich niecodziennych towarzyszy przygód? Czy można stworzyć sympatyczniejszego i bardziej godnego naśladowania bohatera niż Artur, który pragnie poznawać świat i gotów jest na każde ryzyko, żeby pospieszyć na ratunek przyjaciołom? Oczarowała mnie też znakomita oprawa graficzna książki, w której ilustracje są tak pełne treści, że napisanie do nich opowieści było dla mnie przyjemnością, niczym taniec do pięknej muzyki. Trzeba przy tym pamiętać, że w tej książce tekst nie wyczerpuje wszystkich treści, jakie są zawarte w ilustracjach. Kiedy będziemy czytać dziecku o przygodach Artura i jego przyjaciela Myszorka wśród zwierząt, ono samo wypatrzy w obrazkach jeszcze wiele innych zdarzeń i historii." Tomasz Michałowski

Sześć rozdziałów Artura czarodzieja opisuje sześć wcieleń chłopca i związane z nimi przygody. Artur jest najpierw myszką, następnie żabą, ptakiem, kretem, królikiem, a na koniec lisem.

Informacje dodatkowe o Artur czarodziej:

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: b.d
ISBN: b.d

Kup książkę Artur czarodziej

Artur czarodziej - opinie o książce

Kilka krótkich, uroczych historyjek o chłopcu, który dzięki czarodziejskiej księdze zamienia się w różne zwierzątka. Tekst prosty, lecz nie "barbarzyński", idealny dla kilkulatków. Piękne ilustracje, pobudzające wyobraźnię -- już dla nich samych warto sięgnąć po książkę. Na koniec każdej opowiastki umieszczono test uważnego czytania, co uważam za ogromny plus. Bardzo podoba mi się konwencja książki i jej "bezpieczny", ciepły klimat. Mój pięciolatek po lekturze postanowił odnaleźć ową czarodziejską księgę Artura, więc chyba i jemu się podobało. ;)
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski