Annabelle i książę

Tom pierwszy z serii romansów historycznych, zatytułowanej League of Extraordinary Women. Powieść z listy bestsellerów ,,USA Today".

Oszałamiająca mieszanka romansu i historii.

Zachwyci i oczaruje!

Rok 1879. Dwudziestopięcioletnia Annabelle jest ubogą córką duchownego. Od śmierci ojca, wątpliwą opiekę roztacza nad nią kuzyn Gilbert. W jego domu pełni rolę służącej. Annabelle może brakować pieniędzy i pozycji, ale na pewno nie wiedzy czy inteligencji - ojciec zaszczepił w niej miłość do kultury i literatury antycznej, a dziewczyna biegle włada starożytną greką, łaciną i francuskim. Dzięki rozległej wiedzy oraz stypendium od National Society for Women's Suffrage otrzymała miejsce na Uniwersytecie w Oxfordzie, który właśnie otworzył swoje podwoje dla kobiet. To dopiero początek jej nowego życia...

Powieść Evie Dunmore to historia zakazanej miłości między błyskotliwą sufrażystką i jej sztywnym księciem, mężczyzną, który dowodzi, że ogień płonie najgoręcej skryty pod lodem.

,,Annabelle i książę to idealne połączenie dwóch światów - gorącego romansu i powieści historycznej, popartej skrupulatnymi badaniami. Historia ruchu na rzecz równouprawnienia kobiet w Wielkiej Brytanii jest równie wciągająca jak chemia między Annabelle i Sebastianem. Czytelniczki będą zachwycone obserwując, jak Annabelle, kobieta wyprzedzająca swoja epokę, rzuca na kolana seksownego księcia".

Renée Rosen, autorka Park Avenue Summer

Informacje dodatkowe o Annabelle i książę:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2023-07-26
Tytuł oryginału: Bringing Down the Duke

Tagi: Romans historyczny

Kup książkę Annabelle i książę

Annabelle i książę - opinie o książce

Avatar użytkownika - Girl-from-Stars
Girl-from-Stars
Przeczytane:2023-09-10,

Rok 1879. Dwudziestopięcioletnia Annabelle jest ubogą córką duchownego. Od śmierci ojca, wątpliwą opiekę roztacza nad nią kuzyn Gilbert. W jego domu pełni rolę służącej. Annabelle może brakować pieniędzy i pozycji, ale na pewno nie wiedzy czy inteligencji – ojciec zaszczepił w niej miłość do kultury i literatury antycznej, a dziewczyna biegle włada starożytną greką, łaciną i francuskim. Dzięki rozległej wiedzy oraz stypendium od National Society for Women’s Suffrage otrzymała miejsce na Uniwersytecie w Oxfordzie, który właśnie otworzył swoje podwoje dla kobiet. To dopiero początek jej nowego życia...

***

Romanse historyczne nie są historiami, po które często sięgam. Zaczynając lekturę „Annabelle i książę” nie wiedziałam do końca czego się spodziewać, ale ostateczne wrażenia przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Cóż tu wiele mówić – ta historia jest świetna.

Aranżowane małżeństwa, skandale i plotki, przepiękne stroje, zakazany romans i walka o prawa kobiet. A to wszystko dzieje się w XIX-wiecznej Anglii. Ta książka ma niesamowity klimat! Musicie uwierzyć mi na słowo.

Historia ta z pewnością spodoba się czytelnikom lubiącym odważne, inteligentne i niezależne kobiece postacie. Annabelle już od pierwszych stron mnie zachwyciła. Co więcej, powieść ta jest pełna genialnego humoru, który nie raz wywołał uśmiech na mojej twarzy.

Całość jest bardzo przemyślana i dopracowana. Historia rozwija się bardzo dynamicznie i z pewnością nie znajdziecie w niej ani grama nudy. Wątek romantyczny jest świetnie poprowadzony. Od samego początku czuć chemię między głównymi bohaterami. Bardzo ciekawie został poprowadzony również wątek feminizmu. Czytelnik nie czuje się przytłoczony nadmiarem faktów historycznych, a jednocześnie może cofnąć się do dawnych czasów i zobaczyć na własne oczy dawne realia.

Świetnie się bawiłam czytając tę historię i z niecierpliwością będę wyczekiwać kolejnego tomu. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji jej poznać, to koniecznie powinniście to zmienić.

Moja ocena: 8/10

🧡"ANNABELLE I KSIĄŻĘ"🧡

AUTOR: EVIE DUNMORE

WYDAWNICTWO: MUZA
@wydawnictwomuza

"Te oczy.... Zimna głębia, w której migotała powściągana intensywność, trzymała ją, wciągała, pochłaniała.... Między nimi przebiegł prąd."

Annabelle i Książę otwiera serię historycznych romansów zatytułowaną Liga Niezwykłych Kobiet. Autorka zabiera nas w niesamowitą, podróż do 1879 r. Wielkiej Brytanii.
Klimatyczny, zakazany romans historyczny, w którym zderzą się dwa całkiem inne światy, i dwóje intrygujących bohaterów Annabelle niezależna, córka pastora i Sebastian wpływowy książę, których los postawił przypadkiem na swojej drodze.
Delikatna, pełen uroku, przepełniona emocjami historia, którą czyta się zaskakująco szybko i z wielkim zainteresowaniem.
 Wszystko pokazane wręcz prawdziwy, namacalny sposób, miłość rodzi się niepostrzeżenie, powoli podsycając uczucia, które targają bohaterami.
Dostajemy czarującą, opowieść zakazanej miłości, w której dobro drugiej strony staje się, ważniejsze jest niż własne szczęście, widać różnicę klas społecznych, walkę kobieta o swoje prawa, marzenia i równouprawnienie.
Całość dynamicznie poprowadzona i przemyślana przez autorkę.

Bohaterowie dobrze wykreowani.
Annabelle ma dwadzieścia pięć lat, jest ambitna, mądra i posiadająca sporą wiedzę kobieta, która balansuje na krawędzi przepaści, a jej przyszłość stoi pod wielkim znakiem zapytania. Żyje w takich czasach, w których kobiety, nie miały żadnych praw. A ona wychodzi poza ramy nakreślone przez mężczyzn. Oksford ją ożywił, a Montgomery wstrząsnął i przywrócił do życia, wyciągając z samotności, której nie była świadoma.
Książę Montgomery to trzydziestopięcioletni inteligentny, przenikliwy, chłodny, obcesowy, pewny siebie, rezerwy, mężczyzna, który dąży do obranego celu. Ma na swoich barkach wiele obowiązków, a panna Annabelle swoim pojawieniem się w jego życiu, zburzyła mu świat i wwierca się w serce i umysł. Dokładnie zdaje sobie sprawę, że nie może pozwolić sobie na związek z kobietą z niższej klasy społecznej.

Widać rodzące  się pomiędzy nimi uczucia, które rozwijają się niepospiesznie, nabierając kolorów, namiętności, każdą rozmową, uśmiechem, uwodząc nas rosnącą chemią i pożądaniem, z którym walczą,
 obydwoje zdają sobie sprawę, że ich relacja nie jest możliwa.
Jak walczyć z czymś tak silnym, przeciw wszystkim, konwenansom.

"Tak, tam właśnie był ten ogień, który wyczuwała pod lodem, tlący się, tysiąc razy gorętszy niźli szalejące płomienie. "

Annabelle Archer  córka duchownego, dziewczyna z gminu, sawantka, sufrażystka.
Po stracie ojca trafia pod opiekę swojego kuzyna i pracuje jako pomoc domowa.
Jest niezwykle inteligentna, mądrą kobietą, która pragnie lepszego życia dla siebie. Dostaje stypendium Narodowego Stowarzyszenia na rzecz Wyzwolenia Kobiet i miejsce na Uniwersytecie w Oksfordzie. Annabelle
W zamian kobieta ma wspierać feministyczny ruch walczący o prawa kobiet, jako sufrażystka. Los stawia na jej drodze Sebastiana Devereux, księcia Montgomery. Ich znajomość zaczyna się dość niepozornie, burzliwie, tocząc subtelną grę.

-Czy przyjdzie jej wybierać  między wolnością a bezpieczeństwem?
-Co się stanie gdy na wierzch wyjdą emocje i uczucia, z którymi walczy się całych sił?
-Czy ich miłość ma szansę przetrwać w tym świecie?
-Czy Sebastian złamie wiele zasad dla intrygującej Annabelle.
-Jaką cenę zapłaci za swoją niezależność?
-Po której stronie historii, zechce się znaleźć książę?
-Czy dla miłości poświęci wszystko, na czym mu zależało?

POLECAM 🧡🧡

Dziękuję bardzo wydawnictwu za egzemplarz do recenzji. Współpraca barterowa.

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2023-08-20,

Tytuł: "Annabelle i książę"
Autor: Evie Dunmore
Data premiery: 26.07.2023r.
Wydawnictwo: Muza

"Annabelle i książę".
Wybrałam ją sama, ale tylko dlatego, że wszędzie było napisane "dla fanów Bridgertonów". Myślę sobie "super! Uwielbiam te klimaty!" i czar prysł 🙈
I nie. Książka nie była zła. Absolutnie!
Tylko...
Do Bridgertonów trochę jej daleko i chyba tylko dlatego jestem zawiedziona.
O czym było?
O Annabelle, która po stracie ojca trafiła pod opiekę swojego kuzyna. A w jego domu pełniła rolę służącej... 🤦‍♀️ było mi jej żal już na stracie. Pewnego razu przyszła do niego z propozycją, że chciałaby rozpocząć studia na Uniwersytecie w Oxfordzie. Oczywiście jej kuzyn początkowo nie był zadowolony z tego faktu, dopiero po przedstawieniu korzystnych argumentów wyraził zgodę. Aczkolwiek on też miał warunek: jak się dowie, że Annabelle wpadła w "złe" towarzystwo to już nie przyjmnie jej z powrotem pod dach.. No cóż... Nie polubiłam Gilberta, ale taka jego rola 🙈
A na Oxfordzie Panna Annabelle co rusz wpada na Sebastiana. Księcia, który rzekomo rozwiódł się z żoną i szuka kolejnej...
Ona i On. Dwa różne światy. Dwa inne serca. Czy mają szansę na to, że zabiją w tym samym rytmie?
Spędziłam miły czas z lekturą, ale tak jak wspomniałam wyżej... to nie Bridgertony 🙈 i z chęcią sięgnę po kolejny tom tej serii. Zobaczymy co przyniesie nam kolejna przygoda:)

Avatar użytkownika - w_ksiazkowym_zac
w_ksiazkowym_zac
Przeczytane:2023-08-11, Ocena: 5, Przeczytałam,

Bardzo lubię romanse historyczne, zwłaszcza te które zapadają na długo w pamięci. A książka,"Annabelle i książę"  niewątpliwie do takich należy. Dlaczego? Jest kilka powodów...fabuła przedstawiona w książce ma w sobie odpowiednią dawkę zarówno dynamicznej akcji, jak i emocji i uczuć, co sprawia że wszystko ze sobą idealnie współgra. Plastyczny język pozwala na przeniesienie czytelnika do dziewiętnastowiecznej Anglii, kreując tym samym niesamowity klimat tamtych czasów. Podobało mi się tutaj podjęcie ważnych tematów, jak równouprawnienie kobiet i ich odważna walka w obronie swoich praw.
Z całą stanowczością pokazano tu drugorzędną rolę kobiet w świecie. Co sprawia, że walka sufrażystek jest bardziej podkreślona, ponieważ niekiedy ich determinacja zderza się że ścianą stereotypach poglądów i krzywdzących przekonań. Na tle rozgrywających się wydarzeń politycznych mamy kolejną rzecz...a mianowicie mezalians. Książe i kobieta z plebsu, to niezbyt obiecująca relacja, skazana z góry na niepowodzenie z czego są świadomi nasi bohaterowie. Czy miłość wykroczy poza te normy? Narracja, pomimo że trzecioosobowa w fantastyczny sposób oddała nam emocje i uczucia bohaterów. Nie zabraknie tu dosyć pikantnych, jak na tamte czasy scen, które rozbudzą waszą wyobraźnię. I o dziwo, sceny te są przedstawione ze smakiem, a nawet subtelnością, co bardzo mi się podobało. Na uwagę zasługują to również dialogi, poprowadzone z moim ulubionym sarkastycznym humorem. Wszystko to sprawiało, że przez powieść się "płynęło". Jestem absolutnie zachwycona tą powieścią i gorąco wam ją polecam, zwłaszcza gdy jesteście fanami powieści o rodzinie Brigerton'ów!

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-07-30, Ocena: 5, Przeczytałam,

Autorka zabiera czytelnika do wieku XIX.Wtedy kobiety nie miały prawa głosu.Dzięki odwadze i pewności siebie Annabelle dzielnie walczy o nie.Swoją postawa pragnie skruszyć zamarznięte serce księcia.

Powieść wspaniale obrazuje czasy dziewiętnastego wieku.Sposób traktowania osób było zależne od statusu społecznego.Mocno widać to w tej historii.Podobała mi się bohaterka,która kruszyła serca osób,które ją poznawały.Mimo niskiego statusu do którego należała nie zrażaja się,ponieważ nadrabiała wiedzą.

Jest to zakazany romans dwóch osób z różnych grup społecznych.Wywołanie skandalu przez taki związek pociągnąłby różne konsekwencje.Śledzenie podejmowanych decyzji bohaterów było bardzo emocjonalne,ponieważ jakakolwiek decyzja będzie raniła ich uczucia.

Do samego końca historii nie sposób przewidzieć zakończenia,gdyż zazwyczaj zakazana miłość ma przykre konsekwencje.Czy tym razem tak było?Dowiecie się o tym sięgając po ta książkę.
Polecam

Avatar użytkownika - glinka_54_czyta
glinka_54_czyta
Przeczytane:2023-08-06,

👠Recenzja👠

Współpraca barterowa z #wydawnictwomuza

Premiera: 28.07.2023 r.

„Annabelle i książę” – Evie Dunmore

Piękna historia o rodzącym się romansie, a przy tym walka o kobiety. O lepsze traktowanie. Danie im możliwości decydowania. Bycia sobą. Nie tylko kucharkami i matkami. Walka o to by każda kobieta czuła się ważna. Aby nie była traktowania gorzej niż mężczyzna. Aby mogła się kształcić i mieć własne zdanie. Historia, która poruszy nie tylko serce ale i sumienie.

Annabelle to wykształcona kobieta, która pragnie lepszego życia dla siebie i kolejnych kobiet. Robi wszystko aby położyć kres despotyzmowi mężczyzn. Nie ma oporu przed wypowiadaniem swojego zdania a nawet zawstydza przy tym panów. Ma w sobie wielką siłę i determinację. To dzięki takim walecznym kobietom możemy czuć się wolne i niestłamszone ( chociaż teraz mam wrażenie, że cofamy się w czasie). Ma w sobie tyle dobra i uczciwości, ale nie pozwoli sobie na uczucia. Odrzuca wszystko co jej oferują, ale to z troski o innych, a nie siebie.

Sebastian to wysoko postawiony mężczyzna. Nosi na swoich barkach wiele obowiązków i stereotypów. Musi mocno pilnować tego jak się zachowuje i postępuje. Jego zachowanie musi być idealne, bez żadnej skazy. Dlatego ciągle wydaje się zimny i wywyższający się. Ale gdy pozwala uczuciom dojść do głosu, to okazuje się, że w każdym jego geście jest dobroć i emocje. Potrafi naprawdę oczarować i zadbać. Nie traktuje kobiet jak przedmiot, wręcz przeciwnie stawia je na równi. Czasem zbyt pochopnie na wszystko reaguje. Oczywiście lubi jak wszystko jest po jego myśli, gdy tak nie jest, to denerwuj się.

Od samego początku czułam jaka wielka chemia jest między nimi. Każda rozmowa powoduje, że tych dwoje się zbliża. Nawet jeśli wymieniają uszczypliwości. On stara się od niej trzymać z daleka, ale nie może. Tak samo ma ona. W związku z tym są jeszcze bliżej niż powinni. Autorka w piękny i powolny sposób ukazała jak rodzi się miłość. Z drobnych uśmiechów, obecności i rozmów. Nie ma tu uległości i wykorzystywania. Oni są równi, chociaż żyją w nierównym świecie.
Autorka pokazała, że miłość to walka, której wygrana może być tylko jedna. I jeśli ona jest prawdziwa i szczera to można wiele poświęcić. Każdy ma swój pomysł na to poświęcenie, ale to co się tam wydarzy, jest kompletnie nieprzewidywalne.
Kocham historie historyczne z wątkiem romansu. Wszystko jest takie dawne, zarówno stroje, słownictwo jak i zachowania. Czułam ten klimat. Każdy szczegół zaplanowany i zrealizowany. Podobała mi się ona bardzo i chętnie natychmiast poznałabym losy kolejnych bohaterów.
Autorka opowiedziała jak kobiety walczyły o swoje prawa. Nie cofnęły się przed niczym. Niestety męski gatunek nie pozwala, wręcz nawet są oburzeni i zrobią wszystko aby do tego nie doszło. Typowi faceci, którzy uważają się za panów świata, a kobiety to ozdoby. Lecz my jesteśmy waleczne i nie pozwolimy odebrać sobie praw. Wszystko opisane ze smakiem i humorem. Ukazanie jakie to było ważne dla nas.
Kochane gorąco Wam ją polecam, nie tylko przez wzgląd na romans, ale też o tę walkę.
11/10

Avatar użytkownika - Bookszonki
Bookszonki
Przeczytane:2023-07-28, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

𝔸𝕟𝕟𝕒𝕓𝕖𝕝𝕝𝕖 𝕚 𝕜𝕤𝕚ążę

Dzień dobry w nowym tygodniu 🙂

Dzisiaj przychodzę z recenzją niezwykłej książki, jaką jest 𝔸𝕟𝕟𝕒𝕓𝕖𝕝𝕝𝕖 𝕚 𝕜𝕤𝕚ążę od @wydawnictwomuza

Nadmienię, że książka ta rozpoczyna nowy cyk, jakim jest l Liga niezwykłych kobiet.

Więc tym razem prawidłowo rozpoczęłam czytać od tomu pierwszego 😂

Wracając do lektury.

Annabelle po śmierci ojca zdana jest na łaskę swojego kuzyna, który przejął spadek po ojcu Annabelle.

Na swojej drodze ku wolności, gdy postanawia studiować na Oxfordzie jako jedna z pierwszych kobiet, spotyka Sebastiana.

Jak się okazuje, ten trudny człowiek okazuje się księciem 😱

Niesamowicie wciągająca historia o walce o równość płci, uzyskanie prawa do studiowania przez kobiety oraz możliwość głosowania.

Nie myślałam, że ta książka mnie aż tak wciągnie, a jednak.

Mamy tu pełen zabawnych sytuacji i ciętej riposty romans, który rozwija się tempem naturalnym.

Nic nie jest tu na siłę, przyspieszane ani przesadzone.

Podoba mi się również to, że mimo akcji osadzonej w 1879 roku i później, język książki jest w większości współczesny więc czyta się przyjemnie 🙂

Główna bohaterka jest uparta, ambitna i ma gadane, trzeba jej to przyznać, że jest także nieustraszona 🙂

Sebastian to gbur - tak się przynajmniej wydaje, jednakże nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Oczywiście poznajemy więcej postaci, wokół których krąży tych dwoje i są nie mniej ciekawe 🙂

Z uśmiechem na ustach a czasem ze szklanymi oczami śledziłam losy tych dwojga i muszę przyznać, że podobało mi się to 🙂

Avatar użytkownika - Anna1990
Anna1990
Przeczytane:2023-08-11, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Dwudziestopięcioletnia Annabelle jest ubogą córką duchowego. Po śmierci ojca opiekę nad dziewczyną przejmuje kuzyn, który nie waha się jej wykorzystywać, jako darmowej służącej. Annabelle brakuje pieniędzy i nie ma wysokiej pozycji społecznej, ale jest bardzo inteligentną osóbką. Podstępem namawia kuzyna by pozwolił jej rozpocząć studia na uniwersytecie w Oksfordzie, które właśnie otworzono dla pań. W zamian za stypendium Annabelle ma wspierać ruch sufrażystek walczący o prawda kobiet. Pierwszym z jej zadań jest pozyskanie dla sprawy ustosunkowanych ludzi. W ten sposób poznaje jednego z najbardziej znaczących polityków Wielkiej Brytanii księcia Montgomery, Sebastiana Devereux.
Zgłoszenie się do naboru, w którym można było otrzymać do recenzji egzemplarz książki Annabelle i książę było spontaniczną decyzją. Dopiero potem zastanawiałam się czy książka przypadnie mi do gustu... Moje obawy były przedwczesne, bo Annabelle i książę trafiła idealnie w mój gust czytelniczy. Czytając ją bawiłam się wybornie. Annabelle należała do bohaterek, których nie dało się zaliczyć do głupich gąsek. Potrafiła walczyć o własne ideały i generalnie w moim przekonaniu wyprzedzała swoją epokę. Była prawdziwą kobietą z pazurem.
Nie dało się nie pokochać klimatu powieści. Autorce udało się idealnie odwzorować realia wiktoriańskiego Zjednoczonego Królestwa. Dzięki temu mieliśmy szansę być światkami walki angielskich kobiet o swoje podstawowe prawa i rodzącego się zakazanego uczucia pomiędzy ubogą córką zwykłego duchownego a księcia Montgomery. Annebelle i księcia wyróżniały genialne dialogi, w których na naszą uwagę zasługują słowne potyczki głównych bohaterów; lekkie i przyjemne pióro autorki, niesamowita historia z idealnie odwzorowanym tłem oraz głównymi bohaterami, u których przez cały czas serce walczyło z rozumem. Wprost nie mogę doczekać się kolejnego tomu z cyklu Liga niezwykłych kobiet, bo niniejszą częścią autorka udowodniła, że potrafi kreować nietuzinkowe a jednocześnie wartościowe historie.

Avatar użytkownika - Spizarnia_ksiaze
Spizarnia_ksiaze
Przeczytane:2023-08-07, Ocena: 5, Przeczytałem,

"Istnieją trzy zasady wręczania ulotki dżentelmenowi. Pierwsza: rozpoznaj człowieka wpływowego. Druga: podejdź do niego stanowczo, lecz z uśmiechem. Trzecia: pamiętaj, że potrafią wyczuć, czy się boisz, chodź zwykle to oni boją się was."

Ściskając w zmarzniętych dłoniach broszurki Annabelle rozgląda się nerwowo w poszukiwaniu wpływowych mężczyzn. To jej pierwsze dni jako studentka na słynnym uniwersytecie w Oksfordzie, a zarazem jako uczestniczka feministycznego ruchu walczącego o prawa kobiet. Pozyskanie dla sprawy odpowiednio usytuowanych ludzi nie jest proste, tym bardziej, jeśli pochodzi się z ubogiej rodziny. Jednak Annabelle nie należy do kobiet, które łatwo się poddają, a wprost przeciwnie. Z wysoko podniesioną głową walczy o nowe życie i przyszłość. Wkrótce trafia do zamku księcia Montgomery...

Ekscytująca i pełna barw opowieść, która przeniosła mnie do epoki wiktoriańskiej, gdzie nie istniało pojecie równouprawnienia, a kobiety musiały walczyć z powszechną dyskryminacją. W czasy, gdzie Uniwersytet Oksfordzki otworzył pierwszy college dla kobiet, a do głosu dochodzą ruchy emancypacyjne. Na tym burzliwym historycznym tle Autorka stworzyła porywający obraz dojrzałego uczucia zbudowanego na bolesnych doświadczeniach. Miłości zakazanej, przepełnionej skrajnymi emocjami, namiętnością i rozterkami serca. Wspaniałe opisy rozbudzają wyobraźnię, wyraziste postaci, dialogi oraz nietuzinkowość, oczarowują i wciągają.

Wszystko oprawione klimatem, w pełni oddającym ducha epoki.

Nie mogę doczekać się kolejnych tomów Ligi Niezwykłych Kobiet.

Avatar użytkownika - KamaZ03
KamaZ03
Przeczytane:2023-07-30, Ocena: 6, Przeczytałem,

Rok 1879.

Książę Sebastian Dereveux bez wątpienia jest jedną z najbardziej pożądanych mężczyzn w Królestwie Wielkiej Brytanii.

Jest wyjątkowo pociągający, przy tym dysponuje sporym majątkiem.

Problem w tym ,że w przyszłości wywołał już jeden skandal poruszając do głębi kręgi arystokracji.

Annabelle Archer po śmierci swego ojca, pastora Kentu znalazła się w położeniu którego trudno byłoby jej zazdrościć.

Została służącą w domu kuzyna- Gilberta mężczyzny na wskroś ograniczonego.

Szansą dla młodej, niezależnej kobiety jest stypendium otrzymane od Narodowego Stowarzyszenia na rzecz Wyzwolenia Kobiet.

Dzięki tym środkom jedno z jej wielkich marzeń może się ziścić.

W zamian za pomoc Stowarzyszenia Annabelle ma za zadanie przekonać wpływowych mężczyzn do poparcia postulatów sufrażystek.

Los przecina ścieżki jej i Sebastiana, a to z kolei staje się początkiem niezwykłej pełnej emocji historii.

Jakie tajemnice ujrzą światło dzienne? I czy w świecie pełnym konwenansów jest miejsce na prawdziwe uczucia?

Kto będzie konkurować o serce panny Archer?

Nie będę Wam zdradzać szczegółów. Są zbyt interesujące by to zrobić.

Jak to się pięknie czytało.

Gorący romans przeplatany pięknym przesłaniem, dla nas kobiet.

Do tego dworskie intrygi i kłopoty.

Jednym słowem-pozycja idealna dla wielbicielek serialu The Crown i Matta Smitha oraz Bridgertonowie.

Polecam gorąco i z niecierpliwością czekam na kolejne części cudownego cyklu Evie Dunmore ?

Annabelle ma 25 lat, jest ubogą córką duchownego, dziewczyną z ludu.. która po śmierci ojca trafia do domu swojego kuzyna, gdzie traktowana jest jak służąca dodatkowo darmowa.. Dziewczyna może i nie ma pieniędzy, ale ma odwagę marzyć i gdy tylko dowiaduje się o przyjęciach kobiet do nauki w Oksfordzie nie zastanawia się długo, podstępem przekonuje kuzyna by ją puścił i zaczyna naukę. Na miejscu poznaje kobiety walczące o prawa kobiet i zdecydowanie do nich dołącza, dzięki temu poznaje niezwykle ciekawe dziewczęta, które stają się jej przyjaciółkami.. a podczas jednej akcji Annabelle poznaje samego księcia, trochę z przypadku, ponieważ nawet nie wiedziała kim jest mężczyzna do którego podeszła ?. Jak potoczą się ich dalsze losy? Tego już musicie się dowiedzieć sami ?

Kochani to była wspaniała historia, autorka już na samym początku wprowadza fantastyczny klimat, co sprawia, że trudno się od lektury oderwać. ? Bohaterowie mądrzy, skupieni na swoich celach.. atrakcyjni nie tylko dzięki urodzie, ale dzięki podejściu do życia. Zdecydowanie piękni wewnątrz. Poznają się powoli, ich losy plączą się ze sobą, mimo iż nie powinny.. ale czym są zasady, gdy serce bije nam innym rytmem na widok drugiej osoby, a pożądanie robi swoje? ? Podobało mi się to, jak autorka poprowadziła akcje.. powoli, z rozmysłem, bohaterowie choć czuli ogromne przyciąganie to martwili się o siebie wzajemnie... Bo to jest właśnie prawdziwa miłość.. Annabelle i książę to książka, którą pokochają wszystkie romantyczni, ale też kobiety, które walczą o lepsze jutro. ?

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz