Afekt

Tom 13 cyklu Joanna Chy³ka
Ocena: 4.75 (24 g³osów)

Joanna Chy³ka rozpoczyna pracê w nowej kancelarii prawnej. I od razu otrzymuje sprawê, z któr± nikt nie chcia³by siê mierzyæ: zostaje obroñca pedofila. Co gorsza, na ³awie oskar¿onych zasiada cz³owiek, którego brat to maj±cy najwiêksze szanse na elekcjê kandydat na prezydenta, popularny i niemal wszechmocny polityk. Oczywi¶cie, wszystkie redakcje telewizyjne, prasowe i internetowe z miejsca podchwytuj± temat – przecie¿ wyrok s±du ma szansê wp³yn±æ na wynik wyborów prezydenckich w Polsce.

To zreszt± nie jedyne zawodowe wyzwania, z którymi zmierzyæ siê bêdzie musia³a Chy³ka. A prywatnie? I tu nie jest ró¿owo: okazuje siê, ¿e jest pewna dziewczyna, której niegdy¶ Oryñski by³ bliski. Teraz powraca, by...

Informacje dodatkowe o Afekt:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2021-03-23
Kategoria: Krymina³, sensacja, thriller
Jêzyk orygina³u: polski

wiêcej

Kup ksi±¿kê Afekt

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Afekt - opinie o ksi±¿ce

Kolejne udane spotkanie z twórczo¶ci± autora i moimi ulubionymi bohaterami.
Zordon i Chy³ka tym razem stoj± po stronie kancelarii KMK, która nigdy nie by³a ich sojusznikiem. Niemniej jednak ¿ycie zmusi³o ich do pojêcia pracy, która bêdzie w stanie zapewniæ im zarobek, który pozwoli na sp³acenie zad³u¿eñ, które pozosta³y Chylce po zamkniêtej kancelarii.
Joanna po swoich ¿yciowych do¶wiadczeniach postanowi³a, ¿e nigdy nie zdecyduje siê broniæ w s±dzie pedofila. By³a to dla niej zbrodnia niewybaczalna, takiego przestêpcy nie chcia³a nigdy w ¿yciu reprezentowaæ, gdy¿ by³oby to niezgodne z jej sumieniem. Niestety podejmuj±c pracê w kancelarii KMK, to nie tylko ona decyduje o tym kogo zmuszona bêdzie broniæ. Tak w³a¶nie zostaje przydzielona jej sprawa obrony oskar¿onego o pedofiliê i sutenerstwo Halskiego, który dodatkowo jest szefem sztabu wyborczego kandydata na prezydenta. Joanna jednak stawia swoje warunki, które imiennik partnerzy musz± spe³niæ, aby podjê³a siê ona obrony. Tak w³a¶nie po raz kolejny staje do obrony z Kordianem u boku i razem staraj± siê zrobiæ wszystko, aby dosz³o do uniewinnienia.
Oczywi¶cie w tej czê¶ci serii nie zabrak³o ¿yciowych komplikacji duetu Kordiana i Joanny. Jak zawsze autor nie zawodzi i wprowadza nieodwracalne, bardzo zaskakuj±ce decyzjê i informacje na temat ¿ycia, przesz³o¶ci i przysz³o¶ci bohaterów.
Uwielbiam duet Zordona i Chy³ki, ich poczucie humoru, wzajemne stosunki i dialogi, a szczególnie do gustu przypad³y mi rozmowy na temat planowanego zwi±zku ma³¿eñskiego, który okre¶laj± jako umowê i wypowiadaj± siê o nim w zabawny, prawniczy sposób.
Oczywi¶cie pojawia siê ponownie ugrupowanie, które przez bohaterów zosta³o nazwane Konsorcjum, które przysparza wielu problemów i wci±¿ nie do koñca wiadomo, co bêdzie z Langerem, który martwy zza grobu wci±¿ jednak o sobie przypomina.
Autor zaskoczeniem tego tomu dos³ownie zmusza fanów serii, aby od razu, bez zbêdnej zw³oki siêgali po dalsze czê¶ci i poznali zakoñczenie historii. Bo jak mo¿na zostawiæ bez odpowiedzi tyle pytañ, które k³êbi± siê w g³owie czytelnika na ostatniej stronie ksi±¿ki!!
Jestem ogromn± fank± tej serii i chyba nigdy nie przestanê ich uwielbiaæ, mimo i¿ zdaje sobie sprawê, ¿e niejednej osobie mo¿e przeszkadzaæ ci±gle pakowanie siê w najbardziej skomplikowane sprawy, to my¶lê, ¿e autor poprostu doskonale wie jak zaciekawiæ czytelnika!
Seria, któr± polecam z ca³ego serca!

Kto i dlaczego chce zniszczyæ Chy³kê i Zordona?

Tego dowiemy siê z kolejnej, trzynastej czê¶ci przygód o elokwentnej pani mecenas i Kordianie Oryñskim.

Joanna Chy³ka ma nowego klienta i nowy ''wêze³ gordyjski''; jej zadaniem jest wybroniæ cz³owieka oskar¿onego o pedofiliê. Rzecz w tym, i¿ sprawa dotyczy jednego z polskich polityków, ubiegaj±cego siê o najwy¿szy urz±d w pañstwie. Wzbudza wiêc silne emocje i zainteresowanie mediów.

Czy Miros³aw Halski to faktycznie pedofil wykorzystuj±cy m³ode dziewczêta i co z tym wszystkim ma wspólnego by³a dziewczyna Kordiana Oryñskiego? Czy mo¿e jest to zaplanowana akcja maj±ca na celu wyeliminowanie g³ównego konkurenta urzêduj±cej prezydent? Kto za tym stoi?

Czy  Milena Hauer macza³a w tym palce? Kim jest kobieta, która wytacza najciê¿sze dzia³a? ¦ledztwo przybiera niespodziewany obrót, gin± ¶wiadkowie. Komu zale¿a³o na ich uciszeniu?

Co zrobi Zordon, gdy odkryje pewien istotny fakt?

¯ycie zawodowe Chy³ki komplikuje siê coraz bardziej, ale to nie koniec problemów. Prawdziwe zaczn± siê, kiedy w ¿yciu Kordiana pojawi siê pewna dziewczyna z jego przesz³o¶ci…

Moje wra¿enia po lekturze?  Afekt jest zdecydowanie lepszy od Precedensu.  Gwiazda palestry odzyska³a dawn± zadziorno¶æ, rezolutno¶æ.  I te ''z³ote my¶li" Chy³ki. Wprawdzie pocz±tek jest nudny, ale z czasem akcja nabiera tempa, sporo siê dzieje, mamy zwroty akcji.

Jedynie, co mi przeszkadza³o, to uogólnienia i stereotypy. Pisarz trzyma siê utartego schematu, ¿e wszystkie bezeceñstwa musz± pochodziæ z prawej strony sceny politycznej. Remigiusz Mróz otrzymuje kolejnego plusa za poruszanie tematów wa¿nych spo³ecznie.

Avatar u¿ytkownika - Molikksiazkowyy
Molikksiazkowyy
Przeczytane:2021-06-09, Ocena: 4, Przeczyta³am, Mam, Ulubione <3 ,

Po zmianie kancelarii Joanna Chy³ka i Kordian Oryñski musz± przystosowaæ siê do nowego otoczenia. Chy³ce przychodzi broniæ brata jednego z najwa¿niejszych polityków w Polsce, sprawa jest powa¿na poniewa¿ zostaje on pos±dzony o pedofilstwo. Dodatkowo ¿ycie prywatne wojowniczej prawniczki coraz bardziej siê komplikuje.

Do czytania Afektu zabra³am siê z wypiekami na twarzy, a skoñczy³am przewracaj±c oczami. Mo¿e zacznê od tego, ¿e ta ksi±¿ka moim zdaniem nie powinna siê tak skoñczyæ albo zakoñczyæ o 63 strony wcze¶niej. I nie potrafiê zrozumieæ, czemu Mróz zniszczy³, tak genialn± ksi±¿kê, serwuj±c mi tak kuj±ce w serce zakoñczenie. Pomimo uk³ucia rozczarowania zakoñczeniem, ca³a ksi±¿ka bardzo mi siê podoba³a. Remigiusz Mróz perfekcyjnie poprowadzi³ ca³± fabu³ê dostarczaj±c sporej ilo¶æ napiêcia.Dziêki temu uda³o mi siê poch³on±æ ksi±¿kê w jedno popo³udnie.  Z tomu na tom podoba mi siê coraz bardziej prowadzenie relacji miêdzy Zordonem a Chy³k±, która wydaje siê byæ coraz bardziej dojrzalsza, jak i zamiany, które zachodz± w charakterach tych postaci.

Brakowa³o mi w tej ksi±¿ce jedynie ciekawszych, barwniejszych i bardziej szczegó³owych opisów, które z pewno¶ci± jeszcze bardziej podkre¶li³yby klimat ksi±¿ki.

Podsumowuj±c Afekt to kolejna ¶wietnie napisana ksi±¿ka przez Remigiusza Mroza. Z wielk± niecierpliwo¶ci± bêdê wyczekiwaæ kolejnej czê¶ci przygód duetu Chylki i Zordona.

Avatar u¿ytkownika - andrzejtrojanowski
andrzejtrojanowski
Przeczytane:2021-04-18, Ocena: 5, Przeczyta³am,

Tak, tak, to ju¿ trzynasty tom przygód pary prawników, Chy³ki i Zordona. „Afekt” Remigiusza Mroza tak jak sam pisarz, wywo³uje g³êbokie emocje w ¶wiecie czytelniczym. Jedni uwielbiaj±, inni od¿egnuj± siê od czytania a jeszcze inni zazdroszcz±. Podobne emocje towarzyszy³y mi. Jestem z Mrozem od pocz±tku, ¿eby by³a jasno¶æ, jego pocz±tku i mu kibicujê. Rêce czasem mi opadaj± na niektóre, oklepane zwroty czy wrêcz nieprawdopodobne akcje. Wtedy my¶lê sobie, ¿e wszak to powie¶æ fikcji a nie faktu. Zazdroszczê pomys³u na ¿ycie i jego realizacji. Po prostu stworzy³ bohaterów i styl, który siê lubi lub nie. Mnie przypad³ do gustu i jest dla mnie ¶wietn± rozrywk±. Pan Remigiusz, nawet w trzynastym tomie, potrafi czytelnika zaskoczyæ. Mo¿e nie dynamicznymi zwrotami akcji, ale powolnym okrywaniem kart przed czytelnikiem. Ba, przecie¿ wiedzia³em, ¿e kole¶ gdzie¶ ¿yje, ale kiedy i w jaki sposób siê ujawni? Mi³o by³o spotkaæ osoby znane z innych powie¶ci autora, a Milena Hauer, no kto by siê spodziewa³. Konstrukcja powie¶ci jak dla mnie ciekawa, o tyle, ¿e w sposób umiejêtny Mróz przygotowa³ grunt pod nastêpny tom. Koniec powie¶ci te¿, jakby nie by³o, zaskakuj±cy. Ju¿ oczyma wyobra¼ni widzê wiernych czytelników wzdychaj±cych do czternastego tomu.

Czy w tej serii kto¶ mo¿e odej¶æ na sta³e? Jak dla mnie, za du¿o ju¿ krêcenia...

Zrobi³am sobie d³u¿sz± przerwê od ksi±¿ek Pana Remigiusza z cyklu o Chy³ce, poniewa¿ dwa lub trzy ostatnie przeze mnie przeczytane by³y mocno nierzeczywiste, ¿eby nie powiedzieæ absurdalne. Ale ostatnio córka przynios³a "Afekt" i jako, ¿e nie umiem pomin±æ le¿±cej u mnie w domu ksi±¿ki siêgnê³am po ni±. I by³am mi³o zaskoczona. Ta czê¶æ o Chy³ce i Zordonie podoba³a mi siê.  Akcja mo¿e nie pêdzi³a na ³eb, na szyjê ale dzia³y siê ciekawe rzeczy. Autor odrobinê ods³oni³ przesz³o¶æ Zordona. Nie mniej jednak koñcówka ksi±¿ki znowu trochê "odjechana". Ale z sympatii do autora sprawdzê co przygotowa³ dla Chy³ki tym bardziej, ¿e kolejny tom tak¿e le¿y ju¿ w moi domu.

13 czê¶æ przygód Chy³ki i Zordona a oni nadal mi siê nie znudzili. To taka para która zawsze bêdzie mia³a co¶ ciekawego do powiedzenia. Sytuacja z nimi wygl±da inaczej od czasu gdy s± par±. I o wiele bardziej podoba mi siê taki obrót sprawy. Po raz kolejny maj± do poprawadzenja trudn± sprawê z kategorii tych beznadziejnych. Ale kto jak nie Chy³ka ma ja wygraæ?

Jestem mega zaskoczona tym co wydarzy³o siê pod koniec powie¶ci. Nie spodziewa³am siê takiej bomby zrzuconej przez autora na nas. Jednak chyba gdzie¶ z ty³u g³owy podejrzewa³am ¿e to tak musi byæ bo inaczej siê nie da.

Samo zakoñczenie a w zasadzie te 3 ostatnie strony da³y mi popaliæ. Trzymam kciuki ¿eby wszystko by³o tak jak powinno. Z niecierpliwo¶ci± czekam na kolejny tom.

Avatar u¿ytkownika - Eliza89
Eliza89
Przeczytane:2021-08-08, Ocena: 5, Przeczyta³am, 52 ksi±¿ki 2021, Wyzwanie - 2021 , Legimi,

Najnowsza Chy³ka za mn±. Po raz kolejny du¿o siê dzieje. Joanna ma trudn± sprawê do rozwik³ania, Kordian jej towarzyszy i jest w stanie po¶wieciæ wszystko dla swojej kobiety. Wraca temat Piotra L., który no nie chce o sobie zapomnieæ ... Co za wstrêtny, upierdliwy ... go¶ciu.
Koñcówka trzymaj±ca w napiêciu, a¿ chcia³oby siê chwyciæ za kontynuacjê. Oj, wiele siê zapewne zmieni w ¿yciu g³ównych bohaterów, z nimi nie da siê nudziæ, istny rollercoster . Tylko szkoda, ¿e ciagle im nie po drodze do USC...:(
Polecam.

Avatar u¿ytkownika - obliczababyagi
obliczababyagi
Przeczytane:2021-07-15, Ocena: 5, Przeczyta³em,

Po poprzedniej czê¶ci "Precedens" mia³am do¶æ spore oczekiwania do "Afektu". Liczy³am na kolejn± dobr± sprawê, ale...

Siê nie doczeka³am :( by³a intryga i spora dawka emocji zupe³nie niezwi±zanych z prawem. Mia³am wra¿enie, i¿ czytam powie¶æ obyczajow± z elementami thilleru. Przez wiêkszo¶æ lektury powtarza³am sobie: Aga pamiêtaj to fikcja, takie rzeczy nie dziej± siê naprawdê... ? Jednak jak kogo¶ polubimy to nie ma znaczenia, i¿ to tylko bohater literacki.. prawda czy nie?

Ale do brzegu... Do ksi±¿ki znaczy siê. Jak ju¿ ustali³am to co siê wydarza w "Afekcie" jest ma³o prawdopodobne, lecz nad wyraz wci±gaj±ce. A mo¿e to styl autora? A mo¿e to po prostu styl Chy³ki? No nie wiem.... wiem jednak, ¿e wszystko mog³o poczekaæ, lecz ksi±¿ka nie. Nie pytajcie jak klne³am pó¼niej na siebie, ¿e nic nie zrobi³am tylko ksi±¿kê czyta³am.. ? ale w ¿yciu trzeba wybieraæ rzeczy wa¿ne i mniej wa¿ne.

Koñcz±c te moje wywody ma³o obiektywne parê s³ów o zakoñczeniu... hmm.. jakby to rzec. Ciê¿ko bêdzie cierpliwie czekaæ do wrze¶nia (mam nadziejê, ¿e wtedy bêdzie kolejny tom), bo to co wydarzy³o siê na ostatnich stronach prosi siê o jak najszybsze rozwi±zanie. Nie wa¿ne czy bêdzie bardzo zaskakuj±ce b±d¼ przeciwnie, ale ono musi byæ. Teraz, ju¿, natychmiast. Ile mo¿na czekaæ na kolejn± Chy³kê?

Nie by³ to z³y tom, lecz bywa³y lepsze. A mo¿e najlepszy jeszcze przed nami?

Inne ksi±¿ki autora
Ekspozycja
Remigiusz Mróz0
Ok³adka ksi±zki - Ekspozycja

Termin "ekspozycja" ma przynajmniej piêæ znaczeñ. Podobnie wieloznaczny jest ka¿dy krok mordercy. Pewnego ranka tury¶ci odkrywaj± na Giewoncie makabryczny...

Immunitet
Remigiusz Mróz0
Ok³adka ksi±zki - Immunitet

Najm³odszy w historii sêdzia Trybuna³u Konstytucyjnego zostaje publicznie oskar¿ony o zabójstwo cz³owieka, z którym nic go nie ³±czy. Ofiara...

Zobacz wszystkie ksi±¿ki tego autora
Recenzje miesi±ca
Po¿egnanie z ojczyzn±