13 rue Thérse

Historia tragicznej miłości, odtworzona z okruchów wojennych pamiątek, utrzymana w klimacie przedwojennego Paryża. Trevor Stratton, amerykański profesor, odkrywa w swoim biurze tajemnicze pudełko ze zbiorem pamiątek po Louise Brunet kobiecie, której młodość przypadła na czas pierwszej wojny światowej. Zaintrygowany, próbuje ze szczątków życiorysu listów, fotografii, starych monet, zasuszonych kwiatów odtworzyć jej dramatyczne losy: historię utraconej miłości, relację z ojcem, małżeństwo, burzliwy romans. Wraz z rosnącą fascynacją postacią Louise profesor Stratton odkrywa w sobie także namiętność do innej kobiety, ognistowłosej Josianne. Magia pamiątek sprawia, że losy obydwu kobiet splatają się ze sobą w niezwykły sposób.

Informacje dodatkowe o 13 rue Thérse:

13 rue Thérse - opinie o książce

Avatar użytkownika - Dorota_Dega
Dorota_Dega
Przeczytane:2015-12-17, Ocena: 3, Przeczytałam,
Doprawdy nie mam pojęcia jak ocenić tę książkę... Przez bardzo długi czas ( jakieś dwa lata) leżała w mojej biblioteczce i nie zachęcała do czytania ale w końcu przyszła na nią swoja kolej. . mogęnapewno napisać o niej jedno- jest ,,inna" . Zawiera zdjęcia różnych pamiątek, które sa opisywane i dla niektórych może to być genialny pomysł i niezwykle oryginalny, lecz mnie te opisy troszkę drażniły,denerwowały i były , że tak kolokwialnie to nazwę- ,,od czapy" Ksiązka zaczęła mi się podobać a nawet zachwycać mniej więcej w połowie, gdy Louise nawiązała romans... Te opisy, kwiecisty jezyk- naprawdę zaczeło do mnie towszystko przemawiać, ale jednak wszystko co dobre szybko się kończy... Autorka niepotrzebnie zaczęła wtrącać jakieś podróże w czasie głównego bohatera o kompletnie do mnie nie przemówiło. W ogóle w tej książcewszystko było jakby chaotyczne i bez ładu i składu, sama tak do końca jejnie zrozumiałam... Ciężko wyrazić mi jednoznaczną opinię, bo sama nie wiem tak do końca co myśleć o tej powieści.. Jest inna i na swój sposób troszkę specyficzna, ma w sobie coś z francuskiej magii ale nie jest jej zbyt wiele... .Zamiast cieszyć się lekturą, w przeważającej części męczyłam się, a gdy lektura dobiegła końca- cieszyłam się , że mam już to za sobą ... Musicie ocenić sami. Dla mnie to tylko poprawna ,,3".
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski