600 kilometrów lodową pustynią. Siła marzeń

Trawers Grenlandii uważany jest za jedną z najbardziej niebezpiecznych wypraw na świecie.
Ryzykowne przejście lodowcem pełnym szczelin, stukilogramowe sanie i biała, tylko pozornie jednolita przestrzeń, z którą obcuje się miesiąc. Miłce Raulin się to udało. Została trzecią i najmłodszą Polką, która pokonała grenlandzką krainę. Przed nią przez blisko 30 lat podobnego wyczynu dokonała jedynie dziesiątka Polaków.

Temperatury sięgające -40?, wiatry wiejące z prędkością blisko 100 km/h i marsz w burzy
śnieżnej, to warunki, którym musiała stawić czoła. Niestety nie wszystkim uczestnikom międzynarodowej ekspedycji udało się dotrzeć do celu."600 kilometrów lodową pustynią" to opowieść kobiety, która walczy z ekstremalną temperaturą, huraganowymi wiatrami i skrajnym wyczerpaniem. Historia o wytrwałości i wyzwaniu, jakie Miłka musiała podjąć, by zmierzyć się z grenlandzkim lądolodem.

Miłka Raulin, dziewczyna z sąsiedztwa, która kocha świat, podróże i wyzwania. Mama 17-
letniego Jeremiego wierząca, że ze swoich pasji nie trzeba rezygnować, gdy zostaje się
rodzicem. Z wykształcenia i zawodu mgr inż. trakcji elektrycznej. W 2018 roku zdobyła
Everest i ukończyła swój projekt Siła Marzeń - Korona Ziemi (7 lat - 7 kontynentów), który
realizowała jednocześnie pracując jako kolejarka. Na swoim koncie ma również Koronę Gór
Polski, którą zdobyła w niespełna tydzień zimą 2023 roku. Laureatka licznych nagród m.in.:
Red Bull, Forbes, Nagroda Magellana, Herbapol, Cosmopolitan, Adrenallinium. Za swój
autorski cykl ,,Ulepieni z pasji" została nominowana do Telekamer 2022 w kategorii
produkcja roku. Mówczyni motywacyjna, realizatorka marzeń, autorka książek z cyklu ,,Siła
marzeń".

ISBN: 978-83-67790-37-6

Tagi: podróżnicze

Kup książkę 600 kilometrów lodową pustynią. Siła marzeń

600 kilometrów lodową pustynią. Siła marzeń - opinie o książce

Jaka to była cudowna podróż...

Wie to chyba każdy, kto mnie zna.

Uwielbiam książki podróżnicze, a ta była niesamowita ??

Wraz z Miłką i trzema jej kompanami przemierzałam Grenlandię z zachodu na wschód.

Śmiałam się, wzruszałam, denerwowałam, stresowałam. Czułam się tak, jakbym razem z nimi tam była, jakbym to ja robiła okopy ze śniegu, rozkładała namiot w burzy śnieżnej, suszyła skarpety nad palnikiem, czy ciągnęła sanie ważące dwa razy więcej niż ja sama.

Podziwiam tą kobietę, biję jej wielkie brawa i kłaniam się nisko ?

Miłka udowodniła, że płeć piękna to wcale nie płeć słabsza. Tyle, co ona ma krzepy, determinacji i siły, to niejeden facet powinien się zawstydzić.

A co do samej książki, to jest cudowna, przepiękna, wciągająca. Rewelacyjne opisy przygód, świetne zdjęcia, wszystko to doskonale ze sobą skomponowame.

"600 km lodową pustynią" to jedna z najpiękniejszych książek w mojej biblioteczce ?

Ja nie wybieram się na biegun, nie planuję zdobywać osmiotysięczników, ale myślę, że to nie o to chodzi.

Dla mnie moje podróże są takim wyjściem ze strefy komfortu, jak dla Miłki była Grenlandia. Każdy ma tą granicę w innym miejscu.

I teraz wiem, że to, co zaplanowałam sobie na przyszły rok, napewno się uda. No bo jak się czegoś bardzo chce, to się to osiągnie ?

Wiecie, jak to w życiu jest. Nic nie zdarza się przypadkiem. Ani ludzie, których spotykamy, ani zdarzenia, z którymi przychodzi się nam mierzyć. Wszystko ma głębszy sens, choć w danym momencie trudno jest się go doszukać."
"600 kilometrów lodową pustynią" to niezwykle inspirująca opowieść o determinacji, wytrwałości i odwadze. Miłka Raulin, dzięki swojej silnej naturze i niezłomnej woli, podjęła się trudnego zadania - przemierzenia grenlandzkiego lądolodu, jednego z najtrudniejszych wyzwań na świecie.

W książce, autorka przedstawia nie tylko samą wyprawę, ale także przygotowania do niej oraz swoje osobiste przeżycia i refleksje na temat tego niezwykłego przedsięwzięcia. Otrzymałam prawdziwy obraz ekstremalnych warunków, z jakimi musiała się zmierzyć Miłka - temperatury sięgające -40?, huraganowe wiatry, śnieżne burze, a także skrajne wyczerpanie.

Jednakże, "600 kilometrów lodową pustynią" to nie tylko relacja z ekstremalnej podróży. To również historia kobiety, która nie boi się wyzwań i nie uznaje porażki. Miłka Raulin, matka 17-letniego Jeremiego, udowadnia, że pasje i marzenia można realizować, nawet będąc rodzicem. Jej determinacja i poświęcenie są naprawdę inspirujące dla wszystkich.

Książka jest świetnie napisana i wzbogacona pięknymi fotografiami, które jeszcze bardziej przybliżają atmosferę ekspedycji. Jest to nie tylko opowieść o ekstremalnej przygodzie, ale również o sile ludzkiego ducha i zdolności przekraczania własnych granic. Dla każdego, kto szuka inspiracji i motywacji do działania, "600 kilometrów lodową pustynią" stanowi nieocenione źródło inspiracji i zachęty.

Miłka Raulin zasługuje na ogromny szacunek za swoje osiągnięcia i za to, że dzieli się nimi z nami. Jej historia udowadnia, że nic nie jest niemożliwe, jeśli tylko mamy odpowiednią determinację i wolę walki. Gorąco polecam tę książkę każdemu, kto poszukuje inspiracji i fascynujących przygód.

Siła marzeń, czyli jak zdobyłam Everest. Audiobook
Miłka Raulin0
Okładka ksiązki - Siła marzeń, czyli jak zdobyłam Everest. Audiobook

Everest. Czomolungma. Góra gór. Jest jak magnes. Piękna, intrygująca, dumna i niebezpieczna. Rozpala wyobraźnię niejednego wspinacza –...

Siła marzeń, czyli jak zdobyłam Koronę Ziemi
Miłka Raulin0
Okładka ksiązki - Siła marzeń, czyli jak zdobyłam Koronę Ziemi

Najmłodsza Polka z Koroną Ziemi! Wszystko zaczęło się w 2011 roku - Miłka Raulin, mając już na koncie zdobyty Mont Blanc, postanowiła wspiąć się na wszystkie...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;