Najsłynniejsze teorie psychologii - zweryfikowane w prawdziwym życiu!

Słynne eksperymenty psychologiczne - od ego Freuda po pudełko Skinnera - zmieniły sposób, w jaki nauka postrzega ludzkie zachowanie.

Ale jak naprawdę je wyjaśnić? Co wynika z tych badań? Czy można samodzielnie przeprowadzić badania?

Psychologia dla ciebie pomaga sprawdzić teorie w życiu i przeprowadzić eksperymenty w domowym zaciszu...

Z książki dowiesz się m.in.:

- czym są kleksy Rorschacha

- jak naprawdę działa kreatywność

- czy kolor czerwony zwiększa naszą atrakcyjność

- w jaki sposób ciało wpływa na myśli

- dlaczego nasze mózgi uwielbiają ciekawość.

Michael A. Britt napisał poradnik, który z powodzeniem mogą przeczytać także ci, którzy nie zajmują się na co dzień badaniami naukowymi.

W przystępny sposób wyjaśnia skomplikowane zagadnienia orazposzerza naszą wiedzę psychologiczną. Masz wątpliwości? Zbadaj to!

Autor

Doktor Michael A. Britt jest twórcą The Psych Files- popularnego podcastu, który notuje miliony pobrań. Odnośniki do powiązanej z nim strony internetowej ThePsychFiles.com widnieją na stronach tysięcy szkół średnich, uczelni i uniwersytetów na całym świecie. Dr Britt jest profesorem psychologii w Marist College, gdzie wykłada od ponad 25 lat.

Pracował również w dziedzinie technologii edukacyjnych dla Pearson, Inc. oraz B&E Productions, LLC - swojego własnego przedsiębiorstwa, które zajmuje się aplikacjami mobilnymi i mediami społecznościowymi.

Informacje dodatkowe o Psychologia dla ciebie. Eksperymentuj i odkrywaj fascynujący świat ludzkich zachowań:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2024-02-15
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Psych Experiments

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty

Kup książkę Psychologia dla ciebie. Eksperymentuj i odkrywaj fascynujący świat ludzkich zachowań

Psychologia dla ciebie. Eksperymentuj i odkrywaj fascynujący świat ludzkich zachowań - opinie o książce

„Psychologia dla Ciebie” Michael A. Britt, to poradnik, który został stworzony dla wszystkich. Jest niezwykle wciągający, bo dotyczy ludzkich zachowań, naszej codzienności, podejmowanych przez nas decyzji. Dzięki ujętym w nim ludzkim zachowaniom, które doświadczamy i obserwujemy każdego dnia, ale także eksperymentom, które były przeprowadzane przez ludzi, dostrzegamy pewne prawidłowości. Tak naprawdę każdego dnia, prowadząc codzienne życie, podejmując najprostsze decyzje, eksperymentujemy, jak to działa w życiu.
Książka jest świetna przede wszystkim dlatego, że nadaje się dla każdego. Jest to poradnik, ale napisany w bardzo prosty i przystępny sposób. Spodoba się każdemu i co najważniejsze do każdego dotrze. Dlatego, jeśli, choć w najmniejszym stopniu interesuje Cię ludzka osoba, jej psychologia i chcesz zrozumieć człowieka, a także jego decyzje i wybory, to ja Ci polecam ten tytuł!

Avatar użytkownika - violetanddog
violetanddog
Przeczytane:2024-02-26, Ocena: 5, Przeczytałem,

Słyszeliście o eksperymencie wpływania na nastrój przeprowadzonym w 2012 przez administrację facebooka? Część użytkowników w proponowanych postach otrzymywać miało treści wyraźnie negatywne a część pozytywne. Eksperyment miał na celu sprawdzenie siły perswazji i odniósł oczekiwane efekty. Użytkownicy nieświadomi tego, że zostali zmanipulowani, zaczęli publikować treści nacechowane pozytywnie lub negatywnie, w zależności od tego, co otrzymali. Ciekawe, prawda? Podobnym eksperymentom poddawani jesteśmy nieustannie. W domu, w pracy, a nawet w sklepie podczas codziennych zakupów. Z książki dr Britta dowiecie się, czym jest manipulacja poprzez kotwiczenie i w jakim celu się ją stosuje. Nauczycie się jak samemu przeprowadzać eksperymenty na wzór tych Zimbardo i jak interpretować ich wyniki. Jak z łatwością zapamiętywać długie ciągi liczb czy kilkustronicowe teksty a tym samym jak uczyć się skutecznej? Według autora książki wystarczy znaleźć pomiędzy nimi charakterystyczne powiązania i schematy. Podążaj śladami najsłynniejszych badaczy z dziedziny psychologii i bądź tak jak oni, - eksperymentuj, odkrywaj i doskonale się przy tym baw !
Jestem zachwycona tym poradnikiem, bardzo wiele się z niego dowiedziałam i kilka eksperymentów (np. ten z pinezkami i świecą) przeprowadziłam zgodnie z wytycznymi dr Britta. Autor udowadnia, że da się zwiększyć swoją kreatywność poprzez proste ćwiczenia. Jest to książka przydatna zarówno dla uczniów, studentów, jak i dla pracodawców, którzy chcą skutecznie zmotywować swój personel do efektywniejszej pracy. Wiedza tu przedstawiona jest wiedzą konkretną i przydatną w codziennym życiu. Zdecydowanie jest to jeden z lepszych poradników, jaki miałam okazję w ostatnim czasie przeczytać. Polecam wam go serdecznie, bo wiem, że po jego przeczytaniu przyznacie mi rację
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję @wydawnictwo_zwierciadlo

Czy zdarza Wam się sięgać po poradniki psychologiczne? Ja w ostatnim czasie coraz częściej je czytam i tym razem mam dla Was recenzję nowości od wydawnictwa Zwierciadło, jaką jest „Psychologia dla ciebie”, której autorem jest dr Michael A. Britt. Ileż ciekawych rzeczy można dowiedzieć się z tego poradnika o ludzkich zachowaniach! Zresztą zobaczcie sami!

Książka ta przedstawia najsłynniejsze teorie, które zostały zweryfikowane w prawdziwym życiu. Oprócz tego zawarte są w niej eksperymenty psychologiczne dotyczące ludzkiego zachowania, czyli opisuje to, jak je wyjaśnić, co wynika z przeprowadzonych badań oraz czy możliwe jest samodzielne przeprowadzenie takich eksperymentów. Tak więc, z tej książki można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, między innymi tego, czym są kleksy Rorschacha lub czy kolor czerwony zwiększa naszą atrakcyjność. Oprócz tego, za sprawą tej książki można wzbogacić swoją wiedzę o to jak naprawdę działa nasza kreatywność, w jaki sposób ciało wpływa na myśli, a także, dlaczego nasze mózgi uwielbiają ciekawość.

Poradnik ten ma mnóstwo krótkich rozdziałów, które potrafią zaciekawić. Zostały w nich wyjaśnione w prosty i przystępny sposób skomplikowane zagadnienia dotyczące ludzkich zachowań. Każdy rozdział ma swoje takie same podrozdziały: pierwszy opisuje omawiane zagadnienie, drugi przedstawia oryginalny eksperyment dotyczący tego zagadnienia, trzeci wyjaśnia jak przeprowadzić dany eksperyment na różnych grupach osób, czwarty opisuje wyniki tego eksperymentu, a piąty, czyli ostatni, jest podsumowaniem całego rozdziału oraz zawarte są w nim przydatne rady dotyczące tego zagadnienia. Spodobało mi się w tej książce to, że może być zrozumiała dla każdego, nawet dla takich osób jak ja, którzy na co dzień nie zajmują się psychologią ani żadnymi badaniami naukowymi. Dzięki tej książce można poszerzyć swoją wiedzę na temat ludzkich zachowań w przeróżnych sytuacjach, a jeśli znajdzie się chętna grupa osób, można nawet przeprowadzić masę ciekawych eksperymentów, bo każdy eksperyment opisany w tej książce opiera się na reakcji określonych grup ludzi.

Z tej książki najbardziej zaciekawiły mnie rozdziały dotyczące pamięci, które mówią o tym, że nasza pamięć jest jeszcze lepsza, niż nam się wydaje. Mocno zaciekawiło mnie również to, jakie najskuteczniejsze techniki można wykorzystać do zapamiętania. Jedną z nich nawet przetestowałam na sobie i od tego czasu nie mam już problemu z zapamiętaniem kolejności wykonywanych ruchów podczas porannego masażu twarzy. Z tej książki dowiedziałam się również tego, że można pamiętać to, czego nie było i po przeczytaniu rozdziału dotyczącego takiej sytuacji stwierdzam, że jest ona jak najbardziej możliwa. Oprócz tego, za sprawą tej książki zdecydowałam, że muszę kupić sobie więcej czerwonych bluzek, gdyż ten kolor ma duży wpływ na naszą atrakcyjność.

„Psychologia dla ciebie” jest ciekawym poradnikiem napisanym w prosty i przejrzysty sposób. Dowiedziałam się z niego wielu ciekawych rzeczy, a niektóre nawet okazały się bardzo przydatne w moim życiu. Tak więc polecam tę książkę każdemu, kogo ciekawią czynniki mające wpływ na ludzkie zachowania i każdemu kto ma ochotę przeprowadzić eksperyment wyjaśniający zachowanie osób w określonej sytuacji. Myślę, że ten poradnik zaciekawi Was również mocno jak mnie!

Avatar użytkownika - czarksiazek
czarksiazek
Przeczytane:2024-02-14, Ocena: 6, Przeczytałam,

"Psychologia dla ciebie" dr Michaela A. Britta, to coś więcej niż zwykła książka psychologiczna. To zachęta do tego, by teorię wcielić w życie. Przyznam, że książka mnie niesamowicie zafascynowała. Zero nużących, psychologicznych wykładów, które często dla zwykłego czytelnika, są niczym czarna magia. Autor w bardzo ciekawy, przystępny i prosty sposób odkrywa przed nami tajniki wiedzy psychologicznej, ludzkich zachowań. Każdy z nas może osobiście zabawić się w badacza naukowego i przeprowadzić eksperymenty psychologiczne. Znajdziemy tutaj odpowiedzi na pytania m.in. takie jak - czemu mózg uwielbia ciekawość, jak zwiększyć kreatywność, dlaczego pamiętamy czy jak ciało wpływa na myśli.
Gwarantuję wam, że odkrywanie tych i wielu innych zagadnień, wprowadzi was niejednokrotnie w zdumienie i będzie świetną zabawą. A dzięki zdobytej wiedzy, uda nam się zabłysnąć w towarzystwie 😀 bo nie każdy ma okazję poznać takie ciekawostki, które mają wpływ na naszą codzienność i na nasze zachowania.

Polecam !!!

"Psychologia dla ciebie" to fascynująca podróż po tajemnicach ludzkiego umysłu, przedstawiona w sposób przystępny i interesujący przez autora, dr. Michaela A. Britta. Książka ta nie tylko przybliża słynne teorie psychologiczne, ale także zachęca do eksperymentowania z nimi w codziennym życiu.

Jedną z najbardziej atrakcyjnych jej cech jest sposób, w jaki autor rozbija skomplikowane zagadnienia na łatwo przyswajalne części. Zamiast męczących wykładów, otrzymałam konkretne przykłady i ćwiczenia, które pozwalają zrozumieć główne koncepcje psychologiczne. Na przykład, czy wiedzieliście, że kolor czerwony może zwiększyć naszą atrakcyjność? "Psychologia dla ciebie" odpowiada na takie pytania i wiele innych, odkrywając zaskakujące zależności między naszymi myślami, emocjami a otoczeniem.

Autor nie tylko prezentuje eksperymenty psychologiczne i ich wyniki, ale również opisuje ich kontekst historyczny oraz wpływ na rozwój psychologii jako nauki. Ciekawostki dotyczące badaczy, takich jak Pawłow, Skinner czy Rorschach, dodają książce głębi i pomagają zrozumieć, jak ich prace zmieniły nasze spojrzenie na ludzkie zachowania.

Książka nie ogranicza się do teorii, ale również skupia się na praktycznych aspektach psychologii. Autor zachęca do przeprowadzania własnych eksperymentów, co daje możliwość wcielenia teorii w życie i lepszego zrozumienia omawianych zagadnień. Schematyczne przedstawienie kolejnych etapów eksperymentu oraz sposób interpretacji wyników sprawiają, że nawet osoby niezaznajomione z metodologią badawczą mogą spróbować swoich sił.

"Psychologia dla ciebie" to nie tylko książka dla studentów psychologii czy profesjonalistów w tej dziedzinie, ale także dla każdego, kto interesuje się ludzkim umysłem i zachowaniami. Jest to inspirujące i pouczające dzieło, które otwiera oczy na liczne tajniki naszej psychiki oraz pokazuje, jak można wykorzystać wiedzę psychologiczną w codziennym życiu. Dzięki niej zrozumienie siebie i innych staje się łatwiejsze i bardziej satysfakcjonujące.