Amazing Spider-Man. Za kulisami. Tom 5

Piąty tom przygód Spider-Mana ze scenariuszami Nicka Spencera wydanych w kolekcji Marvel Fresh. Kim jest ukryta w cieniu zabandażowana postać i czego chce od Spider-Mana? Przygotuj się na odpowiedzi na te pytania! Spider-Man i Mary Jane wskutek działań Electro znaleźli się w niewiarygodnie trudnej sytuacji. Czy Pajączek ocali MJ? Czy MJ ocali Pajączka? A co knuje Mysterio i jaki ma to związek z tajemniczą postacią wspomnianą powyżej? Tymczasem na Petera Parkera coraz większy wpływ wywiera jego współlokator, Bumerang, na którego poluje nowy złowieszczy Syndykat: Beetle, Electro, Lady Octopus, Scorpia i Biały Królik. Czy Spider-Man stanie po stronie swojego... kumpla? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach Amazing Spider-Man (2018) #24-28, a następnie w tomie Amazing Spider-Man by Nick Spencer vol. 5: Behind the Scenes . Scenariusz napisał Nick Spencer, a rysunki stworzyli Ryan Ottley, Kev Walker i inni artyści.

Informacje dodatkowe o Amazing Spider-Man. Za kulisami. Tom 5:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-09-26, Ocena: 4, Przeczytałem,

CZŁOWIEK W BANDAŻACH POWRACA

Niemal na półmetku runu Spencera przychodzi czas na kilka odpowiedzi i zajęcie się w końcu wątkiem tajemniczej postaci, która w serii pojawiła się na początku i trochę namieszała, by zniknąć na dłuższy czas. Teraz wraca i jest całkiem nieźle. W końcu nieco mniej wtórnie, choć też i z mniejszym graniem na sentymentach. Nadal jednak odnosi się wrażenie, że Spencer przede wszystkim bazuje na dokonaniach poprzedników, samemu zbyt wiele do serii zwyczajnie nie wnosząc.

Postać w bandażach powraca, ale kim on właściwie jest? I po co robi to wszystko? A to zaledwie początek, bo działania Mysterio sprawiają, że Spider-Man i Mary Jane mają coraz większe problemy, a co gorsza Peter wciągnięty zostaje w problemy Bumeranga, który zmaga się ze złowieszczym Syndykatem. Dokąd to wszystko prowadzi?

Avatar użytkownika - isil
isil
Ocena: 3, Przeczytałem,
Dyktanda z dreszczykiem - kl.5
Okładka ksiązki - Dyktanda z dreszczykiem - kl.5

,,Pewien duch nie chciał być już dłużej postrachem strychu. - Przecież jestem porządnym duchem. Nie muszę straszyć. To ohydne! I wniósł zażalenie do sądu...

Okładka ksiązki - Dziedzictwo kulturowe w regionach europejskich. Odkrywanie, ochrona i (re)interpretacja

O awangardowym podejściu Redaktorów tomu do kwestii dziedzictwa świadczy podjęcie próby pokazania go w momencie skomplikowanych przemian, w siatce napięć...

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka