reklama

7 procent Ro Devereux

Miłość nie zawsze da się zaplanować.

Ro Devereux umie przewidywać przyszłość. A właściwie - robi to stworzona przez nią aplikacja. Ma aż 93% skuteczności w prognozowaniu bardzo szczegółowych kwestii dotyczących dalszego życia osoby, która z niej skorzysta. Brzmi idealnie, prawda?

Nic dziwnego, że MASH z dnia na dzień staje się hitem i przyciąga uwagę wielkiej firmy, która chce w nią zainwestować i poprowadzić kampanię marketingową bazującą na dobieraniu użytkowników w pary.

Gdy Ro robi test i okazuje się, że jej idealną drugą połówką jest... przyjaciel z dzieciństwa, z którym od dawna nie rozmawia, musi zrobić wszystko, żeby namówić go na współpracę. Chłopak godzi się na udawanie pary, jeśli po wszystkim dostanie pieniądze na wymarzone studia. Oboje będą musieli zmierzyć się jednak z latami ciszy i wspólną bolesną przeszłością.

Informacje dodatkowe o 7 procent Ro Devereux:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2024-01-24
Tytuł oryginału: Seven Percent of Ro Devereux

Tagi: Interest age: from c 15 years

Kup książkę 7 procent Ro Devereux

7 procent Ro Devereux - opinie o książce

Czy można stworzyć aplikację, która przewidzi przyszłość?
Powie Ci, kim będziesz, gdzie będziesz, a nawet... kim jest twoja idealna połówka? Ale tak - z imienia i nazwiska?
Okazuje się, że... tak!

Taka właśnie jest aplikacja MASH - projekt szkolny stworzony przez Ro. Coś, co miało jedynie pomóc w zaliczeniu przedmiotu, dzięki kilku trafnym poleceniom w ciągu paru godzin staje się hitem, a kolejnych kilku dni - wywraca życie nastolatki.
Ale żeby udowodnić inwestorom, że dokładanie się finansowe do aplikacji ma sens, potrzebny jest dowód. A najlepszym będzie udowodnienie, że osoby sparowane naprawdę do siebie pasują....

Bardzo dobrze napisana książka młodzieżowa. Leciutka i przyjemna historia, w sam raz na jeden wieczór.

Avatar użytkownika - dajnurawksiazki
dajnurawksiazki
Przeczytane:2024-02-07, Ocena: 5, Przeczytałem,

??

Ro Devereux w ramach szkolnego projektu tworzy aplikację MASH, która potrafi przewidzieć przyszłość użytkownika - zawód, miejsce zamieszkania, partnera życiowego i liczbę dzieci - ze skutecznością 93%.

To, co miało być tylko małym eksperymentem, z dnia na dzień staje się krajowym hitem, a aplikacją zaczyna interesować się duża firma, która chce w nią zainwestować. By publicznie udowodnić wiarygodność MASH, zadaniem Ro jest wypełnienie testu i związanie się z osobą, z którą sparuje ją aplikacja. Dziewczyna nie spodziewa się jednak, że jej parą okaże się Miller, przyjaciel z dzieciństwa, z którym od kilku lat nie rozmawia.

??

Co znajdziecie w ,,7 procent Ro Devereux"?

?bohaterkę zajmującą się programowaniem

? piękne relacje (nie tylko) rodzinne

?? przyjaźń z czasów dzieciństwa

? motyw fake dating

? wrażliwych, empatycznych bohaterów

??skomplikowaną relację córka-mama

? reprezentację osób LGBTQ+

??? omówienie wpływu technologii na zdrowie psychiczne

Świetnie spędziłam czas z tą książką! Przyjemny styl autorki i ciekawa fabuła sprawiły, że błyskawicznie zatraciłam się w lekturze.

Z zaciekawieniem patrzyłam, jak Ro i Miller, skłóceni na skutek głupich nastoletnich błędów, odnajdują z powrotem drogę do siebie. Śledzenie rozwoju ich relacji dostarczyło mi wielu emocji.

Podobało mi się to, że Ro przejmowała się tym, jaki wpływ na młodych ludzi ma jej aplikacja, i że nie szła po trupach do celu. Szanuję młodzieżówki, których bohaterowie są empatyczni i potrafią uczyć się na błędach.

Bardzo polecam!

Odpowiedź Hiobowi